Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Opracowanie planu ogólnego Gminy Przemyśl

Zamawiający Gmina Przemyśl (Przemyśl, Podkarpackie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Opracowanie planu ogólnego Gminy Przemyśl”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PrzemyślPrzemyśl, Podkarpackieopublikowano 25 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Przemyśl

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900298

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Borelowskiego

1.4.2.)Miejscowość

Przemyśl

1.4.3.)Kod pocztowy

37-700

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.4.7.)Numer telefonu

16 670 48 00

1.4.8.)Numer faksu

16 670 52 77

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gminaprzemysl@home.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminaprzemysl.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d000c2db-7d7a-403c-8c83-a23f035eb9cc

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406771

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00451047

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie planu ogólnego Gminy Przemyśl

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „Opracowanie planu ogólnego Gminy Przemyśl” oraz udział we wszystkich czynnościach związanych ze sporządzeniem i uchwaleniem planu ogólnego. Obszar objęty opracowaniem obejmuje teren o powierzchni ok. 10 840 ha.
Plan będący przedmiotem zamówienia, należy wykonać zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi, z uwzględnieniem uwag zgłaszanych przez Zamawiającego w trakcie realizacji umowy i aktualnego orzecznictwa sądowego dotyczącego zagospodarowania przestrzennego, innymi przepisami wynikającymi z odpowiednich aktów prawnych, mających odniesienie do przedmiotu zamówienia, m. in. dotyczącymi ochrony przyrody, ochrony zabytków, prawa wodnego, ochrony gruntów rolnych i leśnych, rewitalizacji, dróg oraz ochrony danych osobowych.
W ramach współpracy przy prowadzeniu procedury opracowania planu ogólnego oraz dokumentacji prac planistycznych a także przeprowadzenia czynności i sporządzeniu projektów dokumentów wymaganych w procedurze sporządzania planu ogólnego, w tym konsultacji społecznych, Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do następujących działań:
1) przygotowanie merytoryczne dokumentów formalno-prawnych:
2) wykonanie analiz,
3) wprowadzania ewentualnych zmian wynikających z uzgodnień, powtórzenie procedury w niezbędnym zakresie, jeśli będzie to konieczne, w razie potrzeby przygotowania treści odwołań od decyzji i zażaleń na postanowienia,
4) udziału fizycznego w: spotkaniach otwartych, panelach eksperckich lub warsztatach, spotkaniach plenerowych, spacerach studyjnych, dyżurach projektanta, przeprowadzaniu wywiadów, przygotowaniu ankiet i geoankiet, zbieraniu uwag, prowadzeniu punktu konsultacyjnego (których sposób, miejsce i termin ustalone zostaną z Zamawiającym) w ramach prowadzonych konsultacji społecznych projektu planu ogólnego, w tym składania wyjaśnień osobom zainteresowanym (pisemnych lub ustnych),
5) prezentacji projektu planu ogólnego i uczestnictwa w konsultacjach społecznych na temat rozwiązań przyjętych w projekcie planu ogólnego (udział fizyczny), podczas posiedzeń gminnej komisji urbanistyczno - architektonicznej (udział fizyczny) oraz uczestnictwo w spotkaniach z udziałem radnych (w tym w komisjach rady gminy oraz sesjach - udział fizyczny),
6) przygotowanie raportu podsumowującego przebieg konsultacji społecznych, zawierającego w szczególności wykaz zgłoszonych uwag wraz z propozycją ich rozpatrzenia i uzasadnieniem oraz protokoły z czynności przeprowadzonych w ramach konsultacji,
7) sporządzenia uzasadnienia projektu planu ogólnego, zgodnie z art. 13h ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
8) opracowania danych przestrzennych do projektu planu ogólnego zgodnie z art. 67a ustawy (na różnych etapach jego opracowania),
9) przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, w tym sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko projektu planu ogólnego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023 r. poz. 1094 z późn. zm.), w tym przygotowania projektów pism związanych z uzgodnieniem stopnia szczegółowości informacji zawartych w prognozie oddziaływania na środowisko,
10) sporządzenia projektów uzasadnienia, o którym mowa w art. 42 pkt 2 i podsumowania, o którym mowa w art. 55 ust. 3 ww. ustawy,
11) wykonania opracowania ekofizjograficznego,
12) pomoc w skompletowaniu i uporządkowaniu dokumentacji formalno-prawnej,
13) wprowadzenia w uchwalonym planie ogólnym niezbędnych zmian wynikających z rozstrzygnięć nadzorczych wojewody, ustosunkowania się do tych rozstrzygnięć oraz powtórzenie procedury w zakresie wymaganym przez wojewodę;
14) ustosunkowania się do skarg wniesionych do wojewódzkiego sądu administracyjnego i Naczelnego Sądu Administracyjnego w terminie 10 dni roboczych od ich otrzymania od Zamawiającego.
5. Zakres dokumentacji planistycznej przeznaczony do przekazania Gminie:
1) Projekt planu ogólnego:
a) rysunek planu ogólnego dla Gminy Przemyśl, winien zostać przekazany w wersji tradycyjnej (papierowej) w kolorze w 3 egzemplarzach, a także na nośniku elektronicznym (płyta CD/DVD lub dysk wymienny na złącze USB), w formatach: TIFF, JPG, PDF; dodatkowo 1 egz. w postaci zalaminowanej z możliwością zawieszenia;
b) tekst dokumentu winien zostać przekazany w wersji tradycyjnej (papierowej) w 3 egzemplarzach, a także na nośniku elektronicznym (płyta CD/DVD lub dysk wymienny na złącze USB) w formatach: DOC, DOCX, PDF;
c) dane przestrzenne oraz metadane w formie elektronicznej, winny zostać opracowane zgodnie z założeniami Dyrektywy 2007/2/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 14 marca 2007 r. ustanawiającej infrastrukturę informacji przestrzennej we Wspólnocie Europejskiej (INSPIRE) (Dz.U.UE.L.2007.108.1) oraz ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (t. j. Dz. U z 2021 r., poz. 214). Dane przestrzenne składające się na treść rysunku planu (dane wektorowe i rastrowe) winny zostać przekazane na nośniku elektronicznym (płyta CD/DVD lub dysk wymienny na złącze USB) w postaci:
• plików w formacie SHP dla danych wektorowych, plików w formacie GeoTIFF dla danych rastrowych oraz plików w innych formatach dla danych przestrzennych, których nie można sporządzić w formatach SHP lub GeoTIFF lub dla danych tych stosuje się powszechnie inny format. Pliki te winny być logicznie uporządkowane i nazwane,
• plików zawierających projekt opracowania planu ogólnego, na które składają się zgodne z wersją papierową i elektroniczną rysunku, odpowiednio uporządkowane i wyświetlone treści mapy (dane przestrzenne zgromadzone w warstwach tematycznych),
• plików wytworzonych zgodnie ze strukturą i w standardach wymaganych na potrzeby importu i eksportu dokumentów w ramach zaproponowanego modułu pozwalającego na wydawanie wypisów, wyrysów i innych niezbędnych informacji z planu ogólnego.

