Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Biuro Audytorskie Jerzy Cyran-Biegły Rewideny· Tychy
Wartość umowy
111 930 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 20 czerwca 2029
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 111 930 zł – 199 875 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osoby wyznaczonej do pełnienia funkcji biegłego rewidenta40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług biegłego rewidenta w ramach projektu „Kraśnik – Bezpieczne Miasto Nowej Generacji”

Zamawiający Miasto Kraśnik (Kraśnik, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług biegłego rewidenta w ramach projektu Kraśnik – Bezpieczne Miasto Nowej…”, wybierając ofertę wykonawcy Biuro Audytorskie Jerzy Cyran-Biegły Rewideny. Wartość umowy: 111 930 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Miasto KraśnikKraśnik, Lubelskie (powiat Kraśnicki →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
111 930 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,8 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Biuro Audytorskie Jerzy Cyran-Biegły Rewideny (Tychy).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 111 930,00 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 111 930,00 zł do 199 875,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 20 czerwca 2029 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO KRAŚNIK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019402

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Lubelska 84

1.5.2.)Miejscowość

Kraśnik

1.5.3.)Kod pocztowy

23-200

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@krasnik.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.krasnik.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-878a7f1b-cb26-4ed5-b9a5-bb11c11d1379

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług biegłego rewidenta w ramach projektu „Kraśnik – Bezpieczne Miasto Nowej Generacji”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-878a7f1b-cb26-4ed5-b9a5-bb11c11d1379

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406258

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00017529/16/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.9 Świadczenie usług biegłego rewidenta w ramach projektu „Kraśnik – Bezpieczne Miasto Nowej Generacji”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00358444

