Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Tremola Sp. z o.o

Wartość umowy
213 528 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 213 528 zł – 415 925 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi dojazdowej do budynku Miejskiego Przedszkola nr 20 i Żłobka Miejskiego zlokalizowanych przy ul. 1 Maja 286 w Rudzie Śląskiej

Zamawiający Miasto Ruda Śląska (Ruda Śląska, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi dojazdowej do budynku Miejskiego Przedszkola nr 20 i Żłobka Miejskiego…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Hydrobud Sp. z o.o. Wartość umowy: 213 528 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Miasto Ruda ŚląskaRuda Śląska, Śląskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
213 528 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 czerwca 2026

    Termin ofert: 13 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Hydrobud Sp. z o.o. (Chorzów), wspólnie z: Tremola Sp. z o.o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 213 528,00 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 213 528,00 zł do 415 924,50 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO RUDA ŚLĄSKA

1.3.)Oddział zamawiającego

Urząd Miasta Ruda Śląska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000515840

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Jana Pawła II 6

1.5.2.)Miejscowość

Ruda Śląska

1.5.3.)Kod pocztowy

41-709

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.7.)Numer telefonu

+48 32 2449094

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@ruda-sl.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://rudaslaska.bip.info.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://rudaslaska.logintrade.net/zapytania_email,233400,206555a12810e07857cfdf3ff5e89d90.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi dojazdowej do budynku Miejskiego Przedszkola nr 20 i Żłobka Miejskiego zlokalizowanych przy ul. 1 Maja 286 w Rudzie Śląskiej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-02b015df-0909-496d-9d06-d0aa5cf31036

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405305

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036912/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.17 Budowa drogi dojazdowej do budynku Miejskiego Przedszkola nr 20 przy ul. 1-go Maja 286

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00309454

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AP.271.46.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa drogi dojazdowej do budynku Miejskiego Przedszkola nr 20 i Żłobka Miejskiego zlokalizowanych przy ul. 1 Maja 286 w Rudzie Śląskiej.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania polegającego na:
– rozbiórce istniejących nawierzchni,
- wycince i nasadzeniach zastępczych drzew,
– budowie drogi dojazdowej,
– budowie miejsc postojowych,
– zabezpieczeniu podziemnego uzbrojenia,
- wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego nowej drogi oraz w ciągu ulicy Teatralnej,
- wykonaniu geodezyjnego operatu powykonawczego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ tj. załącznik nr 4 oraz 4.1 - dokumentacja techniczna tj. dokumentacja projektowa budowlana i wykonawcza, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych. Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia Zamawiający nie dołączył do dokumentów zamówienia przedmiarów robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

213528,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

415924,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

213528,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Hydrobud Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Tremola Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 276-94-48-33; NIP:627-24-02-661

7.3.3)Ulica

Inwalidzka 18

7.3.4)Miejscowość

Chorzów

7.3.5)Kod pocztowy

41-506

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

213528,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Dotyczy SEKCJI 8.3.) Okres realizacji zamówienia: do 60 dni od daty przekazania terenu budowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 191 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
327 603 zł1 599 385 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 271 782 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
327 603 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 599 385 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Ruda Śląska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ruda Śląska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 213 528 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Hydrobud Sp. z o.o. (Chorzów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.