Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
413 644 zł
Umowa zawarta
17 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 25 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 389 558 zł – 413 644 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 6,2% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Rok produkcji autobusów40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz dzieci i uczniów do szkół w gminie Magnuszew w roku szkolnym 2026/2027 wraz z zapewnieniem opieki

Zamawiający Gmina Magnuszew (Magnuszew, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz dzieci i uczniów do szkół w gminie Magnuszew w roku szkolnym 2026/2027 wraz z…”, wybierając ofertę wykonawcy PREFABET GROUP Sp. z o.o. Wartość umowy: 413 644 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina MagnuszewMagnuszew, Mazowieckie (powiat Kozienicki →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
413 644 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 lipca 2026

    Termin ofert: 4 sierpnia 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PREFABET GROUP Sp. z o.o. (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 413 644,00 zł (umowę zawarto 17 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 389 558,40 zł do 413 644,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MAGNUSZEW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223830

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Saperów 24

1.5.2.)Miejscowość

Magnuszew

1.5.3.)Kod pocztowy

26-910

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.8.)Numer faksu

przetargi@magnuszew.pl

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@magnuszew.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ugmagnuszew.bip.org.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://magnuszew.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz dzieci i uczniów do szkół w gminie Magnuszew
w roku szkolnym 2026/2027 wraz z zapewnieniem opieki

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d15db075-f9fe-4637-9cc0-fbaba2731079

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406301

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00079046/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowóz dzieci i uczniów do szkół w gminie Magnuszew w roku szkolnym 2026/2027 wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00363999

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.42.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na dowozie uczniów do ZSiPO w Magnuszewie i Szkoły Podstawowej w Przydworzycach oraz dzieci do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w w/w placówkach i odwozie po zakończonych zajęciach w roku szkolnym 2026/2027 wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu. Rozpoczęcie dowozu nie wcześniej niż o godz.7:15. Dzieci dowiezione mają być do szkoły na godz. 7:50. Jednorazowo w autobusie nie może jechać więcej uczniów niż przewidywana liczba miejsc siedzących. Dowóz odbywał się będzie na pięciu trasach opisanych poniżej:
Trasa 1: Dowóz do SP Przydworzyce z miejscowości: Trzebień, Bożówka, Dębowola, Basinów, Kłoda, Przydworzyce Kolonia- 55 uczniów
Odwóz uczniów ze szkoły w częstotliwości (plan):
2 dni w tygodniu- 2 tury odwozów,
2 dni w tygodniu - 3 tury odwozów,
1 dzień w tygodniu - 4 tury odwozów;
Trasa 2: Dowóz do ZSiPO Magnuszew z miejscowości: Kępa Skórecka, Wilczkowice Dolne,
Żelazna Nowa, Żelazna Stara, Grzybów przy trasie Warszawskiej, Magnuszew – 80 uczniów
Odwóz uczniów ze szkoły w częstotliwości (plan):
5 dni w tygodniu - 3 tury odwozów;
Trasa 3 : Dowóz do ZSiPO Magnuszew z miejscowości: Przydworzyce, Bożówka, Trzebień, Wilczowola, Magnuszew ul. Sosnowa (dawna Kolonia Magnuszew) - 48 uczniów
Odwóz uczniów ze szkoły w częstotliwości (plan):
5 dni w tygodniu - 3 tury odwozów;
Trasa 4 : Dowóz do ZSiPO Magnuszew z miejscowości: Ostrów, Kurki, Latków, Przewóz Tarnowski, Przewóz Stary, Wólka Tarnowska, Grzybów- 57 uczniów.
Odwóz uczniów ze szkoły w częstotliwości (plan):
5 dni w tygodniu - 3 tury odwozów;
Trasa 5: Dowóz do ZSiPO Magnuszew z miejscowości: Osiemborów, Aleksandrów, Grzybów przy DW 736, Wola Magnuszewska, Tyborów- 68 uczniów.
Odwóz uczniów ze szkoły w częstotliwości (plan):
5 dni w tygodniu - 3 tury odwozów;

2. Ogółem planowana liczba dowożonych dzieci i uczniów – 308
3. Liczba uczniów dowożonych na poszczególnych trasach może ulec zmianie w trakcie obowiązywania umowy, przy czym zaoferowana przez Wykonawcę jednostkowa cena brutto (za bilet) na danej trasie pozostaje bez zmian (szacunkowo max. +/- 5%). Lista dzieci dowożonych w poszczególnych miesiącach przesyłana będzie do Wykonawcy przez dyrektorów poszczególnych placówek do 5 dnia każdego miesiąca, z zastrzeżeniem, że w miesiącu wrzesień 2026 r. przesłana będzie do 15 dnia miesiąca. Wymaga się przesłanie co miesiąc biletów miesięcznych do siedziby Zamawiającego.
4. Długości tras pozostaje do ustalenia przez Wykonawcę.
5. Dowozy uczniów do szkół na terenie gminy Magnuszew będą realizowane codziennie z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od zajęć, stosownie do potrzeb Zamawiającego. W przypadku odpracowywania zajęć szkolnych w innym dniu, wolnym od zajęć oraz konieczności zapewnienia dowozu dzieciom do szkół z powodu innych okoliczności (np. święto szkoły, zabawa choinkowa, dyskoteka, rekolekcje) Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić przewóz uczniom i dzieciom zgodnie z ustaleniami z osobami reprezentującymi placówki oświatowe objęte niniejszym zamówieniem.
6. W przypadku zmniejszenia liczby dziennej kursów lub odwołania kursu przez Dyrektora placówki (np. nieobecność uczniów z powodu wycieczki, uroczystości szkolne itp.) Wykonawca zobowiązany będzie w zamian, do realizacji innych wyjazdów szkolnych w uzgodnieniu z Dyrektorem placówki, mieszczących się w liczbie „nieprzebytych” kilometrów. Ewidencje odwołanych kursów powadzić będzie Dyrektor danej placówki.
7. Zamawiający dla każdej z tras wymaga obliczenia i podania miesięcznej ceny jednostkowej brutto za przejazd. Wynagrodzenie miesięczne stanowić będzie sumę iloczynów liczby dowożonych osób w danym miesiącu na danej trasie i podanej miesięcznej ceny jednostkowej za bilet.
8. Plan dowozów i odwozów Wykonawca ustali w uzgodnieniu z dyrektorami poszczególnych placówek
9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 11 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

389558,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

413644,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

413644,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PREFABET GROUP Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5272983344

7.3.3)Ulica

Aleja Jana Pawła II 43A lik. 37B

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-001

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

413644,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
274 788 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 645 zł481 704 zł
Rozstęp międzykwartylowy
266 059 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 645 zł
Mediana
274 788 zł
Górny kwartyl
481 704 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Magnuszew prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Magnuszew.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 413 644 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PREFABET GROUP Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.