Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
66 314 zł
Umowa zawarta
6 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Odległość schroniska od siedziby Zamawiającego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Transport, przyjmowanie i przechowywanie w schronisku dla bezdomnych zwierząt psów i kotów z terenu Gminy Wieliczka

Zamawiający Gmina Wieliczka (Wieliczka, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Transport, przyjmowanie i przechowywanie w schronisku dla bezdomnych zwierząt psów i…”, wybierając ofertę wykonawcy Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt. Wartość umowy: 66 314 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina WieliczkaWieliczka, Małopolskie (powiat Wielicki →)opublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość umowy
66 314 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 czerwca 2026

    Termin ofert: 19 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt (Rzezawa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 66 313,80 zł (umowę zawarto 6 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WIELICZKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555364

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Powstania Warszawskiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Wieliczka

1.5.3.)Kod pocztowy

32-020

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

12 263 41 00

1.5.8.)Numer faksu

12 278 68 60

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

magistrat@wieliczka.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.wieliczka.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1320534

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Transport, przyjmowanie i przechowywanie w schronisku dla bezdomnych zwierząt psów i kotów z terenu Gminy Wieliczka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-52d8f283-2176-4107-8d07-f850e77adefb

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404766

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042480/16/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.8 Transport, przyjmowanie i przechowywanie w schronisku dla bezdomnych zwierząt psów i kotów z terenu Gminy Wieliczka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00286307

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

230016,71 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

57654,24 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest transport, przyjmowanie i przechowywanie w schronisku dla bezdomnych zwierząt psów i kotów z terenu Gminy Wieliczka. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje

