„Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji żłobka w gminie Podegrodzie w miejscowości Stadła” w ramach programu rozwoju instytucji opi...”
Zamawiający Gmina Podegrodzie (Podegrodzie, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji żłobka…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
17 lutego 2026
Termin ofert: 6 marca 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
03 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
31 marca 2026
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
24 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
24 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA PODEGRODZIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 491892593 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 248 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Podegrodzie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 33-386 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL218 - Nowosądecki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | (0-18) 448-49-66 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@podegrodzie.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.podegrodzie.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8ee9d67b-4b7a-499b-916b-b9020db8fd69 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00403635 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-24 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00115463 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 AKTYWNY MALUCH 2022–2029 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji żłobka w gminie Podegrodzie w miejscowości Stadła” w ramach programu rozwoju instytucji opi...” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 4.3. | Zamówienie obejmuje | a) prace budowlane zewnętrzne: w tym wyburzeniowe, stawianie murów, montaż dachu, stolarka zewnętrzna, b) prace budowalne wewnętrzne: w tym wyburzenia, postawienie ścian działowych, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, c) wykonanie instalacji wodno – kanalizacyjnej/ centralnego ogrzewania / elektrycznej / gazowej / innej, d) prace wykończeniowe: w tym ułożenie podłóg, ułożenie glazury w kuchniach i łazienkach oraz montaż wyposażenia sanitarnego, przygotowanie powierzchni i malowanie, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych (zgodnie z ustawą o zapewnieniu dostępności). e) uzyskanie częściowego pozwolenia na użytkowanie obejmującego pomieszczenia żłobka oraz przedszkola. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 10.1 – 10.33 do SWZ. Zamawiający wskazuje, że załączone przedmiary mają jedynie charakter poglądowy i informacyjny oraz należy je traktować w sposób pomocniczy do dokumentacji projektowej i STWiOR, przy określeniu rzeczywistego zakresu robót składających się na przedmiot zamówienia. Roboty winny być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, z zachowaniem Polskich Norm, Warunkami Technicznymi – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tekst jednolity Dz. U. 2022 poz. 1225), wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa oraz załączoną dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych i instalacyjnych, a także, w ten sposób by zapewnić uzyskanie w imieniu Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie, dokumentu pozwalającego na użytkowanie obiektu. Zamawiający jest w trakcie uzyskiwania zmienionego pozwolenia na rozbudowę i przebudowę. Zmienione pozwolenie na budowę zostanie przekazane wybranemu Wykonawcy niezwłocznie po jego uzyskaniu. 4.4. Ponadto w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich prac niezbędnych przy realizacji zamówienia m. in.: a) urządzić zaplecze robót, b) zabezpieczyć roboty pod względem BHP – dotyczy to również zabezpieczenia warunków bezpieczeństwa wszystkich osób upoważnionych do przebywania na placu budowy, c) zorganizować i przeprowadzić niezbędne próby, badania i odbiory dla zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia, d) pokryć szkody powstałe w trakcie realizacji zamówienia (w tym: wobec osób trzecich), e) przywrócić do stanu pierwotnego zajęte dla realizacji zamówienia tereny wraz z demontażem wszelkich urządzeń pomocniczych, f) uzyskanie częściowego pozwolenia na użytkowanie obejmującego pomieszczenia żłobka oraz przedszkola. Z uwagi na brak miejsca pełna informacja znajduje się w SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-03-31 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-06-25 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7342799642 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Podegrodzie 620 |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 33-386 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1289000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00179682/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych zgodnie z protokołem konieczności z dnia 22.06.2026 r., który |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W Umowie wprowadza się następujące zmiany: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 442833,35 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1731833,35 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.