Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Odbudowa drogi gminnej 000597F w miejscowości Przewóz, gmina Bojadła

Zamawiający Gmina Bojadła (Bojadła, Lubuskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Odbudowa drogi gminnej 000597F w miejscowości Przewóz, gmina Bojadła”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina BojadłaBojadła, Lubuskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 754 551 zł
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA BOJADŁA

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770592

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Sulechowska 35

1.4.2.)Miejscowość

Bojadła

1.4.3.)Kod pocztowy

66-130

1.4.4.)Województwo

lubuskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@bojadla.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bojadla.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0113002b-e9f3-494a-ae44-dddc8dc38688

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405752

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00092492

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbudowa drogi gminnej 000597F w miejscowości Przewóz, gmina Bojadła

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje zrealizowanie zadania pn. „Odbudowa drogi gminnej 000597F w miejscowości Przewóz, gmina Bojadła”.
Realizacja przedmiotu umowy przewidziana jest ze środków z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonej na przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych lub ich usuwanie, w związku z usuwaniem skutków powodzi z 2024 roku.
Szczegółowy zakres przedmiotu umowy określa przedmiar robót, STWiOR, projekt techniczny i budowlany stanowiący integralną część specyfikacji warunków zamówienia.

3.8.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-03-19

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

195 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

EUROVIA POLSKA S.A

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6350000127

4.3.3.)Ulica

IRYSOWA 1

4.3.4.)Miejscowość

BIELANY WROCŁAWSKIE, KOBIERZYCE

4.3.5.)Kod pocztowy

55-040

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

1097498,89 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00165127/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-07-28

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

WYKONANIE ROBÓT ZAMIENNYCH

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

W związku z pismem Wykonawcy z dnia 22.04.2026 r. dotyczącym wykonania robót zamiennych w ramach realizacji zadania pn. „Odbudowa drogi gminnej 000597F w miejscowości Przewóz, gmina Bojadła”, po zatwierdzeniu przez Zamawiającego kalkulacji robót zamiennych, uzyskaniu zgody organu dotującego oraz podpisaniu protokołu robót zamiennych na dokonanie przedmiotowych zmian, Strony postanawiają, co następuje:
l) Strony postanawiają dokonać zmiany technologii wykonania części robót objętych przedmiotem umowy, zgodnie z zakresem określonym w Protokole robót zamiennych z dnia 28.07.2026 r., stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego aneksu.
2) W związku z wprowadzeniem robót zamiennych zmianie ulegają poszczególne pozycje oraz wartości ujęte w harmonogramie rzeczowo-finansowym realizacji zadania. (...)

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

0

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bojadła prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bojadła.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.