2.1. przyjmowanie do schroniska zwierząt, które uprzednio, do 4 dni (licząc od dnia odłowienia) przebywały w placówce zapewniającej im opiekę (z siedzibą na terenie Gminy Wieliczka, pod adresem Lednica Górna 30, 32-020 Wieliczka), zanim docelowo trafią do schroniska wraz z zapewnieniem transportu z tej placówki do schroniska; 2.2. przyjmowanie do schroniska zwierząt zrzeczonych, zwróconych z adopcji oraz odebranych interwencyjnie wraz z zapewnieniem transportu z miejsca odbioru zwierzęcia na terenie Gminy Wieliczka do schroniska; 2.3. zapewnienie bezdomnym zwierzętom w schronisku dla zwierząt całodobowej opieki, w tym właściwe utrzymanie, traktowanie i odżywianie zgodnie z obowiązującymi przepisami; 2.4. zapewnienie miejsca w schronisku dla zwierząt w odpowiednich warunkach, w szczególności zabezpieczenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych tj. deszcz, śnieg, słońce wiatr, odpowiednie oświetlenie oraz oddzielenie zwierząt agresywnych od zwierząt nieprzejawiających takiej cechy, 2.5. zapewnienie wyżywienia bezdomnym zwierzętom w sposób polegający na dostarczeniu im codziennej porcji żywności przeznaczonej dla zwierząt, która będzie odpowiadać zapotrzebowaniu żywieniowemu dla danego zwierzęcia oraz zapewnienie stałego dostępu do wody spełniającej wymagania wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi; 2.6. zapewnienie całodobowej opieki wykwalifikowanego personelu; 2.7. zapewnienie bezdomnym zwierzętom pomieszczeń zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 stycznia 2022 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt (Dz.U. z 2022 r., poz. 175 ze zm.); 2.8. zapewnienie opieki weterynaryjnej, w tym w szczególności: - przeprowadzenie piętnastodniowej kwarantanny dla nowo przybyłych zwierząt oraz w przypadku pogryzienia człowieka przez psa przeprowadzenie, w ramach kwarantanny, obserwacji w kierunku wścieklizny; nowo przybyłe psy są szczepione przeciwko chorobom zakaźnym w momencie przyjęcia do schroniska; 15 dniowa kwarantanna dotyczy zwierząt dorosłych i obejmuje wściekliznę oraz poszukiwanie właściciela; - zwalczanie pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych; - przeprowadzenie obligatoryjnej sterylizacji lub kastracji zwierząt przywiezionych do schroniska, zgodnie z obowiązującymi przepisami, z wyjątkiem zwierząt, u których istnieją przeciwwskazania i zwierząt, które takim zabiegom były poddane przed dostarczeniem do schroniska; - wykonywanie szczepień zgodnie z obowiązującymi przepisami weterynaryjnymi; - zapewnienie opieki lekarza weterynarii zwierzęciu w sposób polegający na podejmowaniu w każdym czasie niezbędnych czynności w celu zabezpieczenia go przed zagrożeniem dla jego życia, zdrowia i zastosowaniem leczenia w celu powrotu do zdrowia i sprawności; - stałej kontroli stanu zdrowia zwierzęcia; 2.9. prowadzenie wykazu zwierząt przebywających w schronisku zgodnie z § 6 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 stycznia 2022 r. w sprawie w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt (Dz.U. z 2022 r., poz. 175 ze zm.); 2.10. wszczepienie elektronicznych identyfikatorów „chipów” zwierzętom oraz wprowadzenie danych zwierzęcia do ogólnodostępnej krajowej bazy danych; 2.11. aktywne poszukiwanie nowych właścicieli dla bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku Wykonawcy, a w przypadku ich znalezienia, zawieranie umów adopcyjnych. Do adopcji mogą być wydawane zwierzęta pozbawione możliwości rozrodczych (wysterylizowane/wykastrowane) oraz po wykonaniu obowiązkowych szczepień, wg oceny lekarza weterynarii. Wykonawca nie będzie pobierał od nowych opiekunów opłat za przyjęcia psa. Wykonawca zobowiązany jest do promocji adopcji m.in. poprzez udostępnianie do publicznej wiadomości np. na stronie internetowej, na której systematycznie będzie umieszczać zdjęcia i dane wszystkich psów i kotów z terenu Gminy Wieliczka; 2.12. wykonywanie w razie konieczności i zgodnie z normami etycznymi oraz obowiązującymi przepisami prawa – eutanazji zwierząt; 2.13. utylizację zwłok padłych lub poddanych eutanazji zwierząt, zgodnie z obowiązującymi przepisami; 2.14. gotowość do przekazania bezdomnych zwierząt znajdujących się pod dotychczasową opieką nowemu Wykonawcy usługi najpóźniej w ostatnim dniu realizacji umowy tj. ostatni dzień grudnia roku obowiązującej umowy na przyjmowanie i przechowywanie zwierząt w schronisku; 2.15. stosowanie środków do przewozu zwierząt spełniających warunki, o których mowa w art. 24 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1580, z 2025 r. Poz. 1696, 1795, 184) 3. Zamawiający wymaga, aby miejsce świadczenia usługi (schronisko) znajdowało się w odległości nie większej niż 100 km od siedziby Zamawiającego. Odległość należy zmierzyć zgodnie z zasadami określonymi w pkt 13.2. SWZ. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli w schronisku w zakresie objętym umową. 5. Wykonawca zobowiązany będzie do: 5.1. przestrzegania Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt, przyjętego uchwałą Rady Miejskiej w Wieliczce, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie; 5.2. przedkładania wraz z fakturą zestawienia stanu zwierząt z terenu Gminy Wieliczka z uwzględnieniem następujących informacji: - w zakresie stanu zwierząt przebywających w schronisku na początek okresu rozliczeniowego i na koniec danego okresu rozliczeniowego; - ilość zwierząt umieszczonych w schronisku w danym miesiącu z podaniem daty – jeżeli dotyczy; - ilość zwierząt oddanych do adopcji i poddanych eutanazji (przyczyna) – jeżeli dotyczy; - numery elektronicznych identyfikatorów „czipów” wszczepionych umieszczonym w schronisku bezdomnym zwierzętom – jeżeli dotyczy. 6. Zgłoszenie potrzeby przyjęcia zwierzęcia do schroniska będzie realizowane wyłącznie na podstawie telefonicznego zgłoszenia pracownika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce, Strażnika Miejskiego, Funkcjonariusza Policji, Lekarza Weterynarii lub Przedstawiciela Stowarzyszenia Dog Rescue z Wieliczki za zgodą Zamawiającego. 7. UWAGA! Szacowane ilości usług obejmujące przedmiot zamówienia zestawiono w Formularzu cenowym stanowiącym zał. 1a do SWZ. Zamawiający zastrzega, że wskazane ilości mają charakter wyłącznie szacunkowy służący porównaniu ofert, a Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie wyłącznie za faktycznie zlecone i wykonane usługi.

4.5.3.)Główny kod CPV

98380000-0 - Usługi psiarni

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

85200000-1 - Usługi weterynaryjne

77400000-4 - Usługi zoologiczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

66313,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

66313,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

66313,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP : 6832087612, Regon: 362957594

7.3.3)Ulica

Borek 350

7.3.4)Miejscowość

Rzezawa

7.3.5)Kod pocztowy

32-765

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia:
- Podwykonawcy Wet 24 Paweł Szpar, Borek 350, 32-765 Rzezawa w zakresie pełnienia funkcji medyczno-weterynaryjnych przez Lekarza Weterynarii,
- Podwykonawcy VET4U s.c. Łukasz Pankiewicz, Paweł Szpar w zakresie udostępnienia gabinetu weterynaryjnego.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

66313,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

98380000-0Usługi psiarni
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wieliczka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wieliczka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 66 314 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 98380000-0 (Usługi psiarni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt (Rzezawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.