Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Argos Sp. zo.o.· Lubiszynśrednia firma
Wartość umowy
211 974 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Spełnienie norm emisji spalin EURO 620%Rok produkcji pojazdu maksymalny wiek do 5 lat począwszy od 2021 - 2025 r20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usługi transportu w zakresie dowozu uczniów niepełnosprawnych do szkół poza miejsce zamieszkania z zapewnieniem opieki

Zamawiający Miasto Kostrzyn nad Odrą (Kostrzyn Nad Odrą, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usługi transportu w zakresie dowozu uczniów niepełnosprawnych do szkół poza…”, wybierając ofertę wykonawcy Argos Sp. zo.o. Wartość umowy: 211 974 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Miasto Kostrzyn nad OdrąKostrzyn Nad Odrą, Lubuskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
211 974 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,7 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 lipca 2026

    Termin ofert: 30 lipca 2026 08:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Argos Sp. zo.o. (Lubiszyn), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 211 973,76 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO KOSTRZYN NAD ODRĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210966674

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Graniczna 2

1.5.2.)Miejscowość

Kostrzyn nad Odrą

1.5.3.)Kod pocztowy

66-470

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.7.)Numer telefonu

95 727 81 60

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia1@kostrzyn.um.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://kostrzyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/kostrzyn_nad_odra

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usługi transportu w zakresie dowozu uczniów niepełnosprawnych do szkół poza miejsce zamieszkania z zapewnieniem opieki

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-21574fbc-399d-430d-8b01-0166d1c82073

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405163

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00030720/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 „Świadczenie usługi transportu w zakresie dowozu uczniów niepełnosprawnych do szkół poza miejsce zamieszkania z zapewnieniem opieki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00355316

