Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych „Ostroga” Bartłomiej Ciechanowski

Wartość umowy
4 866 488 zł
Umowa zawarta
25 czerwca 2026
Okres realizacji
do 30 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 4 866 488 zł – 6 209 083 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbudowa umocnień brzegów cieku Złoty Potok na terenie gmin: Głuchołazy oraz Prudnik na obszarach nie objętych wcześniejszymi pracami w formule zaprojektuj i wybuduj

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Odbudowa umocnień brzegów cieku Złoty Potok na terenie gmin: Głuchołazy oraz Prudnik na…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych „Ostroga” Lidia Bachor. Wartość umowy: 4 866 488 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody PolskieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
4 866 488 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych „Ostroga” Lidia Bachor (Milicz), wspólnie z: Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych „Ostroga” Bartłomiej Ciechanowski.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 866 487,74 zł (umowę zawarto 25 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 4 866 487,74 zł do 6 209 083,49 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 368302575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chałubińskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-613

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.gliwice@wody.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbudowa umocnień brzegów cieku Złoty Potok na terenie gmin: Głuchołazy oraz Prudnik na obszarach nie objętych wcześniejszymi pracami w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f13fe312-d4af-4f16-875b-12fbfc262a96

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406788

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00116193/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.44 Odbudowa umocnień brzegów cieku Złoty Potok na terenie gmin

Głuchołazy oraz Prudnik na obszarach nie objętych wcześniejszymi pracami w formule zaprojektuj i wybuduj

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00189428

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

C.ROZ.270.2.51.2026.MB

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

6094687,39 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano – montażowych, które mają na celu odtworzenie stanu przedpowodziowego poprzez wyremontowanie wyszczególnionych w OPZ miejsc przez zabudowę wyrw, wykonanie narzutów kamiennych, itp. na rzece Złoty Potok w km 0+000 do 9+250. Przewidziane jest prowadzenie prac, które nie wymagają uzyskiwania pozwolenia na budowę, decyzji środowiskowych oraz wodnoprawnych i wiążą się jedynie z odtworzeniem stanu pierwotnego tych obiektów. Przy czym dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym.
Szczegółowy zakres robót budowlanych oraz sposób ich wykonania został ujęty
w dokumentacji technicznej, stanowiącej załączniki do niniejszego OPZ (mapy sytuacyjne, przekroje przedstawiające typ umocnienia, pomocnicze przedmiary wyrw) oraz w projektowanych postanowieniach umowy.

Przedmiot zamówienia obejmuje zamówienie gwarantowane i zamówienie
w ramach prawa opcji:
a) przedmiotem zamówienia gwarantowanego jest wykonanie zabudowy wyrw nr 114, 124, 127, 130, 202-204, 206-207, 213-214, 213B, 214A,
b) przedmiotem zamówienia w ramach opcji jest wykonanie zabudowy wyrw
nr 125, 131-133, 136, 139, 208-212, 215.

Warunki i zasady skorzystania z prawa opcji regulują zapisy pkt 4.5 SWZ oraz Projektowane postanowienia umowy. Wykonawcy nie przysługuje prawo rezygnacji
z zakresu objętego prawem opcji i nie może składać oferty jedynie w zakresie zamówienia gwarantowanego.

Zakres robót obejmuje:
• Wykonanie zabudowy wyrw nr 114, 124, 125, 127, 130-133, 136, 139, 202-204, 206-213, 213B, 214, 214A, 215 wraz z:
 ubezpieczeniem skarp Typ II – kamień układany na podbudowie betonowej lub ubezpieczeniem skarp Typ III – ciężki narzut kamienny na geowłókninie,
 usunięciem zdegradowanego narzutu kamiennego, krzewów, karpin, wywrotów i gruntów nienośnych,
 humusowaniem i obsiewem,
 zasypaniem wyrw.

4.5.3.)Główny kod CPV

45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4866487,74 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6209083,49 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4866487,74 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych „Ostroga” Lidia Bachor

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych „Ostroga” Bartłomiej Ciechanowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9160001705

7.3.3)Ulica

Magazynowa 3

7.3.4)Miejscowość

Milicz

7.3.5)Kod pocztowy

56-300

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Na etapie składania oferty nie ustalono zakresu zamówienia.
Na etapie składania oferty nie ustalono nazwy ewentualnego podwykonawcy.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4866487,74 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45246400-7Roboty w zakresie ochrony przeciwpo…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
812 825 zł
Próbka: 48 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
402 204 zł1 952 356 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 550 152 zł
Źródło próbki
CPV 45246400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
402 204 zł
Mediana
812 825 zł
Górny kwartyl
1 952 356 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 866 488 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45246400-7 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych „Ostroga” Lidia Bachor (Milicz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.