ZakończoneBZPZamówienie poza ustawą Pzp (małe zamówienie)

Modernizacja dachu na budynku Świetlicy Wiejskiej w Grzybowie Dolnym

Zamawiający Gmina Żychlin (Żychlin, Łódzkie) prowadził postępowanie „Modernizacja dachu na budynku Świetlicy Wiejskiej w Grzybowie Dolnym”. Termin składania ofert minął 1 września 2026, 23:59.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ŻychlinŻychlin, Łódzkie (powiat Kutnowski →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Termin składania ofert
1 września 2026, 23:59
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Zamówienie poza ustawą Pzp (małe zamówienie)Bieżące

    25 sierpnia 2026

    Termin ofert: 1 września 2026 23:59
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŻYCHLIN

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 611015514

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Barlickiego 15

1.4.2.)Miejscowość

Żychlin

1.4.3.)Kod pocztowy

99-320

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.4.7.)Numer telefonu

+ 48 24 351 20 32

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminazychlin.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.gminazychlin.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405836

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-25

Sekcja 3

Informacje o zamówieniu

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zamówienia

Modernizacja dachu na budynku Świetlicy Wiejskiej w Grzybowie Dolnym

3.2.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.3.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pod nazwą „ Modernizacja dachu na budynku Świetlicy Wiejskiej w Grzybowie Dolnym”, w którym przewiduje się wymianę pokrycia dachowego - obecne pokrycie wykonane jest z płyt azbestowo- cementowych ETERNIT. Pokrycie należy wykonać blachą trapezową w odcieniu grafitowym lub zbliżonym. Kolor i odcień pokrycia dachowego należy uzgodnić z Inwestorem. Po wykonaniu demontażu istniejącego pokrycia dachowego, demontażu istniejących obróbek blacharskich, usunięciu łat, kontrłat, orynnowania, demontażu instalacji odgromowej należy dokonać oceny technicznej elementów konstrukcji dachu. Elementy konstrukcyjne należy oczyścić mechanicznie, elementy zawilgocone, zagrzybiałe należy wymienić (kosztorys zakłada 10% wymiany istniejących elementów). Całość drewnianej konstrukcji należy zaimpregnować preparatami grzybobójczymi ( FOBOS lub równorzędnymi).
Na tak zabezpieczonym i przygotowanym podłożu projektuje się pokrycie dachu paroizolacją a następnie należy ułożyć równolegle do krokwi kontrłaty 30x40 mm dostosowane do rozstawu krokwi oraz łaty o wymiarach 40mm x 60mm w rozstawie max.30 cm (rozstaw łat zależny od producenta blachodachówki).
Układ warstw dachu:
- blacha trapezowa grafit lub podobna;
- łaty drewniane impregnowane ciśnieniowo 6x4cm w rozstawie skoku blachy;
- kontrłaty drewniane impregnowane ciśnieniowo 3x4 cm w rozstawie krokwi
– paroizolacja;
- istniejące deskowanie (wymiana elementów zagrzybiałych, impregnacja);
- istniejąca konstrukcja dachu.
Do wykończenia dachu stosować pełne rozwiązania systemowe.
Należy stosować się ściśle do wytycznych montażowych danego producenta blachy.
Na czas prowadzenia robót na dachu budynku Świetlicy Wiejskiej w Grzybowie Dolnym należy zabezpieczyć dach przed ewentualnym zalaniem.
Rynny i rury spustowe przewiduje się wymianę na całej długości połaci dachowych Kolorystyka zgodna z kolorem obróbek blacharskich lub najbardziej zbliżonym do koloru blachodachówki. Zalecana średnica rynien i rur spustowych 12-15 cm, spadki: 0,5-1,5%.
Szczegółowy zakres prac przedstawiono w części opisowej oraz w przedmiarze robót
Środki na realizację zadania pochodzą z dotacji celowej ze środków budżetu województwa łódzkiego przeznaczonej na realizację zadań własnych gminy w ramach programu „Łódzkie dla wsi”.

3.6.)Termin składania wniosków lub ofert

2026-09-01 23:59

3.7.)Informacje dla wykonawców dotyczące warunków zamówienia

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunek odpowiadający przedmiotowi zamówienia tj. wykonał należycie co najmniej dwie roboty budowlane polegające na wymianie poszycia dachowego. Na potwierdzenie spełnienia powyższego warunku Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę oświadczenia stanowiącego załącznik nr 2 do zapytania ofertowego.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego tj. Dz. U. 2024 poz. 507 ze zm. Na potwierdzenie spełnienia powyższego warunku Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę oświadczenia stanowiącego załącznik nr 3 do zapytania ofertowego.

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

Zapytanie ofertowe wraz z załącznikami udostępniono na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem:
https://bip.gminazychlin.pl/ w zakładce Zamówienia Publiczne, Przetargi.
Dodatkowych informacji udziela: P. Edyta Ledzion, tel. 24 351 20 16; e-mail: edyta.ledzion@gminazychlin.pl

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 01.09.2026, 23:59. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Żychlin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żychlin.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.