Remont dróg gminnych poprzez ułożenie warstwy uszczelniającej i uszorstniającej z mieszanki mineralno – bitumicznej na zimno typu „slurry seal” na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny
Zamawiający Zarząd Dróg i Służby Komunalne w Czerwionce-leszczynach (Czerwionka-Leszczyny, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont dróg gminnych poprzez ułożenie warstwy uszczelniającej i uszorstniającej z…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 639 197 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
11 czerwca 2026
Termin ofert: 26 czerwca 2026 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
16 lipca 2026
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
24 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | ZARZĄD DRÓG I SŁUŻBY KOMUNALNE W CZERWIONCE-LESZCZYNACH |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 240785475 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Polna 6 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Czerwionka-Leszczyny |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 44-238 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL227 - Rybnicki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 324272743 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 324272743 wew.27 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zdisk@czerwionka-leszczyny.com.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zdisk-czerwionka-leszczyny.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-146540fc-0abb-4c03-a8db-9de2492ed854 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00403471 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-24 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00285144 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Remont dróg gminnych poprzez ułożenie warstwy uszczelniającej i uszorstniającej z mieszanki mineralno – bitumicznej na zimno typu „slurry seal” na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia są roboty, polegające na wykonaniu uszczelnienia i uszorstnienia nawierzchni przez ułożenie warstwy uszorstniającej z mieszanki mineralno-emulsyjnej na zimno o uziarnieniu ciągłym 0/8mm w dwóch warstwach grubości min. 2 cm (typu „slurry seal”) i średniej ilości min. 35kg/m2, na odcinkach dróg gminnych Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny według poniższego zestawienia: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-07-15 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 60 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Roxit Polska Sp. z o. o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 011163771 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wesoła 12 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Czarny Bór |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 59-379 |
| 4.3.6.) | Województwo | dolnośląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 476194,01 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00345492/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-20 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 476194,01 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).