Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 020 955 zł
Umowa zawarta
23 lipca 2026
Okres realizacji
60 dni
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacje dróg powiatowych nr 1177P, 1174P, 1168P, 1060P, 1186P, 1202P, 1200P, 1191P

Zamawiający Powiat Pilski (Piła, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacje dróg powiatowych nr 1177P, 1174P, 1168P, 1060P, 1186P, 1202P, 1200P, 1191P”, wybierając ofertę wykonawcy POL-DRÓG S.A. Wartość umowy: 1 020 955 zł.

Zamawiający: Powiat PilskiPiła, Wielkopolskie (powiat Pilski →)opublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 020 955 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy POL-DRÓG S.A. (DRAWSKO POMORSKIE), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 020 955,40 zł (umowę zawarto 23 lipca 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Pilski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570799480

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

aleja Niepodległości 33/35

1.5.2.)Miejscowość

Piła

1.5.3.)Kod pocztowy

64-920

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam.pub@powiat.pila.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiat.pila.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1342174

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacje dróg powiatowych nr 1177P, 1174P, 1168P, 1060P, 1186P, 1202P, 1200P, 1191P

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d5a3ebf7-7a93-42a1-8f3d-fd1de89e197b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404458

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042009/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Modernizacje dróg powiatowych nr 1177P, 1174P, 1168P, 1060P, 1186P, 1202P, 1200P, 1191P

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Podstawa prawna: art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy – Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, w przypadku udzielenia w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
Zamówienie podstawowe zostało ogłoszone w trybie podstawowym na podst. Art. 275 pkt 2 ustawy Pzp dnia 27 kwietnia 2026 r., a przedmiotowe zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu (nr 2026/BZP 00217594/01), Całkowita wartość przedmiotowego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.272.39.2026.III

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane p.n. Modernizacje dróg powiatowych nr 1177P, 1174P, 1168P, 1060P, 1186P, 1202P, 1200P, 1191P. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na drodze powiatowej nr 1177P na odcinku gr. powiatu - Zelgniewo (odc. złotowski) nakładki bitumicznej na całej szerokości jezdni (3,7m) z SMA 16 JENA wraz z obustronnymi poboczami: z kruszywa o szer. 1,5 m i gruntowego o szer. 1 m. Długość odcinka wynosi 2 840 mb.
W zakres modernizacji dróg powiatowych występuje również uzupełnienie poboczy kruszywem łamanym 0-31,5mm

4.5.3.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1020955,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

POL-DRÓG S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 2530033758

7.3.3)Ulica

ul. Podmiejska 2

7.3.4)Miejscowość

DRAWSKO POMORSKIE

7.3.5)Kod pocztowy

78-500

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1020955,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233141-9Roboty w zakresie konserwacji dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
290 827 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
179 541 zł386 100 zł
Rozstęp międzykwartylowy
206 559 zł
Źródło próbki
CPV 45233141· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
179 541 zł
Mediana
290 827 zł
Górny kwartyl
386 100 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Pilski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piła.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 020 955 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: POL-DRÓG S.A. (DRAWSKO POMORSKIE). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.