Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Budowa domku lekarza przy Szpitalu Rehabilitacyjnym Hematologicznym dla Dzieci „Orlik” w Kudowie - Zdroju

Zamawiający Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. (Sokołowsko, Dolnośląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa domku lekarza przy Szpitalu Rehabilitacyjnym Hematologicznym dla Dzieci „Orlik” w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o.

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890314440

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Parkowa, 3

1.4.2.)Miejscowość

Sokołowsko

1.4.3.)Kod pocztowy

58-351

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@sanatoria-dolnoslaskie.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://sanatoria-dolnoslaskie.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b1b8b9ed-0489-4aa8-a74d-b820f7bb7689

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405298

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00363612

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa domku lekarza przy Szpitalu Rehabilitacyjnym Hematologicznym dla Dzieci „Orlik” w Kudowie - Zdroju

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych, polegających na wykonaniu budynku jednorodzinnego – domku lekarza na terenie Szpitala Hematologicznego Rehabilitacyjnego dla dzieci „Orlik” w Kudowie – Zdroju wraz z niezbędną infrastrukturą, na podstawie poniższych dokumentów:
a) Projektu Architektoniczno-Budowlanego – Budowa domku jednorodzinnego w Kruszczykach 8 firmy archon.
b) Decyzja Starosty Kłodzkiego Nr 24/V/B/2025 z dnia 23.06.2025r. zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę,
c) Projekt Zagospodarowania terenu z dnia 16.04.2025r. pn: BUDOWA BUDYNKU MIESZKALNEGO JEDNORODZINNEGO WOLNOSTOJĄCEGO TZW "DOMKU LEKARZA" NA TERENIE SZPITALA REHABILITACYJNO HEMATOLOGICZNEGO DLA DZIECI "ORLIK" WKUDOWIE-ZDROJU, BUKOWINA WRAZ Z NIEZBĘDNĄ INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ.
d) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
e) Przedmiary robót.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-12-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

8 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PBHU Progres Piotr Pasturczak

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8862270842

4.3.3.)Ulica

ul. Stroma 3/2

4.3.4.)Miejscowość

Wałbrzych

4.3.5.)Kod pocztowy

58-305

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

509448,79 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00592723/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-04-13

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Trudne warunki atmosferyczne uniemożliwiające realizację prac.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiana terminu realizacji umowy. Przesunięcie terminu zakończenia prac o 4 miesiące.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sokołowsko.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.