Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
707 250 zł
Umowa zawarta
31 lipca 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 707 250 zł – 799 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika wraz z pługiem w ramach OL i OC na lata 2025-2026 na terenie Powiatu Łęczyckiego w zakresie zadań własnych – obszar II”.

Zamawiający Powiat Łęczycki (Łęczyca, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika wraz z pługiem w ramach OL i OC na lata…”, wybierając ofertę wykonawcy PT WANICKI Sp. z o.o. Wartość umowy: 707 250 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiat ŁęczyckiŁęczyca, Łódzkie (powiat Łęczycki →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
707 250 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 czerwca 2026

    Termin ofert: 3 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PT WANICKI Sp. z o.o. (Mogilany), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 707 250,00 zł (umowę zawarto 31 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 707 250,00 zł do 799 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Łęczycki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 611016123

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. Tadeusza Kościuszki 1

1.5.2.)Miejscowość

Łęczyca

1.5.3.)Kod pocztowy

99-100

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@leczyca.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.leczycki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-acb0c690-acc8-41e4-a545-d41d2c1c3441

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika wraz z pługiem w ramach OL i OC na lata 2025-2026 na terenie Powiatu Łęczyckiego
w zakresie zadań własnych – obszar II”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-acb0c690-acc8-41e4-a545-d41d2c1c3441

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405901

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00310602

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZ.272.9.2026.PK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciągnika wraz z pługiem na potrzeby Powiatu Łęczyckiego. Szczegółowy zakres określa załącznik nr 6 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz charakterystyka techniczna oferowanego nowego ciągnika wraz pługiem stanowiąca załącznik nr 7 do SWZ.
Wykonawca zobowiązuje się do przekazania Zamawiającemu fabrycznie nowego ciągnika wraz
z fabrycznie nowym pługiem, zwanego dalej „ciągnik wraz z pługiem” zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia, załącznikami do niej oraz umową.
Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane ze środków Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026
Wykonawca oświadcza, że przedmiot zamówienia, o którym mowa powyżej:
CIĄGNIK:
a) jest fabrycznie nowy, wyprodukowany w 2026 roku, kompletny, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych, gotowy do rejestracji i użytkowania w celu wynikającym z Umowy,
b) nie jest ograniczony prawami osób trzecich, nie jest przedmiotem jakiegokolwiek postępowania i zabezpieczenia (wykonawcy przysługuje pełne prawo do dysponowania),
c) jest zgodny z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, wraz
z aktami wykonawczymi do tej ustawy oraz innymi przepisami obowiązującego prawa krajowego oraz prawa unijnego. Spełniał wymagania normy emisji spalin min. STAGE V.
PŁUG:
a) jest fabrycznie nowy, wyprodukowany w 2025 lub 2026 roku, kompletny, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych gotowy do użytkowania w celu wynikającym z Umowy,
b) nie jest ograniczony prawami osób trzecich, nie jest przedmiotem jakiegokolwiek postępowania i zabezpieczenia (wykonawcy przysługuje pełne prawo do dysponowania),
Ciągnik musi spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne wynikające
z ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (teks jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy w tym posiadać homologację.
Z chwilą wydania przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązuje się przenieść na Zamawiającego własność rzeczy.
1) Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć przedmiot zamówienia w miejsce wskazane przez Zamawiającego. Odbiór przedmiotu zamówienia nastąpi na podstawie protokołu zdawczo - odbiorczego. Protokół ten będzie stanowił podstawę wystawienia faktury przez Wykonawcę za dostawę ciągnika rolniczego wraz z pługiem.

4.5.3.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

43313100-1 - Pługi odśnieżające lemieszowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

707250,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

799500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

707250,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PT WANICKI Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9442285530

7.3.3)Ulica

ul. Myślenicka 19

7.3.4)Miejscowość

Mogilany

7.3.5)Kod pocztowy

32-031

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

707250,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
197 279 zł413 252 zł
Rozstęp międzykwartylowy
215 973 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
197 279 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
413 252 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Łęczycki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łęczyca.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 707 250 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PT WANICKI Sp. z o.o. (Mogilany). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.