Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
348 840 zł
Umowa zawarta
3 lipca 2026
Okres realizacji
42 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Parametry oceniane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup sprzętu do wykonywania badań w zakresie kolonoskopii

Zamawiający Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o. (Otwock, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup sprzętu do wykonywania badań w zakresie kolonoskopii”, wybierając ofertę wykonawcy Olympus Polska Sp. z o.o. Wartość umowy: 348 840 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o.Otwock, Mazowieckie (powiat Otwocki →)opublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość umowy
348 840 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,8 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 czerwca 2026

    Termin ofert: 24 czerwca 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 146378640

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Batorego 44

1.5.2.)Miejscowość

Otwock

1.5.3.)Kod pocztowy

05-400

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

b.kalinowska@pcz-otwock.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pcz-otwock.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c360b258-2d6e-44a9-86be-32485c1b5cba

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup sprzętu do wykonywania badań w zakresie kolonoskopii

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c360b258-2d6e-44a9-86be-32485c1b5cba

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404871

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00291114

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

17/TP/2026/BK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa, instalacja, uruchomienie oraz przeprowadzenie szkolenia personelu Zamawiającego w zakresie obsługi i eksploatacji 2 szt. fabrycznie nowych wideokolonoskopów, zgodnych z wymaganiami określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz Załączniku nr 2 – Wymagane parametry techniczne.
2. Oferowane przez Wykonawcę wideokolonoskopy muszą:
1) posiadać ważne dokumenty dopuszczające wyrób do obrotu i używania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974 z późn. zm.) oraz innymi obowiązującymi przepisami prawa,
2) spełniać wymagania określone przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia, w szczególności wymagania określone w Załączniku nr 2 – Wymagane parametry techniczne,
3) być fabrycznie nowe, nieużywane, kompletne, wolne od wad fizycznych i prawnych, nieregenerowane, nierekondycjonowane, niepochodzące z ekspozycji ani prezentacji demonstracyjnych,
4) być wyprodukowane nie wcześniej niż w roku poprzedzającym rok dostawy,
5) posiadać gwarancję producenta na okres nie krótszy niż określony w Załączniku nr 2 do SWZ,
6) odpowiadać obowiązującym normom jakościowym, technicznym i bezpieczeństwa wynikającym z ich przeznaczenia,
7) być wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych, fizycznych i prawnych,
8) nie być obciążone prawami osób trzecich,
9) być kompatybilne z posiadanym przez Zamawiającego procesorem obrazu Olympus CV-190, bez konieczności zakupu dodatkowych procesorów, źródeł światła, adapterów, konwerterów lub innych urządzeń pośredniczących.
3. Oferowane wideokolonoskopy muszą być kompletne oraz wyposażone we wszystkie elementy, podzespoły, przewody, zawory, akcesoria, oprogramowanie oraz inne komponenty niezbędne do ich prawidłowego uruchomienia, eksploatacji i użytkowania zgodnie z przeznaczeniem.
4. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z przedmiotem zamówienia instrukcji obsługi w języku polskim, dokumentacji technicznej oraz wszelkich dokumentów wymaganych obowiązującymi przepisami prawa.
5. Zamawiający wymaga przeprowadzenia szkolenia personelu medycznego i technicznego w zakresie obsługi, eksploatacji oraz podstawowej konserwacji dostarczonych wideokolonoskopów. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu użytkowania sprzętu bez dodatkowych kosztów dla Zamawiającego.
6. Opis oferowanego przedmiotu zamówienia musi jednoznacznie potwierdzać spełnienie wszystkich parametrów wymaganych przez Zamawiającego. W przypadku zaoferowania parametrów lepszych od wymaganych minimalnie Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w formularzu parametrów technicznych.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają niniejsza SWZ oraz:
1) załącznik nr 2 - parametry wymagane,
2) załącznik nr 3 - projekt umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

33168100-6 - Endoskopy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

348840,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

348840,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

348840,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Olympus Polska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

522-16-51-738

7.3.3)Ulica

ul. Wynalazek 1

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-677

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

348840,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

42 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33168100-6Endoskopy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
902 520 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
576 845 zł1 359 167 zł
Rozstęp międzykwartylowy
782 322 zł
Źródło próbki
CPV 33168· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
576 845 zł
Mediana
902 520 zł
Górny kwartyl
1 359 167 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Otwock.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 348 840 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33168100-6 (Endoskopy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Olympus Polska Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.