Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
307 500 zł
Umowa zawarta
20 lipca 2026
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 307 500 zł – 630 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania - „Budowa budynku Biblioteka – Przestrzeń - Dobra”

Zamawiający Miasto Pruszków (Pruszków, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania - Budowa budynku Biblioteka…”, wybierając ofertę wykonawcy RAWE PROJEKT RAFAŁ WESOŁOWSKI. Wartość umowy: 307 500 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Miasto PruszkówPruszków, Mazowieckie (powiat Pruszkowski →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
307 500 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 czerwca 2026

    Termin ofert: 11 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy RAWE PROJEKT RAFAŁ WESOŁOWSKI (Opole Lubelskie), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 307 500,00 zł (umowę zawarto 20 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 307 500,00 zł do 630 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Pruszków

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 015834660

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

J.I. Kraszewskiego 14/16

1.5.2.)Miejscowość

Pruszków

1.5.3.)Kod pocztowy

05-800

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.)Numer telefonu

227358710

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@miasto.pruszkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pruszkow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania -
„Budowa budynku Biblioteka – Przestrzeń - Dobra”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9bdf0f7a-ff0f-4cf7-89ec-b6c5d5d6da67

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405088

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00048854/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 Budowa budynku Biblioteka - Przestrzeń Dobra

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00272145

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.12a.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

200542,01 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej i kosztorysowej niezbędnej do udzielenia przez Miasto Pruszków zamówienia na realizację robót budowlanych dotyczących budowy Bibliotecznego Centrum Społecznego – Biblioteka – Przestrzeń – Dobra przy ul. Dobrej w Pruszkowie (lokalizacja – działki ew. nr 302, 298, 297, 295/1, 295/2, 295/3, 295/4, 295/7, 295/8, 295/11 obr. 18). Dokumentacja projektowo-kosztorysowa winna obejmować projekt rozbiórki, istniejących na działce ew. nr 302, budynków i uzyskanie wymaganych prawem decyzji administracyjnych - pozwoleń na rozbiórkę, projekt nowego budynku Bibliotecznego Centrum Społecznego – Biblioteka – Przestrzeń – Dobra wraz z zagospodarowaniem terenu obejmującym: teren od miejsc parkingowych (budowa drogi – ul. Dobrej wraz ze zjazdem na drogę wewnętrzną wg osobnego opracowania nieobjętego niniejszą umową), wykonanie zagospodarowania terenów zielonych, nawierzchni oraz oświetlenia terenu, zniwelowanie istniejącej górki wraz z utylizacją odpadów i pozostałości, wyprofilowanie nowej górki powiązanej z dachem zielonym intensywnym projektowanego budynku oraz niezbędną infrastrukturą techniczną, bez konieczności dodatkowych opracowań wraz ze wszystkimi wymaganymi opiniami i uzgodnieniami. Dokumentacja projektowa powinna obejmować swoim zakresem wszystkie warunki, uzgodnienia, pozwolenia, decyzje, opinie, ekspertyzy, odstąpienia, roboty budowlane podstawowe, jak również wszystkie niezbędne roboty budowlane towarzyszące i inżynierskie wynikające z technologii wykonywania robót, sztuki budowlanej, zasad wiedzy technicznej, przepisów prawa, norm i warunków technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (ITB i inne).

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

307500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

630000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

307500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

RAWE PROJEKT RAFAŁ WESOŁOWSKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

717 179 18 22

7.3.3)Ulica

FABRYCZNA 13

7.3.4)Miejscowość

Opole Lubelskie

7.3.5)Kod pocztowy

24-300

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

307500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 114 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
96 289 zł341 200 zł
Rozstęp międzykwartylowy
244 911 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
96 289 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
341 200 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Pruszków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pruszków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 307 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: RAWE PROJEKT RAFAŁ WESOŁOWSKI (Opole Lubelskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.