Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej w budynku C wraz z modernizacją toalet

Zamawiający Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bydgoszczy (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej w budynku C wraz z modernizacją toalet”. Złożono 2 oferty.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 342 073 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bydgoszczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000293841

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kujawska 4

1.5.2.)Miejscowość

Bydgoszcz

1.5.3.)Kod pocztowy

85-031

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat.wsse.bydgoszcz@sanepid.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gov.pl/web/wsse-bydgoszcz

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pwisbydgoszcz

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej w budynku C wraz z modernizacją toalet

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-61cbdd1a-36f4-454b-8587-95fe62c54960

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403199

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00136773/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z modernizacją pomieszczeń toalet w budynku "C" WSSE w Bydgoszczy.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00333325

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

EZP.272.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

303252,03 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

113829,19 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego postępowania jest wykonanie modernizacji instalacji wodno-kanalizacyjnej w budynku C wraz z modernizacją toalet. Szczegółowy zakres prac określa Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót, stanowiące załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45211310-5 - Roboty budowlane w zakresie łazienek

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 Pzp, zgodnie z którym zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty albo oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne
Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 178 524 zł brutto.
W postępowaniu złożono dwie oferty:
Oferta 1:
DARP DARIUSZ PRZEWOŹNY ul. Wybickiego 1/13 , 61-529 Poznań, z ceną 256 867,05 zł brutto.
Oferta 2:
AMTC POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Młodzieży 9D, 30-829 Kraków, która została odrzucona.

Cena oferty Wykonawcy DARP DARIUSZ PRZEWOŹNY przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny wskazanej oferty.

W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 3 Pzp.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

256867,05 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

256867,05 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45330000-9Roboty instalacyjne wodno-kanalizac…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
342 073 zł
Próbka: 28 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
196 506 zł667 968 zł
Rozstęp międzykwartylowy
471 462 zł
Źródło próbki
CPV 45330000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
196 506 zł
Mediana
342 073 zł
Górny kwartyl
667 968 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bydgoszczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bydgoszcz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.