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.28.2026.KB

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

197203,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na dowozie uczniów niepełnosprawnych do szkół poza miejsce zamieszkania z zapewnieniem opieki w czasie dowozu na warunkach określonych w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia wraz z załącznikami.
Zakres usługi obejmuje:
1.Dowozu uczniów niepełnosprawnych wraz z zapewnieniem opieki w czasie dowozu, z miejsca zamieszkania do:
a. Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Gorzowie Wlkp., ul. Walczaka 1A, 66-400 Gorzów Wlkp. (5 uczniów, w tym: 1 uczeń na wózku inwalidzkim – codziennie, 3 uczniów – codziennie, 1 uczeń (internat SOSW Lipki Wielkie – poniedziałek i powrót – piątek),
b. Zespołu Kształcenia Specjalnego Nr 1 w Gorzowie Wlkp. ul. Dunikowskiego 5, 66-400 Gorzów Wlkp. (4 uczniów – codziennie),
c. Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Gorzowie Wlkp., ul. Sikorskiego 48, 66-400 Gorzów Wlkp. (1 uczeń – codziennie),
oraz odwożenie wraz z zapewnieniem opieki dzieci po skończonych zajęciach do miejsca zamieszkania, w okresie od dnia 1 września 2026 r. do dnia 25 czerwca 2027 r. z wyłączeniem przerw feryjnych, świątecznych i innych dni wolnych od zajęć zgodnie z kalendarzem danego roku szkolnego ogłaszanym przez Ministra Edukacji Narodowej. Przyjazd do placówki od poniedziałku do piątku, we wszystkie dni nauki szkolnej wynosi ok 180 dni – zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, na godz. 7.40. Wyjazd ze szkoły po zakończeniu zajęć. Łączna dzienna ilość wozokilometrów (w obie strony) wynosi max. 150 km i o łącznej prognozowanej wozokilometrów ilości ok: 28.200,00 w okresie 10 miesięcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany tras linii komunikacyjnej w granicach +/- 10% kilometrów przewozu w okresie zlecenia.
2.Przewóz odbywa się pojazdem specjalistycznym dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich.
3.. Operator zobowiązany jest do zapewnienia 2 pojazdów specjalistycznym w wieku nie starszym niż 5 lat spełanijący emisję spalin EURO 6, jeden pojazd o łącznej ilości miejsc siedzących max 15, wyposażony zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa a w szczególności z ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r o publicznym transporcie zbiorowy (Dz. U. z 2025r poz. 285 tj.)
Szacunkowa liczba uczniów korzystających z dowozów w okresie od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. będzie wynosić 10 uczniów, w tym:
 1 osoba będzie dowożona do OREW Gorzów Wlkp., w tym 1 osoba na wózku inwalidzkim,
 4 osoby będą dowożone do OREW Gorzów Wlkp. i odbieranych z pod OREW Gorzów Wlkp. przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lipkach Wielkich, w tym 1 osoba będzie korzystała z dowozu do Gorzowa Wlkp. w poniedziałek i z powrotu do Kostrzyna nad Odrą w piątek (internat),
 4 osoby będą dowożone do Zespołu Kształcenia Specjalnego Nr 1 w Gorzowie Wlkp. ul. Dunikowskiego 5, 66-400 Gorzów Wlkp.,
 1 osoba będzie dowożona do Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Gorzowie Wlkp., ul. Sikorskiego 48, 66-400 Gorzów Wlkp.
4. Usługi mają być świadczone pojazdami sprawnymi.
5. Wykonawca winien posiadać zaplecze techniczne w postaci stacji obsługi i napraw pojazdów.
6. Wewnątrz pojazdu muszą być umieszczone informacje dla pasażerów dotyczące regulaminu przewozu osób.
7. Autobusy powinny być oznakowane herbem miasta Kostrzyn nad Odrą i napisem „Dowóz uczniów”
8. Dowozy będą odbywać się po planowanych przez Zamawiającego trasach jednym pojazdem w przypadku awarii pojazdu Operator zobowiązany jest do zapewnienia.
Dowóz do ośrodka/szkoły na trasie:
a. Kostrzyn nad Odrą: ul. Piaskowa (wózek inwalidzki) – ul. Lipowa - ul. Wodna (poniedziałek - 1 os. oraz codziennie - 1 osoba) - ul. Orła Białego – Os. Słowiańskie - ul. Krótka - ul. Woj. Polskiego - ul. Kard. St. Wyszyńskiego - ul. Prosta, ul. Osiedle pod Lasem – Gorzów Wlkp.: ul. Sikorskiego 48 - ul. Walczaka 1A - ul. Dunikowskiego 5.
Powrót z ośrodka/szkoły na trasie:
a. Gorzów Wlkp.: ul. Dunikowskiego 5 – ul. Walczaka 1A – ul. Sikorskiego 48 - Kostrzyn nad Odrą: ul. Osiedle pod Lasem, ul. Prosta - ul. Kard. St. Wyszyńskiego – ul. Woj. Polskiego - ul. Krótka – Os. Słowiańskie -ul. Wodna (piątek- 1 os. oraz codziennie - 1 osoba), ul. Orła Białego– ul. Lipowa - ul. Piaskowa (wózek inwalidzki).
Wykaz imienny uczniów objętych dowożeniem dzieci niepełnosprawnych do ośrodka/szkoły Wykonawca otrzyma przy podpisaniu umowy. Liczba dowożonych uczniów w okresie objętym zamówieniem może ulegać zmianie, a także w zależności od miejsca zamieszkania i miejsca nauki ucznia może zmienić się w związku z tym przebieg tras dowozu do danego ośrodka/szkoły. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmian w wykazie, w zakresie liczby uczniów albo zmian osobowych na liście uczniów. Wszelkie zmiany zostały zawarte w projektowanych postanowieniach umowy Załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

211973,76 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

211973,76 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

211973,76 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Argos Sp. zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5993269937

7.3.3)Ulica

Ściechów 12A

7.3.4)Miejscowość

Lubiszyn

7.3.5)Kod pocztowy

66-433

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

211973,76 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Kostrzyn nad Odrą prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kostrzyn Nad Odrą.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 211 974 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Argos Sp. zo.o. (Lubiszyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.