Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

„Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Borownica na działkach nr ewid. 34 i 42”

Zamawiający Miasto i Gmina Bircza (Bircza, Podkarpackie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Borownica na…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto i Gmina BirczaBircza, Podkarpackie (powiat Przemyski →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 720 337 zł
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miasto i Gmina Bircza

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900476

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Ojca Św. Jana Pawła II 10

1.4.2.)Miejscowość

Bircza

1.4.3.)Kod pocztowy

37-740

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.4.7.)Numer telefonu

+48 16 672 60 90

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@bircza.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bircza.pl/asp/start,0

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-95c3b27d-37d4-46f9-a734-9db1357c68d7

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405019

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00327872

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Borownica na działkach nr ewid. 34 i 42”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi wewnętrznej stanowiącej dojazd do gruntów rolnych w obrębie Borownica, zlokalizowanej na działkach ewidencyjnych nr 34 i 42. Inwestycja droga obejmuje odcinki od km 0+000 do km 0+039 oraz od km 0+041 do km 0+240.

3.8.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45232452-5 - Roboty odwadniające

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-08-05

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-10-04

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zakład Usług Transportowo-Drogowych i Budowlanych Eugeniusz Kos

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7951053146

4.3.3.)Ulica

ul. Mjr Kusiaka 8

4.3.4.)Miejscowość

Bircza

4.3.5.)Kod pocztowy

37-740

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

114825,68 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00378913/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-24

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Konieczność dokonania zmiany umowy wynika z ujawnienia w toku realizacji robót potrzeby wykonania dodatkowych prac, których wykonanie jest niezbędne dla prawidłowej i kompletnej realizacji przedmiotu zamówienia. Zakres tych robót został określony i uzasadniony w protokole konieczności. Wykonanie dodatkowych robót skutkuje zwiększeniem zakresu świadczenia wykonawcy oraz koniecznością odpowiedniego zwiększenia wynagrodzenia umownego.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiana umowy polega na zwiększeniu zakresu robót o roboty dodatkowe, których wykonanie stało się konieczne w trakcie realizacji zamówienia i zostało potwierdzone protokołem konieczności, oraz na odpowiednim zwiększeniu wynagrodzenia umownego wykonawcy. Pozostałe postanowienia umowy pozostają bez zmian.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

9265,77

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Aneks nr 1 z dnia 24 sierpnia 2026 r. do umowy nr UMiG/83/2026 z dnia 5 sierpnia 2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
720 337 zł
Próbka: 96 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
393 640 zł1 371 042 zł
Rozstęp międzykwartylowy
977 402 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
393 640 zł
Mediana
720 337 zł
Górny kwartyl
1 371 042 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Bircza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bircza.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.