Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 330 727 zł
Umowa zawarta
24 października 2025
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 2 330 727 zł – 4 551 000 złodrzucone: 5wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane (G)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kolektora kanalizacji sanitarnej

Zamawiający Gmina Krasnystaw (Krasnystaw, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa kolektora kanalizacji sanitarnej”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Remontowo-Budowlany w Zamościu Adam Kustra w spadku. Wartość umowy: 2 330 727 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina KrasnystawKrasnystaw, Lubelskie (powiat Krasnostawski →)opublikowano 24 października 2025
Wartość umowy
2 330 727 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Remontowo-Budowlany w Zamościu Adam Kustra w spadku (Zamość), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 330 727,00 zł (umowę zawarto 24 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 2 330 727,00 zł do 4 551 000,00 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Krasnystaw

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110197960

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Marii Konopnickiej 4

1.5.2.)Miejscowość

Krasnystaw

1.5.3.)Kod pocztowy

22-300

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

82 576 37 53

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wojt@krasnystaw.ug.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugkrasnystaw.bip.e-zeto.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://przetargi.krasnystaw.ug.gov.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kolektora kanalizacji sanitarnej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-447070dd-d9e2-4804-9cb4-f990e452b4c6

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00495043

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045347/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa kolektora kanalizacji sanitarnej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00366188

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZF.271.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

5438337,84 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Budowa kolektora kanalizacji sanitarnej”. Wybudowana kanalizacja ma za zadanie przejęcie ścieków z istniejącej kanalizacji sanitarnej na osiedlu mieszkaniowym Cukrowni w msc. Siennica Nadolna (gm. Krasnystaw) i ich przekazanie rurociągami kanalizacyjnymi do miejskiej oczyszczalni ścieków
w Krasnystawie (miasto Krasnystaw). Rurociąg kanalizacji sanitarnej przebiega m.in. przez teren kolejowy, teren zagrożenia powodziowego, teren lasów Państwowych i rzekę Siennica.
2. Określenie zakresu przedmiotu zamówienia
2.1. Elementy robót objęte przedmiotem zamówienia :
2.1.1 Rurociągi grawitacyjne:
a) roboty odtworzeniowe nawierzchni,
b) roboty ziemne,
c) odwodnienie wykopów,
d) roboty instalacyjne,
2.1.2 Rurociągi tłoczne:
a) roboty odtworzeniowe nawierzchni,
b) roboty ziemne,
c) odwodnienie wykopów,
d) roboty instalacyjne.
2.1.3 Przepompownie ścieków:
a) roboty ziemne,
b) odwodnienie wykopów,
c) roboty instalacyjne.
2.1.4 Branża elektryczna:
a) pompowania P1,
b) pompowani P2,
c) tłocznia,
d) przepływomierz pomiarowy ścieków.
2.2 Charakterystyczne informacje techniczne zakresu robót:
2.2.1 Zestawienie długości rurociągów i elementów wyposażenia:
a) rurociągi grawitacyjne: PE 250 mm L= 40,0 m (wykonanie przewiertem sterowanym), PP 200 mm L= 435,5 m, PE 20 mm L= 635,0 m (wykonanie przewiertem sterowanym), PP 160 mm L= 4,0 m (wykonanie w wykopie), łącznie = 1114,5 m,
b) studzienki rewizyjne na sieci grawitacyjnej DN1200 - 26 szt.
c) rurociąg tłoczne z rur PE125 mm, L= 2372,5 m, PE 90 mm, L= 261,5 m
- wykonanie przewiertem sterowanym,
d) studzienki rewizyjne na rurociągach tłocznych DN1200 - 25 szt.
e) studzienki rewizyjne na rurociągach tłocznych DN1500 - 4 szt.,
2.2.2 Zestawienie pompowni i tłoczni ścieków:
a) Tłocznia ścieków o min. parametrach:
- średnica korpusu tłoczni: DN2000,
- wysokość korpusu tłoczni: 7,62 m,
- wydajność: 28,8 m3/h,
- wysokość podnoszenia: 44,3 m,
- pojemność retencyjna modułu: 900 l,
- moc pompy: 15 kW,
2.2.3 Przepompownia P1 ścieków o min. parametrach:
- średnica korpusu przepompowni: DN1500
- wysokość korpusu przepompowni: 3,95 m
- wydajność: 5,5 l/s,
- wysokość podnoszenia: 7,54 m,
- moc pompy: 2 kW.
2.2.4 Przepompownia P2 ścieków o min. parametrach:
- średnica korpusu przepompowni: DN1500,
- wysokość korpusu przepompowni: 3,7 m,
- wydajność: 5,5 l/s,
- wysokość podnoszenia: 2,76 m,
- moc pompy: 0,75 kW.
2.2.5 System zdalnego przeniesienia wskazań, zarządzania i sterowania GPRS.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisuje:
3.1. Dokumentacja projektowa załącznik Nr 7 do SWZ.
3.2. STWiOR - załącznik nr 8 do SWZ.
4. Przedmiar robót - Załącznik Nr 9 do SWZ - dokument pomocniczy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2330727,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4551000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2330727,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Remontowo-Budowlany w Zamościu Adam Kustra w spadku

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9221005822

7.3.3)Ulica

Wyszyńskiego 55/19

7.3.4)Miejscowość

Zamość

7.3.5)Kod pocztowy

22-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2330727,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45230000-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Krasnystaw prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krasnystaw.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 330 727 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45230000-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Remontowo-Budowlany w Zamościu Adam Kustra w spadku (Zamość). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.