Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa drogi gminnej w miejscowości Czeszewo ul. Lipowa

Zamawiający Gmina Miłosław (Miłosław, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa drogi gminnej w miejscowości Czeszewo ul. Lipowa”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MiłosławMiłosław, Wielkopolskie (powiat Wrzesiński →)opublikowano 24 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 802 566 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIŁOSŁAW

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258106

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Wrzesińska 19

1.4.2.)Miejscowość

Miłosław

1.4.3.)Kod pocztowy

62-320

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.4.7.)Numer telefonu

61 438 20 21

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@miloslaw.info.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.miloslaw.info.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-26745ae3-377a-485a-8275-13ac507c0325

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403609

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-24

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00229127

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa drogi gminnej w miejscowości Czeszewo ul. Lipowa

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie drogi gminnej – ul. Lipowa w Czeszewie. Zakres zadania obejmuje budowę jezdni na odcinku drogi wewnętrznej od zjazdu na drogę powiatową nr 2905P do zjazdu w drogę gminną nr 401031P w miejscowości Czeszewo Budy. Długość projektowanego odcinka wynosi 684,12 m.
Zadanie przewiduje wykonanie:
- jezdni o stałej szerokości 4,5 m (dwa pasy ruchu po 2,25 m każdy), z nawierzchni z betonu asfaltowego AC 11S,
- obustronnych poboczy o szerokości 0,75 m, umocnionych kruszywem,
- zjazdów do posesji z kostki brukowej wibroprasowanej, w kolorze grafitowym, o grubości 8 cm.
W ramach realizacji zadania przewiduje się regulację wysokościową studni oraz innych urządzeń infrastruktury podziemnej, zlokalizowanych w obrębie projektowanego odcinka drogi.
UWAGA
Zamawiający odstępuje od wykonania obramowań obustronnych jezdni z opornika betonowego o wymiarach 12x30x100 cm i jednocześnie zmienia się warstwę kruszywa dolnego z frakcji 0/63 na 0/31,5 mm, zgodnie z zapisami projektu technicznego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja załączona do SWZ, a w szczególności:
- dokumentacja projektowa,
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
- przedmiar robót.

3.9.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia

4 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

FIRMA DROGOWA BEGIER SŁAWOMIR SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 521629482

4.3.4.)Miejscowość

NEKLA

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

774000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00308561/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-12

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W toku realizacji umowy nr 6/ZP/2026 z dnia 11 czerwca 2026 r. dotyczącej zadania pn. „Budowa drogi gminnej w miejscowości Czeszewo ul. Lipowa” stwierdzono konieczność wykonania robót dodatkowych, których realizacja była niezbędna dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia oraz osiągnięcia zakładanego efektu użytkowego inwestycji.
Konieczność wykonania robót została stwierdzona w trakcie realizacji zadania i udokumentowana Protokołem Konieczności. Zakres robót obejmował w szczególności wykonanie dodatkowych robót ziemnych, podbudowy, nawierzchni zjazdów, elementów odwodnienia oraz oznakowania, niezbędnych do prawidłowego wykonania inwestycji zgodnie z zasadami wiedzy technicznej oraz zapewnienia bezpiecznego użytkowania drogi.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

W wyniku dokonanej zmiany umowy rozszerzono zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia o roboty ujęte w Protokole Konieczności nr 1.
W związku ze zwiększeniem zakresu robót zmianie uległo również wynagrodzenie umowne. Całkowite wynagrodzenie po zmianie wynosi 804 000,00 zł brutto, w tym 653 658,54 zł netto oraz 150 341,46 zł podatku VAT (23%).
Pozostały zakres przedmiotu umowy pozostaje bez zmian.

5.4.6.)Wartość zmiany

30000,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

804000,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miłosław prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Miłosław.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.