Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 200 719 zł
Umowa zawarta
16 lipca 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 3 200 719 zł – 4 383 319 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja i rękojmia na wykonane roboty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ ZESPOŁU SZKÓŁ W KOSINIE

Zamawiający Gmina Łańcut (Łańcut, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ ZESPOŁU SZKÓŁ W KOSINIE”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Budowlane ROMEX Roman Zawitkowski. Wartość umowy: 3 200 719 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina ŁańcutŁańcut, Podkarpackie (powiat Łańcucki →)opublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość umowy
3 200 719 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 maja 2026

    Termin ofert: 9 czerwca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Budowlane ROMEX Roman Zawitkowski (Jarosław), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 200 718,89 zł (umowę zawarto 16 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 3 200 718,89 zł do 4 383 319,32 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŁAŃCUT

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581790

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Adama Mickiewicza 2A

1.5.2.)Miejscowość

Łańcut

1.5.3.)Kod pocztowy

37-100

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@gminalancut.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminalancut.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-aba78465-6ddc-430a-8df9-16dd80dbceb2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ ZESPOŁU SZKÓŁ W KOSINIE

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-aba78465-6ddc-430a-8df9-16dd80dbceb2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403613

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00055132/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.19 POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ ZESPOŁU SZKÓŁ W KOSINIE

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie dofinansowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00259494

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RZP.271.25.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

2511372,52 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje:
1) ocieplenie ścian zewnętrznych piwnic budynku poniżej poziomu gruntu do głębokości posadowienia styrodurem o maksymalnym współczynniku lambda=0,038 [W/mK] z osuszeniem ścian i wykonaniem izolacji przeciwwodnej oraz odbojówek,
2) ocieplenie stropu nad nieogrzewanymi piwnicami budynku szkoły warstwą płyt z pianki poliuretanowej o maksymalnym współczynniku lambda=0,023 [W/mK] i grubości min 10 cm z od spodu stropu,
3) docieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem segmentu starej części szkoły wełną mineralną o maksymalnym współczynniku lambda=0,036 [W/mK] i grubości min 15 cm z wykonaniem podestów komunikacyjnych,
4) docieplenie stropodachu budynku sali gimnastycznej pianką poliuretanową
o maksymalnym współczynniku lambda=0,023 [W/mK] i grubości min 15 cm
z wykonaniem stropu podwieszanego,
5) wymianę drzwi zewnętrznych szt. 12, które posiadają średnioważony współczynnik przenikania ciepła przegrody na poziomie U=2,60 [W/mK] na drzwi o wymaganym wg WT2021 max. współczynniku przenikania ciepła Umax=1,30 [W/m2K], w tym z zachowaniem obecnej formy drzwi zabytkowej części obiektu
6) wymiana nieocieplonych drzwi wewnętrznych szt.2 w stanie dostatecznym, oddzielających kubaturę ogrzewaną budynku szkoły od nieogrzewanej piwnicy i nieogrzewanego poddasza, które posiadają współczynnik przenikania ciepła przegrody na poziomie U=3,60 [W/m2K] na drzwi o wymaganym wg WT2021 max współczynniku przenikania ciepła U.max=1,30 [W/m2K],
7) regulację okien zewnętrznych PCV z lat 2007-2014 z ewentualną wymianą okuć i uszczelek, montaż nawiewników z ręcznym sterowaniem w pomieszczeniach piwnicy oraz nawiewników higrosterowalnych w pomieszczeniach sanitariatów i WC,
8) modernizację instalacji elektrycznej oświetleniowej z wymianą istniejących opraw i źródeł światła szt. 341 na oprawy energooszczędne LED szt. 432, wraz z instalacją zasilającą i zabezpieczeniami, pozwalającymi na poprawne i bezpieczne działanie instalacji o wymianie, sprawdzenie naświetlenia zgodnie z wytycznymi dla pomieszczeń szkolnych obowiązującymi na dzień realizacji;
9) Instalację centralnego ogrzewania poprzez wymianę grzejników, wymianę przewodów, montaż zaworów termostatycznych antymanipulacyjnych, montaż zaworów podpionowych, montaż automatycznych odpowietrzników, wymianę pomp obiegowych, zabudowę elementów z płyt g-k wraz z rewizjami.
10)W ramach robót towarzyszących realizowane będą zadania infrastruktury związane z dostępnością osób niepełnosprawnych – zapewnienie standardu dla całego obiektu objętego modernizacją energetyczną oraz wykonanie robót naprawczych i odtworzeniowych w związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, pomiary próby i sprawdzenia dla wszystkich branż. Dostępność winna uwzględniać ogólne spektrum, tj. również niepełnosprawność

2. Zakres zamierzenia opisują: Wytyczne do realizacji robót – dodatkowe informacje Zał. Nr 9 do SWZ, Dokumentacja projektowa stanowiąca Zał. Nr 11 do SWZ, Przedmiary robót Zał. Nr 15 do SWZ, Audyt energetyczny stanowiący Zał. Nr 14 do SWZ oraz z uwagi na dofinansowanie zadania wymagane jest zapewnianie dostępności zgodnie z załącznikiem nr 12 do SWZ – Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027, w zakresie niezbędnym dla rodzaju obiektu objętego przedmiotem zamówienia.

3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ .

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

45312310-3 - Ochrona odgromowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3200718,89 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4383319,32 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3200718,89 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Budowlane ROMEX Roman Zawitkowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7921342897

7.3.3)Ulica

ul. Dojazdowa 33

7.3.4)Miejscowość

Jarosław

7.3.5)Kod pocztowy

37-500

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3200718,89 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łańcut prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łańcut.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 200 719 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Budowlane ROMEX Roman Zawitkowski (Jarosław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.