Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
479 208 zł
Umowa zawarta
17 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 479 208 zł – 1 095 167 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana ogrodzenia i remont schodów zewnętrznych do budynku Przedszkola Miejskiego nr 1 w Kostrzynie nad Odrą

Zamawiający Miasto Kostrzyn nad Odrą (Kostrzyn Nad Odrą, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana ogrodzenia i remont schodów zewnętrznych do budynku Przedszkola Miejskiego nr 1 w…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Terbud Czesław Kotliński. Wartość umowy: 479 208 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Miasto Kostrzyn nad OdrąKostrzyn Nad Odrą, Lubuskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
479 208 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 lipca 2026

    Termin ofert: 23 lipca 2026 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Terbud Czesław Kotliński (Kostrzyn nad Odrą), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 479 208,00 zł (umowę zawarto 17 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 479 208,00 zł do 1 095 166,91 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO KOSTRZYN NAD ODRĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210966674

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Graniczna 2

1.5.2.)Miejscowość

Kostrzyn nad Odrą

1.5.3.)Kod pocztowy

66-470

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.7.)Numer telefonu

957278147

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@kostrzyn.um.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://kostrzyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/kostrzyn_nad_odra

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana ogrodzenia i remont schodów zewnętrznych do budynku Przedszkola Miejskiego nr 1 w Kostrzynie nad Odrą

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2e13c82c-9683-4784-88a1-729339ef8e09

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406721

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00030720/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Przedszkole Miejskie Nr 1 - Wymiana ogrodzenia i remont schodów zewnętrznych do budynku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00330325

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.25.2026.EK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

497869,59 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: „Wymiana ogrodzenia i remont schodów zewnętrznych do budynku Przedszkola Miejskiego nr 1 w Kostrzynie nad Odrą”, obejmującego swoim zakresem min.:
 remont schodów głównych obejmujący wymianę nawierzchni schodów i spocznika od strony frontowej budynku na płyty granitowe płomieniowane, wraz z wymiana balustrad schodowych oraz montażem wycieraczki zewnętrznej,
 remont schodów od szczytu budynku po lewej stronie, polegający na wykonaniu konstrukcji schodów, wykonanie nawierzchni z płytek granitowych, wraz z wymiana balustrad schodowych oraz wycieraczki zewnętrznej,
 rozbiórka części ciągu komunikacyjnego z kostki betonowej i rozebranie zakrzewienia oraz ponowne ułożenie poszerzonej nawierzchni jako dojazd do zaplecza budynku, polegający na wykonaniu konstrukcji schodów, wykonanie nawierzchni z płytek granitowych, wraz z wymiana balustrad schodowych oraz wycieraczki zewnętrznej,
 remont schodów od szczytu budynku po prawej stronie budynku polegający na wykonaniu konstrukcji schodów, wykonanie nawierzchni z płytek granitowych, wraz z wymianą balustrad schodowych oraz wycieraczki zewnętrznej, wraz z montażem podjazdu dla niepełnosprawnych,
 wykonanie utwardzenia pod nowe miejsca na śmietniki oraz wykonanie chodnika (dojścia) od strony budynku,
 wymiana ogrodzenia posesji, obejmująca rozbiórkę istniejących przęseł stalowych (brama wjazdowa i furtka nie podlegają rozbiórce ale na czas prac można przewidzieć rozbiórkę bramy wjazdowej oraz furtki w celu ponownego montażu i dopasowania nowego ogrodzenia), montaż nowych paneli ogrodzeniowych stalowych ocynkowanych, malowanych proszkowo w kolorze ustalonym z Zamawiającym, o szerokości do 2,5 m, wysokości ok.150 cm, o łącznej długości ok. 280mb, montaż słupków i obejm montażowych, montaż nowej furtki od strony Osiedla B, montaż nowej bramy przesuwnej od strony ulicy Osiedlowej (przy utwardzonym miejscu na śmietniki), montaż podmurówki betonowej prefabrykowanej,
 rozbiórka części chodnika przy ogrodzeniu wraz z przełożeniem nawierzchni z betonowej kostki brukowej oraz montaż obrzeży betonowych,
 wywóz gruzu i materiałów przeznaczonych do utylizacji oraz uporządkowanie terenu,
 inne prace i obowiązki wchodzące w zakres przedmiotu zamówienia w tym m.in.: nadzór wykonawczy nad ww. robotami; wykonanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45453100-8 - Roboty renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262522-6 - Roboty murarskie

45431000-7 - Kładzenie płytek

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

479208,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1095166,91 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

479208,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Terbud Czesław Kotliński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5980002340

7.3.3)Ulica

Rzemieślnicza 3

7.3.4)Miejscowość

Kostrzyn nad Odrą

7.3.5)Kod pocztowy

66-470

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

DRS - METALLBAU Daniel Żylewski, ul. Generała Tadeusza Kutrzeby 13 a, 66-470 Kostrzyn nad odrą - wykonanie ogrodzenia

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

479208,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453100-8Roboty renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
314 681 zł
Próbka: 154 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 964 zł621 955 zł
Rozstęp międzykwartylowy
425 991 zł
Źródło próbki
CPV 45453· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
195 964 zł
Mediana
314 681 zł
Górny kwartyl
621 955 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Kostrzyn nad Odrą prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kostrzyn Nad Odrą.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 479 208 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453100-8 (Roboty renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Terbud Czesław Kotliński (Kostrzyn nad Odrą). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.