Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

BUDOWA BUDYNKU ŻŁOBKA W MIEJSCOWOŚCI WYSOKA W FORMULE „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”.

Zamawiający Gmina Łańcut (Łańcut, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „BUDOWA BUDYNKU ŻŁOBKA W MIEJSCOWOŚCI WYSOKA W FORMULE „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ””. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ŁańcutŁańcut, Podkarpackie (powiat Łańcucki →)opublikowano 2 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŁAŃCUT

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581790

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Adama Mickiewicza 2A

1.4.2.)Miejscowość

Łańcut

1.4.3.)Kod pocztowy

37-100

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.4.7.)Numer telefonu

17 225 22 64

1.4.8.)Numer faksu

17 225 65 36

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@gminalancut.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminalancut.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1d0327c6-51e1-448c-a4f0-c75e4b572663

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418958

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00678076

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

BUDOWA BUDYNKU ŻŁOBKA W MIEJSCOWOŚCI WYSOKA W FORMULE „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Budowa budynku żłobka w miejscowości Wysoka w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Przedmiotem zamówienia, o którym mowa w ust. 1 jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. 2024 poz. 725), w związku z tym Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia za pomocą Programu funkcjonalno-użytkowego.

3. Należy opracować dokumentację projektową wraz z niezbędnymi warunkami, opiniami, uzgodnieniami, zgodami, pozwoleniami i wykonać na jej podstawie kompletny obiekt żłobka – gotowy do użytkowania/prowadzenia działalności bez konieczności wykonania uzupełnień zamówienia. Należy zapewnić możliwość przyjęcia min. 75 dzieci w wieku żłobkowym oraz wykonać pomieszczenia towarzyszące niezbędne do poprawnego i funkcjonalnego użytkowania obiektu, w szczególności wymagań z obowiązującymi przepisami prawa.

4. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie kompletnego obiektu żłobka, wraz z zagospodarowaniem terenu, instalacjami zewnętrznymi, instalacjami wewnętrznymi, sieciami, usunięciem kolizji oraz rozwiązaniami w zakresie infrastruktury technicznej, zabezpieczeniem obiektów w zakresie oddziaływania inwestycji, a także opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i powykonawczej, dostawę i montaż wyposażenia.

5. Zadanie obejmuje również wykonanie kompletnego zagospodarowania terenu:
1) Wykonanie utwardzeń terenu – ciągów pieszych, dojść i dojazdów;
2) Wykonanie niwelacji terenu, zabezpieczeń skarp, wykonanie ścian oporowych – jeżeli wymagane;
3) Budowa elementów oświetlenia terenu lub lokalizacja oświetlenia na elewacji w przypadku wystarczających parametrów naświetlenia;
4) Nasadzenie drzew i krzewów zgodnie z wytycznymi zamawiającego;
5) Budowa obiektów małej architektury – ławki, urządzenia placu zabaw, obiekty porządkujące teren, itp.;
6) Przebudowa i zabezpieczenie instalacji i sieci w obszarze inwestycji, usunięcie kolizji;
7) Budowa przyłączy i instalacji zewnętrznych;

6. Szczegółowy zakres zadania oraz dostawy i montażu wyposażenia opisany został w programie funkcjonalno-użytkowym, SWZ oraz dokumentach zamówienia – stanowiących Zał. Nr 1-12 do SWZ

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45232460-4 - Roboty sanitarne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

37400000-2 - Artykuły i sprzęt sportowy

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-02-18

4.2.)Okres realizacji zamówienia

14 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Firma Budowlana "REMBISZ" Ryszard Rembisz

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8141022278

4.3.3.)Ulica

Zielonka 39a

4.3.4.)Miejscowość

Raniżów

4.3.5.)Kod pocztowy

36-130

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

4100000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00110241/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-25

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

5

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Utworzenie Grupy VAT Gmina Łańcut

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Faktura wystawiona przez Wykonawcę w ramach niniejszej umowy powinna zawierać następujące dane:
Nabywca: Grupa VAT Gmina Łańcut ul. Adama Mickiewicza 2a 37-100 Łańcut NIP 2020001475
Odbiorca: Gmina Łańcut ul. Adama Mickiewicza 2A 37-100 Łańcut

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana Harmonogramu rzeczowo - finansowego

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana Harmonogramu rzeczowo - finansowego

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana założeń wskazanych w PFU w zakresie lokalizacji budynku żłobka.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana nie powoduje zmiany ogólnego charakteru umowy, wartość zmiany jest niższa niż 15 % wartości pierwotnej umowy.

5.4.6.)Wartość zmiany

600299,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wejście obowiązku korzystania z KSeF.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmieniono zapisy w umowie w zakresie sposobu wystawiania i przesyłania przez Wykonawcę faktur w systemie KSeF.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

5

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana terminu realizacji

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana terminu ze względu na poszerzenie zakresu realizacji zadania o roboty budowlane w zakresie instalacji fotowoltaicznej.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

4700299,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łańcut prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łańcut.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.