Nadzór inwestorski w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa części skrzydła B kompleksu głównego szpitala celem utworzenia zespołu pomieszczeń Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej
Zamawiający Narodowy Instytut Geriatrii,Reumatologii i Rehabilitacji (Warszawa, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Nadzór inwestorski w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa części skrzydła B…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
15 sierpnia 2026
Termin ofert: 27 sierpnia 2026 14:30Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
21 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Narodowy Instytut Geriatrii,Reumatologii i Rehabilitacji |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | NIGRiR |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000288567 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Spartańska 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warszawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 02-637 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL911 - Miasto Warszawa |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowieniaprojektowe@spartanska.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.spartanska.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Zdrowie |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00402957 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-21 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00393384 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: wykonał co najmniej 2 zamówienia obejmujące swym zakresem świadczenie usług nadzoru inwestorskiego nad wykonaniem robót budowlanych polegających na budowie, rozbudowie, nadbudowie lub przebudowie budynku szpitala lub zakładu opieki medycznej (zaliczanego do klasyfikacji PKOB 1264), o powierzchni całkowitej objętej zakresem prac minimum 600 m2 i o wartości nie mniejszej niż 6.000 000,00 zł brutto każde; Wykonawca musi wykazać, że na czas realizacji przedmiotu zamówienia będzie dysponował następującymi osobami skierowanymi do realizacji przedmiotu zamówienia: • minimum jedną osobą wyznaczoną do pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, która: ⎯ posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane nabyte co najmniej 10 lat przed upływem terminu składania ofert, ⎯ jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa, w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. w ramach co najmniej 2 (dwóch) robót budowlanych polegających na budowie lub rozbudowie lub przebudowie pomieszczeń budynku szpitala lub zakładu opieki medycznej (wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należące do klasy 1264) o wartości robót budowlanych co najmniej 6 000 000 PLN brutto o powierzchni całkowitej co najmniej 600 m² każda. Każda z robót była wykonywana w warunkach czynnego, funkcjonującego budynku szpitala (zakładu opieki medycznej) lub zespołu budynków szpitala (zakładu opieki medycznej); • minimum jedną osobą wyznaczoną do pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, która: ⎯ posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane nabyte co najmniej 10 lat przed upływem terminu składania ofert, ⎯ jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa, ⎯ w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, w ramach co najmniej 2 (dwóch) robót budowlanych polegających na budowie lub rozbudowie lub przebudowie pomieszczeń budynku szpitala lub zakładu opieki medycznej (wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należące do klasy 1264) o wartości robót budowlanych co najmniej 6 000 000 PLN brutto o powierzchni całkowitej co najmniej 600 m² każda. Każda z robót była wykonywana w warunkach czynnego, funkcjonującego budynku szpitala (zakładu opieki medycznej) lub zespołu budynków szpitala (zakładu opieki medycznej); • minimum jedną osobą wyznaczoną do pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, która: ⎯ posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane nabyte co najmniej 10 lat przed upływem terminu składania ofert, ⎯ jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa, ⎯ w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, w ramach co najmniej 2 (dwóch) robót budowlanych polegających na budowie lub rozbudowie lub przebudowie pomieszczeń budynku szpitala lub zakładu opieki medycznej (wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należące do klasy 1264) o wartości robót budowlanych co najmniej 6 000 000 PLN brutto o powierzchni całkowitej co najmniej 600 m² każda. Każda z robót była wykonywana w warunkach czynnego, funkcjonującego budynku szpitala (zakładu opieki medycznej) lub zespołu budynków szpitala (zakładu opieki medycznej); • minimum jedną osobą wyznaczoną do pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie instalacji teletechnicznych, która: ⎯ posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami obejmującymi instalacje teletechniczne, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane nabyte co najmniej 10 lat przed upływem terminu składania