2) Opracowanie ekofizjograficzne:
a) tekst dokumentu winien być przekazany w wersji tradycyjnej (papierowej) w dwóch egzemplarzach, a także na nośniku elektronicznym (płyta CD/DVD lub dysk wymienny na złącze USB) w formatach: DOC, DOCX, PDF;
b) załączniki graficzne winny być przekazane w wersji tradycyjnej (papierowej) w kolorze w dwóch egzemplarzach, a także na nośniku elektronicznym (płyta CD/DVD lub dysk wymienny na złącze USB) w formatach: TIFF i JPG;
c) dane przestrzenne winny być przekazane w postaci plików w formacie SHP dla danych wektorowych, plików w formacie GeoTIFF dla danych rastrowych oraz plików w innych formatach dla danych przestrzennych, których nie można sporządzić w formatach SHP lub GeoTIFF lub dla danych tych stosuje się powszechnie inny format. Pliki te winny być logicznie uporządkowane i nazwane;
d) pliki zawierające projekt opracowania, na które składają się zgodne z wersją papierową i elektroniczną rysunku, odpowiednio uporządkowane i wyświetlone treści mapy (dane przestrzenne zgromadzone w warstwach tematycznych).
3) Prognozę oddziaływania na środowisko, winna być przekazana w wersji tradycyjnej (papierowej) w trzech egzemplarzach, a także na nośniku elektronicznym (płyta CD/DVD lub dysk wymienny na złącze USB) w formatach: DOC, DOCX, PDF. W przypadku, gdyby prognoza zawierała część graficzną, należy przekazać opracowania kartograficzne oraz dane przestrzenne na zasadach analogicznych jak w przypadku opracowania ekofizjograficznego.
4) Dokumentacja prac planistycznych o której mowa w §7 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie projektu planu ogólnego gminy, dokumentowania prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów (Dz. U. z 2023 r. poz. 2758).
5) Forma pozostałych opracowań:
a) opracowania tekstowe (np. wykazy, protokoły, stanowiska) winny być przekazane w wersji tradycyjnej (papierowej), a także na nośniku elektronicznym (płyta CD/DVD lub dysk wymienny na złącze USB) w formatach: DOC, DOCX, PDF.
b) opracowania analityczne (np. zawierające dane liczbowe, wykresy) winny być przekazane w wersji tradycyjnej (papierowej), a także na nośniku elektronicznym (płyta CD/DVD lub dysk wymienny na złącze USB) w formatach: XLS, XLSX.
c) ewentualna dokumentacja fotograficzna winna być przekazana w formie cyfrowej w formacie: JPG lub podobnym.
6. Zamówienie musi być realizowane zgodnie z poszczególnymi etapami wskazanymi w HARMONOGRAMIE RZECZOWO-FINANSOWYM stanowiącym załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy (załącznik nr 8 do SWZ).

