Budowa internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Warlubiu
Zamawiający Powiat Świecki (Świecie, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Warlubiu”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 326 625 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4119, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie
12 kwietnia 2024
Termin ofert: 29 kwietnia 2024 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
12 czerwca 2024
7 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
02 lipca 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
18 września 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
05 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
02 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
25 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Powiat Świecki |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im."Polskich Olimpijczyków " w Warlubiu |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 092350978 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | GENERAŁA JÓZEFA HALLERA 9 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Świecie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 86-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL618 - Świecki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | jakubik.a@oswiata.csw.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | soswwarlubie.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-61b76030-f800-11ee-8d01-6607a228ef1b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00405981 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-25 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00283775 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Warlubiu |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. „Polskich Olimpijczyków” w Warlubiu przy ul. Szkolnej 8, na działkach o nr ewidencyjnych 255/1 i 255/7 o powierzchni 0.4783 ha, w obrębie Warlubie, gmina Warlubie zapisanych w KW BY1S/00043123/4 wraz z niezbędnymi instalacjami, zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą (chodniki, instalacje zewnętrzne, zieleń, małą architekturę, etc) |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem 45000000-7 - Roboty budowlane 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby 45262210-6 - Fundamentowanie 45262500-6 - Roboty murarskie i murowe 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45410000-4 - Tynkowanie 45442100-8 - Roboty malarskie 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne 45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45331210-1 - Instalowanie wentylacji 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych 45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty 45313100-5 - Instalowanie wind |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-06-10 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-12-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Urbański Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9562301674 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Bolesława Chrobrego 151 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Toruń |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 87-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 10426617,63 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00362097/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-03-20 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 6 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z pismami Wykonawcy z dnia 11 i 17 września 2024 r. dotyczącymi konieczności wykonania odmiennych od przyjętych w dokumentacji rozwiązań, związanych z przesunięciem studni rewizyjnej oraz na podstawie art. 15r ust.4 pkt 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 340 ze zm.) w związku z pismem Wykonawcy z dnia 18 września 2024 r. zgłaszającym problemy związane z absencją chorobową pracowników spowodowaną zachorowaniami na COVID-19 (na podstawie § 14 ust. 2 pkt 3 lit. c umowy Nr PZEA.2511.9.2024) |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W umowie Nr PZEA.2511.9.2024 z dnia 10 czerwca 2024 r. § 2 ust. 1 pkt 1 otrzymuje brzmienie: „1) roboty budowlane w ramach realizacji Etapu I należy wykonać w terminie do dnia 12 listopada 2024 r.;” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 10426617,63 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z pismem Wykonawcy z dnia 05 listopada 2024 r. zgłaszającym problemy związane z absencją chorobową pracowników spowodowaną zachorowaniami na COVID-19 (na podstawie art. 15r ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 340 ze zm.) |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W umowie Nr PZEA.2511.9.2024 z dnia 10 czerwca 2024 r. § 2 ust. 1 pkt 1 otrzymuje brzmienie: „1) roboty budowlane w ramach realizacji Etapu I należy wykonać w terminie do dnia 03 grudnia 2024 r.;” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 10426617,63 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z pismem Wykonawcy z dnia 18 czerwca 2025 r. zgłaszającym problemy mające wpływ na termin wykonania zamówienia oraz biorąc pod uwagę stan zaangażowania prac (na podstawie § 14 ust. 2 pkt 3 lit. c i d umowy) |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W umowie Nr PZEA.2511.9.2024 z dnia 10 czerwca 2024 r. § 2 ust. 1 pkt 3 otrzymuje brzmienie: „3) roboty budowlane w ramach realizacji Etapu III należy wykonać w terminie do dnia 31 sierpnia 2025 r.;” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 10426617,63 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | w związku z pismem Wykonawcy z dnia 20 sierpnia 2025 r. zgłaszającym problemy związane z niemożliwością kontynuowania prac z uwagi na brak przyłącza gazowego i elektrycznego (na podstawie § 14 ust. 2 pkt 3 lit c i d umowy) |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W umowie Nr PZEA.2511.9.2024 z dnia 10 czerwca 2024 r. § 2 ust. 1 pkt 3 otrzymuje brzmienie: „3) roboty budowlane w ramach realizacji Etapu III należy wykonać w terminie do dnia 30 listopada 2025 r.;” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 10426617,63 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 5 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z wnioskiem Wykonawcy z dnia 19 listopada 2025 r. w sprawie wydłużenia terminu realizacji inwestycji spowodowanym zmianą lokalizacji przyłącza gazowego i koniecznością wykonania przez Wykonawcę instalacji gazowej od przyłącza, znajdującego się przy ogrodzeniu, do budynku budowanego internatu, na podstawie projektu przekazanego przez Zamawiającego (na podstawie § 14 ust. 2 pkt 3 lit c i d umowy ) |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W umowie Nr PZEA.2511.9.2024 z dnia 10 czerwca 2024 r. § 2 ust. 1 pkt 3 otrzymuje brzmienie: „3) roboty budowlane w ramach realizacji Etapu III należy wykonać w terminie do dnia 23 grudnia 2025 r.;” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 10426617,63 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 6 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z wnioskiem Wykonawcy z dnia 23 grudnia 2025 r. w sprawie wydłużenia terminu realizacji inwestycji, ze względu na zmiany wprowadzone w dokumentacji technicznej, w zakresie sposobu wykonania elewacji na parterze budynku oraz zgłoszonymi przez Wykonawcę opóźnieniami dostawy materiałów (na podstawie § 14 ust. 2 pkt 3 lit. c umowy) |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W umowie Nr PZEA.2511.9.2024 z dnia 10 czerwca 2024 r. § 2 ust. 1 pkt 3 otrzymuje brzmienie: „3) roboty budowlane w ramach realizacji Etapu III należy wykonać w terminie do dnia 31 grudnia 2025 r.;” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 10426617,63 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 10426617,63 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.