ofert, ⎯ jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa, ⎯ w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji teletechnicznych lub inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji teletechnicznych, w ramach co najmniej 2 (dwóch) robót budowlanych polegających na budowie lub rozbudowie lub przebudowie pomieszczeń budynku szpitala lub zakładu opieki medycznej (wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należące do klasy 1264) o wartości robót budowlanych co najmniej 6 000 000 PLN brutto o powierzchni całkowitej co najmniej 600 m² każda. Każda z robót była wykonywana w warunkach czynnego, funkcjonującego budynku szpitala (zakładu opieki medycznej) lub zespołu budynków szpitala (zakładu opieki medycznej) oraz obejmowała w swym zakresie wykonanie lub przebudowę instalacji teletechnicznych (m.in. systemu sygnalizacji pożaru, kontroli dostępu, monitoringu CCTV, systemów przyzywowych lub innych instalacji niskoprądowych). Po zmianie: Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: wykonał co najmniej 2 zamówienia obejmujące swym zakresem świadczenie usług nadzoru inwestorskiego nad wykonaniem robót budowlanych polegających na budowie, rozbudowie, nadbudowie lub przebudowie budynku szpitala lub zakładu opieki medycznej (zaliczanego do klasyfikacji PKOB 1264), o powierzchni całkowitej objętej zakresem prac minimum 600 m2 i o wartości nie mniejszej niż 6.000 000,00 zł brutto każde; Wykonawca musi wykazać, że na czas realizacji przedmiotu zamówienia będzie dysponował następującymi osobami skierowanymi do realizacji przedmiotu zamówienia: • minimum jedną osobą wyznaczoną do pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, która: posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane nabyte co najmniej 10 lat przed upływem terminu składania ofert, jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa, w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. w ramach co najmniej 2 (dwóch) robót budowlanych polegających na budowie lub rozbudowie lub przebudowie pomieszczeń budynku szpitala lub zakładu opieki medycznej (wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należące do klasy 1264) o wartości robót budowlanych co najmniej 6 000 000 PLN brutto o powierzchni całkowitej co najmniej 600 m² każda; • minimum jedną osobą wyznaczoną do pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, która: posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane nabyte co najmniej 10 lat przed upływem terminu składania ofert, jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa, w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, w ramach co najmniej 2 (dwóch) robót budowlanych polegających na budowie lub rozbudowie lub przebudowie pomieszczeń budynku szpitala lub zakładu opieki medycznej (wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należące do klasy 1264) o wartości robót budowlanych co najmniej 6 000 000 PLN brutto o powierzchni całkowitej co najmniej 600 m² każda; • minimum jedną osobą wyznaczoną do pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, która: posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane nabyte co najmniej 10 lat przed upływem terminu składania ofert, jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa, w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, w ramach co najmniej 2 (dwóch) robót budowlanych polegających na budowie lub rozbudowie lub przebudowie pomieszczeń budynku szpitala lub zakładu opieki medycznej (wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należące do klasy 1264) o wartości robót budowlanych co najmniej 6 000 000 PLN brutto o powierzchni całkowitej co najmniej 600 m² każda; • minimum jedną osobą wyznaczoną do pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie instalacji teletechnicznych, która: posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami obejmującymi instalacje teletechniczne, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane nabyte co najmniej 10 lat przed upływem terminu składania ofert, ⎯ jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa, ⎯ w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji teletechnicznych lub inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji teletechnicznych, w ramach co najmniej 2 (dwóch) robót budowlanych polegających na budowie lub rozbudowie lub przebudowie pomieszczeń budynku szpitala lub zakładu opieki medycznej (wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należące do klasy 1264) o wartości robót budowlanych co najmniej 6 000 000 PLN brutto o powierzchni całkowitej co najmniej 600 m² każda. Każda z robót obejmowała swym zakresem wykonanie lub przebudowę instalacji teletechnicznych (m.in. systemu sygnalizacji pożaru, kontroli dostępu, monitoringu CCTV, systemów przyzywowych lub innych instalacji niskoprądowych). |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-08-25 14:00 Po zmianie: 2026-08-27 14:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-08-25 15:00 Po zmianie: 2026-08-27 15:30 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.