Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Iniekcje fundamentów w piwnicy (pomieszczenie pralni, hydroforni) w DPS „LEŚNY” w Zaskoczynie

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej "leśny" w Zaskoczynie (Zaskoczyn, Pomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Iniekcje fundamentów w piwnicy (pomieszczenie pralni, hydroforni) w DPS „LEŚNY” w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 331 876 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ "LEŚNY" W ZASKOCZYNIE

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000961509

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

11

1.4.2.)Miejscowość

Zaskoczyn

1.4.3.)Kod pocztowy

83-041

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

dps.sekretariat@powiat-gdanski.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.dps.powiat-gdanski.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2de25d17-a13d-446b-a173-eee09e4d11ca

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00402855

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00230405

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Iniekcje fundamentów w piwnicy (pomieszczenie
pralni, hydroforni) w DPS „LEŚNY” w Zaskoczynie

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem realizacji jest wykonanie Iniekcji fundamentów w piwnicy (pomieszczenie
pralni, hydroforni) w Domu Pomocy Społecznej „LEŚNY” w Zaskoczynie.

3.8.)Główny kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45410000-4 - Tynkowanie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-05-28

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

od 2026-06-08 do 2026-07-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Firma Budowlana Krzysztof Klein

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5831817812

4.3.3.)Ulica

Żuławska 16

4.3.4.)Miejscowość

Lisewiec

4.3.5.)Kod pocztowy

83-050

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

196000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00302080/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-09-04

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W trakcie realizacji robót ujawniono konieczność wykonania dodatkowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia podstawowego, niezbędnych do prawidłowego zakończenia inwestycji. Zwiększenie zakresu robót spowodowało konieczność przedłużenia terminu realizacji do 04.09.2026 r.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

W trakcie realizacji przedmiotu umowy zaistniała konieczność wykonania dodatkowych robót budowlanych, obejmujących wykonanie prac hydraulicznych, uszczelnienie muru oporowego oraz świetlików, wykonanie obróbek blacharskich muru oraz montaż dodatkowych drzwi technicznych w DPS „LEŚNY” w Zaskoczynie. Roboty te nie były objęte pierwotnym zakresem umowy, a ich wykonanie jest niezbędne do prawidłowego zakończenia i realizacji przedmiotu zamówienia. W związku z koniecznością wykonania dodatkowych robót zwiększono wynagrodzenie wykonawcy o 27 000,00 zł brutto oraz przedłużono termin realizacji umowy do dnia 04.09.2026 r.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

25000

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111000-8Roboty w zakresie burzenia, roboty…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
331 876 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
200 000 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
572 357 zł
Źródło próbki
CPV 45111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
200 000 zł
Mediana
331 876 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej "leśny" w Zaskoczynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zaskoczyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111000-8 (Roboty w zakresie burzenia. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.