Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 289 000 zł
Umowa zawarta
31 marca 2026
Okres realizacji
do 25 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 1 289 000 zł – 1 585 703 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%b) Okres rękojmi i gwarancji – w miesiącach40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji żłobka w gminie Podegrodzie w miejscowości Stadła” w ramach programu rozwoju instytucji opi...”

Zamawiający Gmina Podegrodzie (Podegrodzie, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji żłobka…”, wybierając ofertę wykonawcy Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka. Wartość umowy: 1 289 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina PodegrodziePodegrodzie, Małopolskie (powiat Nowosądecki →)opublikowano 31 marca 2026
Wartość umowy
1 289 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka (Podegrodzie 620), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 289 000,00 zł (umowę zawarto 31 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 1 289 000,00 zł do 1 585 702,77 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 25 czerwca 2026 r..

  • 5

    Przedmiotem zamówienia jest budowa żłobka w miejscowości Stadła, gmina Podegrodzie, celem utworzenia 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PODEGRODZIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892593

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

248

1.5.2.)Miejscowość

Podegrodzie

1.5.3.)Kod pocztowy

33-386

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

(0-18) 448-49-66

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@podegrodzie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.podegrodzie.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8ee9d67b-4b7a-499b-916b-b9020db8fd69

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji żłobka w gminie Podegrodzie w miejscowości Stadła” w ramach programu rozwoju instytucji opi...”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8ee9d67b-4b7a-499b-916b-b9020db8fd69

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00179682

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00005307/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.16 Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022-2029. utworzenie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w nowo wybudowanym Żłobku w miejscowości Stadła

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 AKTYWNY MALUCH 2022–2029

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00115463

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DIN-ZA.271.1.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1592264,12 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.3.Zamówienie obejmuje

a) prace budowlane zewnętrzne: w tym wyburzeniowe, stawianie murów, montaż dachu, stolarka zewnętrzna, b) prace budowalne wewnętrzne: w tym wyburzenia, postawienie ścian działowych, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, c) wykonanie instalacji wodno – kanalizacyjnej/ centralnego ogrzewania / elektrycznej / gazowej / innej, d) prace wykończeniowe: w tym ułożenie podłóg, ułożenie glazury w kuchniach i łazienkach oraz montaż wyposażenia sanitarnego, przygotowanie powierzchni i malowanie, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych (zgodnie z ustawą o zapewnieniu dostępności). e) uzyskanie częściowego pozwolenia na użytkowanie obejmującego pomieszczenia żłobka oraz przedszkola. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 10.1 – 10.33 do SWZ. Zamawiający wskazuje, że załączone przedmiary mają jedynie charakter poglądowy i informacyjny oraz należy je traktować w sposób pomocniczy do dokumentacji projektowej i STWiOR, przy określeniu rzeczywistego zakresu robót składających się na przedmiot zamówienia. Roboty winny być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, z zachowaniem Polskich Norm, Warunkami Technicznymi – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tekst jednolity Dz. U. 2022 poz. 1225), wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa oraz załączoną dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych i instalacyjnych, a także, w ten sposób by zapewnić uzyskanie w imieniu Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie, dokumentu pozwalającego na użytkowanie obiektu. Zamawiający jest w trakcie uzyskiwania zmienionego pozwolenia na rozbudowę i przebudowę. Zmienione pozwolenie na budowę zostanie przekazane wybranemu Wykonawcy niezwłocznie po jego uzyskaniu. 4.4. Ponadto w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich prac niezbędnych przy realizacji zamówienia m. in.: a) urządzić zaplecze robót, b) zabezpieczyć roboty pod względem BHP – dotyczy to również zabezpieczenia warunków bezpieczeństwa wszystkich osób upoważnionych do przebywania na placu budowy, c) zorganizować i przeprowadzić niezbędne próby, badania i odbiory dla zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia, d) pokryć szkody powstałe w trakcie realizacji zamówienia (w tym: wobec osób trzecich), e) przywrócić do stanu pierwotnego zajęte dla realizacji zamówienia tereny wraz z demontażem wszelkich urządzeń pomocniczych, f) uzyskanie częściowego pozwolenia na użytkowanie obejmującego pomieszczenia żłobka oraz przedszkola. Z uwagi na brak miejsca pełna informacja znajduje się w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1289000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1585702,77 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1289000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7342799642

7.3.4)Miejscowość

Podegrodzie 620

7.3.5)Kod pocztowy

33-386

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1289000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Podegrodzie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Podegrodzie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 289 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka (Podegrodzie 620). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.