Budowa kolektora kanalizacji sanitarnej
Zamawiający Gmina Krasnystaw (Krasnystaw, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa kolektora kanalizacji sanitarnej”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4140, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
07 sierpnia 2025
Termin ofert: 22 sierpnia 2025 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
24 października 2025
8 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
25 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Krasnystaw |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 110197960 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Marii Konopnickiej 4 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Krasnystaw |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 22-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL812 - Chełmsko-zamojski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 82 576 37 53 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | wojt@krasnystaw.ug.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://ugkrasnystaw.bip.e-zeto.eu |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-447070dd-d9e2-4804-9cb4-f990e452b4c6 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00404918 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-25 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00366188 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa kolektora kanalizacji sanitarnej |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Budowa kolektora kanalizacji sanitarnej”. Wybudowana kanalizacja ma za zadanie przejęcie ścieków z istniejącej kanalizacji sanitarnej na osiedlu mieszkaniowym Cukrowni w msc. Siennica Nadolna (gm. Krasnystaw) i ich przekazanie rurociągami kanalizacyjnymi do miejskiej oczyszczalni ścieków |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków 45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-24 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 9 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Zakład Remontowo-Budowlany w Zamościu Adam Kustra w spadku |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9221005822 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wyszyńskiego 55/19 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Zamość |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 22-400 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2330727,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00495043/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-24 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z zawiązaniem spółki pod firmą Zakład Remontowo-Budowlany Adam Kustra Sp. z o.o. i wniesieniem do niej w formie aportu zorganizowanego przedsiębiorstwa prowadzonego pod firmą Zakład Remontowo-Budowlany w Zamościu Adam Kustra w spadku na wniosek Wykonawcy z dnia 16.12.2025 r. wyrażono zgodę na przeniesienie na Zakład Remontowo Budowlany Adam Kustra Sp. z o.o. praw i obowiązków wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego nr IZF.272.9.2025 z dnia 24 października 2025 r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Nazwa wykonawcy i jego siedziby otrzymała brzmienie: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2330727,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →