Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Remont dróg wraz z modernizacją i budową chodników na terenie Gminy Kaliska

Zamawiający Gmina Kaliska (Kaliska, Pomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Remont dróg wraz z modernizacją i budową chodników na terenie Gminy Kaliska”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KaliskaKaliska, Pomorskie (powiat Starogardzki →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kaliska

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675698

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Nowowiejska 2

1.4.2.)Miejscowość

Kaliska

1.4.3.)Kod pocztowy

83-260

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.4.7.)Numer telefonu

585889201

1.4.8.)Numer faksu

585889206

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@kaliska.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kaliska.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9e560afe-681e-40e8-bf64-b33d1d9fe30f

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405075

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00211641

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont dróg wraz z modernizacją i budową chodników na terenie Gminy Kaliska

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gruntowej w miejscowości Płociczno polegająca na ułożeniu nawierzchni z kostki brukowej na długości 69m i szerokości 5m - łączna powierzchnia utwardzenia wynosi 345 m2. Inwestycja obejmuje działkę nr 57/5 położoną w obrębie ewidencyjnym Cieciorka, gmina Kaliska. Przed wykonaniem robót należy dokonać odszukania punktów granicznych nieruchomości objętych przedsięwzięciem. Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi normami oraz przepisami i wytycznymi. Materiały powinny posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. Roboty związane z utwardzeniem należy odpowiednio oznakować a po zakończeniu każdej dniówki roboczej umożliwić dojazd na pobliskie nieruchomości.
W ramach oferowanej ceny należy również, na koszt Wykonawcy, opracować projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót – jeżeli charakter prowadzonych prac będzie tego wymagał.
Przedmiar robót został opracowany celem ustalenia wstępnego zakresu prac do wykonania. Zawarte w niniejszym opracowaniu pozycje przedmiarowe należy traktować jako przykładowe. Oferowana cena ofertowa powinna uwzględniać wszystkie czynności, wymagania i badania składające się na poprawne wykonanie przedsięwzięcia. Cena oferty stanowić będzie ryczałtowe i ostateczne wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia, niezależnie od rozmiaru robót budowlanych i innych świadczeń oraz ponoszonych przez Wykonawcę kosztów ich realizacji. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w przypadku niezgodności przedmiarów robót z dokumentacją projektową i stanem rzeczywistym.
Po wyborze najkorzystniejszej oferty co najmniej 2 dni przed podpisaniem umowy wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia szczegółowego kosztorysu ofertowego dla Zamawiającego.
Po zakończeniu inwestycji należy wykonać inwentaryzację geodezyjną wykonanego przedmiotu zamówienia.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

34953300-5 - Chodniki

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-06-17

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

2 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

F.P.U.H Michał Watrak

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5552043487

4.3.3.)Ulica

Łąg Kolonia 20

4.3.4.)Miejscowość

Łąg

4.3.5.)Kod pocztowy

89-652

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

100944,87 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00326543/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-14

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Protokół konieczności wykonania robót dodatkowych z 11.08.2026 r.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

W związku z protokołem konieczności wykonania robót dodatkowych zmienia się wartość netto, podatek VAT i wartość brutto zadania cz. I. Wartość brutto zwiększa się do wartości 102174,87 zł (wcześniej było to 100944,87 zł)

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

102174,87

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kaliska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kaliska.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.