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.24.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usług biegłego rewidenta w ramach projektu „Kraśnik – Bezpieczne Miasto Nowej Generacji””.
2. Projekt „Kraśnik – Bezpieczne Miasto Nowej Generacji” jest finansowany ze środków Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej w celu zmniejszenia różnic społeczno-gospodarczych w obrębie Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast.
3. Zakres przedmiotowy zamówienia obejmuje kontrolę prawidłowości wydatkowania przyznanego dofinansowania, bezpośrednio w siedzibie Lidera Projektu – Gminy Miasto Kraśnik (ul. Lubelska 84, 23-200 Kraśnik) oraz w siedzibie Partnera Projektu tj. Powiatu Kraśnickiego (Al. Niepodległości 20, 23-204 Kraśnik), zgodnie z ustawą z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r., poz. 1891 ze zm.) oraz zgodnie z postanowieniami, zawartymi w Umowie o dofinansowanie projektu nr 012/SPPW II.DOT/PRM/2026 pn. „Kraśnik – Bezpieczne Miasto Nowej Generacji", dotyczącymi sprawozdawczości.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności sprawdzenie i analizę przygotowywanych przez Miasto Kraśnik sprawozdań z realizacji projektu (rozliczeniowych, rocznych i końcowego) – części finansowej, na którą składają się: „Rozliczenie ze względu na źródło finansowania”, „Rozliczenie transz dofinansowania”, „Zestawienie dokumentów księgowych” wraz z dokumentami wskazywanymi w ww. zestawieniach (m.in. fakturami/protokołami odbioru prac/potwierdzeniami dokonania przelewów), oraz każdorazowo przygotowanie stosownego „Protokołu z badania sprawozdania” (według wzoru stanowiącego załącznik nr 12 do SWZ).
5. Badanie części finansowej sprawozdań rozliczeniowych, rocznych i końcowego z wykorzystania dofinansowania, obejmuje w szczególności ocenę:
1) kompletności, poprawności, rzetelności sprawozdań finansowych dotyczących zrealizowanych wydatków w Projekcie zgodnie z umową dotacyjną projektu,
2) prawidłowości kwalifikowalności poniesionych wydatków w Projekcie, zgodnie z obowiązującą wersją dokumentu „Kompletnej Propozycji Projektu – dalej KPP”,
3) zgodności kategorii i wysokości poniesionych wydatków z wydatkami planowanymi,
4) kompletności dokumentacji potwierdzającej poniesione wydatki,
5) zgodności wydatków w Projekcie przedstawionych w sprawozdaniach finansowych z wydatkami w wyodrębnionej dla Projektu ewidencji księgowej,
6) zachowania terminów związanych z ponoszeniem wydatków,
7) zachowania terminów związanych z rozliczaniem się ze środków dotacji,
8) poprawności dokumentacji potwierdzającej poniesione wydatki,
9) poprawności przeliczeń kursowych (jeśli występują),
10) poprawności dokumentacji pod względem zgodności z powszechnie obowiązującymi aktualnymi przepisami prawa w szczególności z ustawą o finansach publicznych, ustawą o rachunkowości.
6. Wynikiem badania prowadzonego przez biegłego rewidenta będzie ocena sporządzona na wzorze protokołu z badania sprawozdania, uwzględniająca odpowiedzi na następujące pytania
1) czy część finansowa sprawozdania jest prawidłowa,
2) czy kwota przedstawiona do rozliczenia w sprawozdaniu jest zgodna z dokumentami źródłowymi (m.in. fakturami/ rachunkami/umowami) oraz dokumentami potwierdzającymi dokonanie płatności (przelewy),
3) czy wydatki zostały prawidłowo zaklasyfikowane do kategorii wydatków bieżących i majątkowych,
4) czy księgi rachunkowe projektu prowadzone są rzetelnie i zgodnie z polityką rachunkowości jednostki.
W protokole powinny zostać zawarte rekomendacje i zalecenia pokontrolne (jeżeli takie wystąpią).
7. Zamawiający wymaga, aby badanie sprawozdań z realizacji projektu było oparte na zweryfikowaniu 100 % dokumentacji tj. wszystkich wydatków przedstawionych w ramach poszczególnych sprawozdań.
8. Zamawiający zaplanował łączną liczbę sprawozdań finansowych w liczbie 13 sztuk, w tym: 8 sprawozdań rozliczeniowych (składanych po wydatkowaniu min. 70 % przekazanej transzy dotacji, umożliwiającej wnioskowanie o kolejną płatność), 4 sprawozdania roczne oraz 1 sprawozdanie końcowe.
9. Termin zakończenia realizacji Projektu / kwalifikowalności wydatków przypada na dzień 31 marca 2029 r.. Wobec powyższego Wykonawca wykona czynności objęte przedmiotem zamówienia w następujących terminach:
1) dla sprawozdań rozliczeniowych – Wykonawca przygotuje i przekaże Protokół z badania sprawozdania rozliczeniowego z realizacji projektu przez biegłego rewidenta w terminie do 5 dni roboczych od dnia udostępnienia dokumentów objętych sprawdzanym Sprawozdaniem rozliczeniowym. Zamawiający planuje sporządzenie dwóch sprawozdań rozliczeniowych rocznie.
2) dla sprawozdania rocznego – Wykonawca przygotuje i przekaże Protokół z badania sprawozdania rocznego z realizacji projektu przez biegłego rewidenta w terminie do 10 dni roboczych od udostępnienia dokumentów objętych sprawdzanym sprawozdaniem rocznym, jednak nie później niż do dnia 10 lutego kolejnego roku sprawozdawczego,
3) dla sprawozdania końcowego – Wykonawca przygotuje i przekaże Protokół z badania sprawozdania końcowego z realizacji projektu przez biegłego rewidenta w terminie do 10 dni roboczych od udostępnienia dokumentów objętych sprawdzanym sprawozdaniem końcowym, jednak nie później niż do dnia 20 czerwca 2029 r.,
4) w przypadku stwierdzonych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, nieprawidłowości w sprawozdaniu, wymagających korekty Protokołu z badania sprawozdania z realizacji projektu przez biegłego rewidenta, lub stwierdzeniu przez Zmawiającego lub ww. ministerstwo wad w protokole z badania sprawozdania, również w okresie, o którym mowa w § 1 ust. 9 umowy, Wykonawca w ciągu 3 dni roboczych od dnia przekazania informacji o konieczności korekty dokona nieodpłatnie ponownej weryfikacji poprawionego przez Zamawiającego Sprawozdania zakończonej protokołem z badania lub dokona korekty protokołu z badania sprawozdania.
10. W okresie 12 miesięcy po złożeniu sprawozdania końcowego Wykonawca zapewni usługę merytoryczną gwarancyjną, obejmującą: skorygowanie Protokołu zawierającego ujawnioną omyłkę pisarską, błąd merytoryczny, uzupełnienie niepełnych informacji, a także złożenie wyjaśnień co do sposobu przeprowadzenia badania, w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze od dnia zgłoszenia Zamawiającego.
11. Zamawiający nie jest w stanie oszacować liczby dokumentów finansowo-księgowych, które zostaną wytworzone przez Lidera i jego jednostki organizacyjne oraz Partnera projektu w trakcie realizacji poszczególnych przedsięwzięć. Aktualnie całkowita wartość planowanych wydatków w ramach projektu wynosi 85 853 900,50 zł, w tym wartość wydatków kwalifikowanych 76 398 052,13 zł, natomiast kwota przyznanego dofinansowania to 75 308 732,36 zł. W ramach projektu planuje się realizację 8 działań, w ramach których przewidziano zarówno wydatki bieżące jak i majątkowe.

4.5.3.)Główny kod CPV

79212100-4 - Usługi audytu finansowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71319000-7 - Usługi biegłych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

111930 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

199875 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

111930 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Biuro Audytorskie Jerzy Cyran-Biegły Rewideny

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 273639800

7.3.3)Ulica

Uczniowska 46/90

7.3.4)Miejscowość

Tychy

7.3.5)Kod pocztowy

43-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

111930 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2029-06-20

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79212100-4Usługi audytu finansowego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Kraśnik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraśnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 111 930 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79212100-4 (Usługi audytu finansowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Biuro Audytorskie Jerzy Cyran-Biegły Rewideny (Tychy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.