Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
350 000 zł
Umowa zawarta
11 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 11 sierpnia 2026 do 30 września 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie kompleksowych robót budowlano-instalacyjnych dla zadania pn. „Wymiana węzła cieplnego w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. L.Bierkowskiego – Etap II”

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. Prof. Ludwika Bierkowskiego (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie kompleksowych robót budowlano-instalacyjnych dla zadania pn. Wymiana węzła…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERII ŚRODOWISKA AISA Sp. z o. o. Wartość umowy: 350 000 zł.

Wartość umowy
350 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERII ŚRODOWISKA AISA Sp. z o. o. (Poznań).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 350 000,00 zł (umowę zawarto 11 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 11 sierpnia 2026 r. do 30 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W POZNANIU IM. PROF. LUDWIKA BIERKOWSKIEGO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631178710

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dojazd 34

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

60-631

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@szpitalmswia.poznan.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.szpitalmswia.poznan.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie kompleksowych robót budowlano-instalacyjnych dla zadania pn. „Wymiana węzła cieplnego w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. L.Bierkowskiego – Etap II”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9e7135b1-6f4a-4be6-ab51-9975a451a7a6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406140

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Na podstawie art. 305 ust. 1 w zw. z art. 214 ust.1 pkt 7) ustawy
z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.).
Zamawiający w prowadzonym postępowaniu nr DZP.260.20.2025.JŚ w ogłoszeniu o zamówieniu zastrzegł możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy zamówienia na podstawie art 214 ust. 1 pkt 7

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

DZP.260.20.2025.JŚ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.260.23.2026.AW

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszej umowy jest wykonanie kompleksowych robót budowlano-instalacyjnych dla zadania pn. „Wymiana węzła cieplnego w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego – Etap II” w ramach realizacji programu inwestycji pn. „Przebudowa systemu grzewczo-energetycznego”.

4.5.3.)Główny kod CPV

45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45262520-2 - Roboty murowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERII ŚRODOWISKA AISA Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7822821554

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

350000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-08-11 do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45215100-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 918 256 zł
Próbka: 31 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
194 178 zł3 822 225 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 628 047 zł
Źródło próbki
CPV 45215· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
194 178 zł
Mediana
1 918 256 zł
Górny kwartyl
3 822 225 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. Prof. Ludwika Bierkowskiego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 350 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45215100-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERII ŚRODOWISKA AISA Sp. z o. o. (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.