Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
919 722 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
110 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 919 722 zł – 1 918 800 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Roboty budowlane w budynku położonym w Pile przy ul. Rydygiera 23 na potrzeby siedziby Powiatowego Urzędu Pracy

Zamawiający Powiat Pilski (Piła, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Roboty budowlane w budynku położonym w Pile przy ul. Rydygiera 23 na potrzeby siedziby…”, wybierając ofertę wykonawcy Skór-bud usługi remontowo-budowlane Damian Skóra. Wartość umowy: 919 722 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Powiat PilskiPiła, Wielkopolskie (powiat Pilski →)opublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
919 722 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 30 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Skór-bud usługi remontowo-budowlane Damian Skóra (Szamocin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 919 721,88 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 919 721,88 zł do 1 918 800,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 110 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Pilski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570799480

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

aleja Niepodległości 33/35

1.5.2.)Miejscowość

Piła

1.5.3.)Kod pocztowy

64-920

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam.pub@powiat.pila.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiat.pila.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1341090

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty budowlane w budynku położonym w Pile przy ul. Rydygiera 23 na potrzeby siedziby Powiatowego Urzędu Pracy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d42960c6-678d-41a0-bb54-80469b45c035

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417208

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042009/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 Roboty budowlane w budynku położonym w Pile przy ul. Rydygiera 23 na potrzeby siedziby Powiatowego Urzędu Pracy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00334088

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.272.37.2026.III

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania p.n. Roboty budowlane w budynku położonym w Pile przy ul. Rydygiera 23 na potrzeby siedziby Powiatowego Urzędu Pracy.
2.Zadanie obejmuje roboty budowlane w zakresie przebudowy ze zmianą sposobu użytkowania części budynku opieki zdrowotnej położonego na działce nr 133/2 (obręb 24) przy ul. Rydygiera 23 w Pile na siedzibę Powiatowego Urzędu Pracy.
Zakres robót obejmuje m.in.:
1)wykonanie ścian działowych;
2)wykonanie prac malarskich;
3)wymianę stolarki drzwiowej;
4)wykonanie posadzek;
5)montaż urządzeń sanitarnych wraz z osprzętem;
6)prace rozbiórkowe i utylizacje gruzu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 3 do SWZ.
3.Miejsce realizacji zamówienia: ul. Rydygiera 23, 64-920 Piła.
4.Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w celu nadzoru nad realizacją robót dysponował kierownikiem budowy (zgodnie z pkt. 6.2.4. SWZ) oraz kierownikami robót branżowych (sanitarnych i elektrycznych).
5.Okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane – minimum 36 miesięcy (okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt 16 SWZ).
6.Materiały budowlane niezbędne do wykonania zamówienia muszą odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie oraz posiadać aktualne atesty lub deklaracje zgodności z aprobatą techniczną.
7.Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy producentów materiałów lub jakichkolwiek innych wyrobów lub produktów, to służą one jedynie i wyłącznie określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości wymogów techniczno – użytkowych założonych w dokumentacji technicznej dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Nie są one wiążące przyszłego Wykonawcę do ich stosowania. Wykonawca może zastosować materiały równoważne o parametrach techniczno – użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów zaproponowanych w dokumentacji projektowej. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do materiałów równoważnych dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (certyfikaty lub deklaracje właściwości użytkowych). Dopuszcza się równoważne materiały pod warunkiem, że:
1) zagwarantują one realizację zamówienia zgodnie z założeniami jakościowymi, technologicznymi i eksploatacyjnymi zawartymi w dokumentacji projektowej i SWZ,
2)zapewnią uzyskanie parametrów technicznych, technologicznych i jakościowych co najmniej równych parametrom założonym w dokumentacji projektowej i SWZ.
Wykonawca będzie zobowiązany do udowodnienia Zamawiającemu, że materiały przeznaczone do wbudowania są równoważne w stosunku do zaproponowanych w projekcie lub w przedmiarze. Jeżeli materiały nie potwierdzą równoważności, Wykonawca nie będzie uprawniony do ich zastosowania i na własny koszt wymieni na materiały spełniające warunki równoważności.
8.Zamawiający ma następujące wymagania dotyczące realizacji prac:
1)stały nadzór prowadzonych prac,
2)szczegółowy harmonogram prowadzenia prac oraz prac o szczególnym natężeniu hałasu będzie uzgadniany na bieżąco w trakcie realizacji zamówienia,
3)należy prawidłowo zabezpieczyć teren,
4)należy zabezpieczyć wszystkie materiały, urządzenia i sprzęt przed dostępem osób niepowołanych,
5)każdego dnia po zakończeniu prac należy uporządkować teren.
9.Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia prawa i szkody, które mogą zaistnieć w związku z realizacją zamówienia.
10.Użycie materiałów bez stwierdzenia pochodzenia jest niedopuszczalne. W przypadku zamontowania materiału, który nie będzie spełniać ww. wymagań wykonawca będzie zobowiązany do ich demontażu, a odmowa wykonania takich działań będzie skutkować bezwzględnym demontażem na koszt Wykonawcy i ze skutkami z tego wynikającymi.
11.Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie. Dokumentami mogą być certyfikaty lub sprawozdania z badań, deklaracje zgodności CE lub równoważne lub deklaracje właściwości użytkowych.
12.Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia – do czasu ich wbudowania, przed zniszczeniem, uszkodzeniem, kradzieżą albo utratą jakości, właściwości lub parametrów oraz udostępni do kontroli przez przedstawiciela Zamawiającego.
13.Wykonawca jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia oraz do wskazania miejsca i procesu zastosowanego odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów.
14.Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP Zamawiający dopuszcza równoważne normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych.
15.Zamawiający wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej.
15.1. Złożenie oferty musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej.
15.2. Miejsce wizji lokalnej: ul. Rydygiera 23, 64-920 Piła.
15.3.
Odbycie wizji lokalnej jest możliwe po wcześniejszym ustaleniu terminu, w dniach poniedziałek oraz od środy do piątku w godzinach od 8:00 do 11:00
15.4. W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z Izabelą Ligęzą - Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Pile pod nr tel. 67 215 11 27 lub adresem e-mail: ligeza@pup.pila.pl
15.5.
Z przeprowadzonej wizji lokalnej zostanie sporządzona informacja z odbycia wizji lokalnej.
15.6. Złożenie oferty bez odbycia wizji lokalnej skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
16. Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: roboty ogólnobudowlane.
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w Załączniku nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy.
17.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Podział zamówienia groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, a potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia.
18.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
19.Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

919721,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1918800,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

919721,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Skór-bud usługi remontowo-budowlane Damian Skóra

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7642213534

7.3.3)Ulica

ul. Dworcowa 12

7.3.4)Miejscowość

Szamocin

7.3.5)Kod pocztowy

64-820

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

919721,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

110 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Pilski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piła.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 919 722 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Skór-bud usługi remontowo-budowlane Damian Skóra (Szamocin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.