3.8.)Główny kod CPV

71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-09-26

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

15 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Delta Partner Sp. z o.o.

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5472236037

4.3.3.)Ulica

Podwale 45

4.3.4.)Miejscowość

Bielsko-Biała

4.3.5.)Kod pocztowy

43-300

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

226566 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00543174/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-07-27

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Strony umowy nr 207/2024 zawartej w dniu 26 września 2024 r. dotyczącej wykonania projektu planu ogólnego o którym jest mowa w art. 13a ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 977 ze zm.) dla obszaru gminy Przemyśl oraz brania udziału w czynnościach związanych z jego sporządzeniem i uchwaleniem oświadczają, iż wykonanie Etapu III i IV umowy zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym stanowiącym załącznik nr 2 do umowy w pierwotnym terminie tj. do 26 sierpnia 2026 r. nie jest możliwe z przyczyn zewnętrznych, niezależnych i niezawinionych przez Wykonawcę tj. z uwagi na przedłużające się procedury uzgadniania projektu planu ogólnego.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Z uwagi na okoliczności wskazane w preambule Aneksu, stosownie do treści § 11 ust. 4 lit c) w umowie Nr 207/2024 z dnia 26 września 2024 r. Strony zgodnie postanawiają wprowadzić następujące zmiany:
1) § 2 ust. 3 otrzymuje brzmienie: „Termin realizacji zamówienia: 25 miesięcy od daty zawarcia umowy”.
2) § 5 ust. 5 otrzymuje brzmienie: „Fakturę Vat należy wystawić w systemie KSeF w następujący sposób:
• Nabywca (Podmiot 2): Gmina Przemyśl, ul. Płk. Marcina Borelowskiego 1, 37-700 Przemyśl, NIP:7952306299, Pole JST: „1”
• Podmiot 3: Urząd Gminy Przemyśl (Podmiot inny 1), NIP: 7951143636, Pole Rola jako: „8” – jednostka samorządu terytorialnego – odbiorca
3) Załącznika nr 2 do umowy (harmonogram rzeczowo-finansowy), otrzymuje brzmienie określone w Złączniku nr 1 do niniejszego aneksu.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00096123/01, 2026/BZP 00258365/01

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

C.D. Przyczyny wprowadzenia zmian:
W dniu 29 maja 2026 r. przekazano do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie wnioski o uzgodnienie projektu planu ogólnego Gminy Przemyśl. W dniu 9 czerwca 2026 r. otrzymano uzgodnienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, natomiast w dniu 15 czerwca 2026 r. otrzymano odmowę uzgodnienia projektu planu ogólnego od Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. W związku z koniecznością uwzględnienia warunków wskazanych w piśmie organu, niezbędne było ponowne wystąpienie o uzgodnienie. W dniu 24 czerwca 2026 r. przekazano poprawiony projekt, a w dniu 8 lipca 2026 r. uzyskano wymagane uzgodnienie. Po zakończeniu etapu uzgodnień, w dniu 15 lipca 2026 r. rozpoczęto konsultacje społeczne projektu planu ogólnego, których zakończenie wyznaczono na 18 sierpnia 2026 r.
Ponadto w zależności od sposobu rozpatrzenia uwag zgłoszonych w trakcie konsultacji społecznych może zaistnieć konieczność ponownego uzgadniania projektu z podmiotami, o których mowa w art. 13i ust. 3 pkt 5 lit. b) ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Z uwagi na powyższe Zamawiający na wniosek wykonawcy wyraził zgodę na wydłużenie terminu realizacji umowy do 25 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71410000-5Usługi planowania przestrzennego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Przemyśl prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przemyśl.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71410000-5 (Usługi planowania przestrzennego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.