Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym terminie wpłynęła jedna oferta złożona przez firmę Arbena Sp. z o.o., ul. Kościuszki 169, 40-524 Katowice, NIP 6511714494. Cena oferty wynosi 1.193.100,00 zł brutto, natomiast kwota jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamów

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa boksów magazynowych KOMPLEKS B na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, działka nr 66/10, obręb geodezyjny Słajsino, gmina Nowogard

Zamawiający Celowy Związek Gmin R-XXI (Nowogard, Zachodniopomorskie) opublikował wynik postępowania „Budowa boksów magazynowych KOMPLEKS B na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania…”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Celowy Związek Gmin R-XXI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 812546696

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Słajsino 30

1.5.2.)Miejscowość

Nowogard

1.5.3.)Kod pocztowy

72-209

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@czg.nowogard.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czg.nowogard.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/czgnowogard

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa boksów magazynowych KOMPLEKS B na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, działka nr 66/10, obręb geodezyjny Słajsino, gmina Nowogard

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-117e100f-1435-4ab9-846a-823d3453d4bc

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406069

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00092769/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa boksów magazynowych KOMPLEKS B na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, działka nr 66/10, obręb geodezyjny Słajsino, gmina Nowogard

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00341845

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZ.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
2.Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn

Budowa boksów magazynowych KOMPLEKS B na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, działka nr 66/10, obręb geodezyjny Słajsino, gmina Nowogard. 2.1. Zamówienie obejmuje budowę boksów na kompleksie B (5 boksów). Bloczki betonowe na ściany boksów dostarcza Zamawiający (materiał powierzony przez inwestora). Szczegółowy opis wykonania zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej pn.: „Budowa boksów magazynowych wraz z przebudową zewnętrznej sieci wodociągowej na terenie działki nr 66/10, obręb geodezyjny Słajsino, gmina Nowogard”– w zakresie dotyczącym przedmiotu zamówienia, a mianowicie: • Ściany boksów magazynowych o wysokości 3,60m i grubości 60 cm z bloczków betonowych modułowych „lego” o wymiarach 60x60x180 cm na zaprawie cementowej. Uwaga: bloczki betonowe dostarcza Zamawiający. • Konstrukcja stalowa dachu z zamkniętych profili ze stali ocynkowanej, • Pokrycie dachu plandeką niepalną, • Rynny dachowe z blachy stalowej ocynkowanej, • Rury spustowe z blachy stalowej ocynkowanej, • Zbiorniczki przy rynnach z blachy stalowej ocynkowanej. Zamawiający wymaga szczelnego połącznia dachów z rynnami centralnymi. 2.2. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej pn.: 1) Budowa boksów magazynowych wraz z przebudową zewnętrznej sieci wodociągowej na terenie działki nr 66/10, obręb geodezyjny Słajsino, gmina Nowogard; 2) Projekcie zagospodarowania terenu; 3) STWIOR; 4) przedmiary robót, który stanowi element pomocniczy; 2.3. Przedmiot umowy musi być wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a także zgodnie z najlepszą wiedzą i doświadczeniem wykonawcy, oraz z zachowaniem najwyższej staranności. 2.4. Zamawiający przewiduje i umożliwia Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej budynków, po wcześniejszym ustaleniu terminu z Zamawiającym, w celu faktycznego potwierdzenia zakresu rzeczowego prac oraz zapoznanie się z warunkami terenowymi . Zgodnie z SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym terminie wpłynęła jedna oferta złożona przez firmę Arbena Sp. z o.o., ul. Kościuszki 169, 40-524 Katowice, NIP 6511714494. Cena oferty wynosi 1.193.100,00 zł brutto, natomiast kwota jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 987.845,71 zł brutto. Zarząd nie wyraził zgody na zwiększenie kwoty na sfinansowanie zadania.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1193100,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1193100,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Celowy Związek Gmin R-XXI prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowogard.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.