AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup wraz z dostawą opału dla Gminy Wielgomłyny na sezon grzewczy 2026/2027

Zamawiający Gmina Wielgomłyny (Wielgomłyny, Łódzkie) prowadzi postępowanie „Zakup wraz z dostawą opału dla Gminy Wielgomłyny na sezon grzewczy 2026/2027”. Termin składania ofert upływa 2 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WielgomłynyWielgomłyny, Łódzkieopublikowano 21 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 256 940 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
2 września 2026, 10:00
2d 0h
Konkurencyjność
~4,1 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin płatności faktury40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    21 sierpnia 2026

    Termin ofert: 2 września 2026 10:00
  2. Zmiana ogłoszenia

    28 sierpnia 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 2 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Termin płatności faktury 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup wraz z dostawą opału dla Gminy Wielgomłyny na sezon grzewczy 2026/2027.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał RID Radosław Kapiczyński Daniel Kapiczyński Sp. Jawna przy 7 ofertach.
  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 3,7 ofert na postępowanie przy 42 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wielgomłyny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648161

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Wielgomłyny

1.5.3.)Kod pocztowy

97-525

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

44 7871087

1.5.8.)Numer faksu

44 7871082

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@wielgomlyny.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wielgomlyny.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup wraz z dostawą opału dla Gminy Wielgomłyny na sezon grzewczy 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c4fb4968-41e0-44e0-b685-e323759186da

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00402766

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00022122/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Zakup z dostawą opału dla Gminy Wielgomłyny na sezon grzewczy 2026/2027

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wielgomlyny.ezamawiajacy.pl/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://wielgomlyny.ezamawiajacy.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem https://wielgomlyny.ezamawiajacy.pl/ zwanej dalej Platformą.
Uwaga! Przed przystąpieniem do składania oferty, Wykonawca jest zobowiązany zapoznać się z Instrukcją korzystania z Platformy zakupowej. Instrukcja została zamieszona bezpośrednio na ww. Platformie zakupowej.
2. Korzystanie z Platformy przez wykonawcę jest bezpłatne.
3. Oferta wraz z załącznikami musi zostać sporządzona w języku polskim, złożona w postaci elektronicznej oraz podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym lub podpisem zaufanym pod rygorem nieważności. Złożenie oferty wymaga od Wykonawcy zarejestrowania się i zalogowania na Platformie zakupowej Zamawiającego dostępnej pod adresem https://wielgomlyny.ezamawiajacy.pl/
4. Zasady rejestracji na Platformie, przygotowania i złożenia oferty za pośrednictwem Platformy Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy zakupowej dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu znajdują się pod adresem platformy https://wielgomlyny.ezamawiajacy.pl/ w zakładce „Baza wiedzy”.
5 Zalecenia:
1) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na pdf
2) W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: − zip − 7Z
3) Wśród formatów powszechnych a NIE występujących w rozporządzeniu występują: rar; gif; bmp; numbers; pages;
4) Zamawiający zwraca uwagę na ograniczenia wielkości plików podpisywanych profilem zaufanym, który wynosi max 10MB, oraz na ograniczenie wielkości plików podpisywanych w aplikacji eDoApp służącej do składania podpisu osobistego, który wynosi max 5MB.
5) Pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAdES. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik z podpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym.
6) Zamawiający zaleca aby w przypadku podpisywania pliku przez kilka osób, stosować podpisy tego samego rodzaju. Podpisywanie różnymi rodzajami podpisów np. osobistym i kwalifikowanym może doprowadzić do problemów w weryfikacji plików.
7) Zamawiający zaleca, aby Wykonawca z odpowiednim wyprzedzeniem przetestował możliwość prawidłowego wykorzystania wybranej metody podpisania plików oferty.
8) Jeśli Wykonawca pakuje dokumenty np. w plik ZIP zalecamy wcześniejsze podpisanie każdego ze skompresowanych plików.
6. Za datę przekazania oferty oraz wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na platformie - https://wielgomlyny.ezamawiajacy.pl/
7. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego akceptuje warunki korzystania z platformy zakupowej określone na platformie -https://wielgomlyny.ezamawiajacy.pl/ w zakładce „Baza wiedzy” oraz uznaje go za wiążący.
8. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie przez Wykonawcę oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformy zakupowej. Celem prawidłowego złożenia oferty należy zapoznać się z Instrukcją składania oferty dla Wykonawcy - znajdującej się pod adresem platformy https://wielgomlyny.ezamawiajacy.pl/ w zakładce „Baza wiedzy”.
9. Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać przepisy “Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 - od 1 lipca 2016 roku”.

3.7.)Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne

https://wielgomlyny.ezamawiajacy.pl/

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zamawiający oświadcza, że spełnia wymogi określone w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016 r.), dalej: RODO, tym samym dane osobowe podane przez wykonawcę będą przetwarzane zgodnie z RODO oraz zgodnie z przepisami krajowymi.
Dane osobowe Wykonawcy będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn.
Zakup wraz z dostawą opału dla Gminy Wielgomłyny na sezon grzewczy 2026/2027.
2. W celu zapewnienia, że Wykonawca wypełnił ww. obowiązki informacyjne oraz ochrony prawnie uzasadnionych interesów osoby trzeciej, której dane zostały przekazane w związku z udziałem w postępowaniu, wykonawca składa oświadczenia o wypełnieniu przez niego obowiązków informacyjnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO.
3. Zamawiający informuje, że:
a) Zamawiający udostępnia dane osobowe, o których mowa w art. 10 RODO (dane osobowe dotyczące wyroków skazujących i czynów zabronionych) w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy - Prawo zamówień publicznych, do upływu terminu na ich wniesienie.
b) Udostępnianie protokołu i załączników do protokołu ma zastosowanie do wszystkich danych osobowych, z wyjątkiem tych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO (tj. danych osobowych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych oraz przetwarzania danych genetycznych, danych biometrycznych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej lub danych dotyczących zdrowia, seksualności lub orientacji seksualnej tej osoby), zebranych w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
c) W przypadku korzystania przez osobę, której dane osobowe są przetwarzane przez Zamawiającego, z uprawnienia, o którym mowa w art. 15 ust. 1–3 RODO (związanych z prawem Wykonawcy do uzyskania od administratora potwierdzenia, czy przetwarzane są dane osobowe jego dotyczące, prawem Wykonawcy do bycia poinformowanym o odpowiednich zabezpieczeniach, o których mowa w art. 46 RODO, związanych z przekazaniem jego danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej oraz prawem otrzymania przez Wykonawcę od administratora kopii danych osobowych podlegających przetwarzaniu), Zamawiający może żądać od osoby występującej z żądaniem wskazania dodatkowych informacji, mających na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia.
d) Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia, o którym mowa w art. 16 RODO (z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych), nie może naruszać integralności protokołu postępowania oraz jego załączników.
e) W przypadku gdy wniesienie żądania dotyczącego prawa, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO spowoduje ograniczenie przetwarzania danych osobowych zawartych w protokole postępowania lub załącznikach do tego protokołu, od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający nie udostępnia tych danych, chyba że zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 18 ust. 2 rozporządzenia 2016/679.
Do spraw nieuregulowanych w SWZ mają zastosowanie przepisy ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2026 r, poz. 793 ze zm.).
Zamawiający informuje Wykonawców, iż u Zamawiającego wprowadzono Wewnętrzną i Zewnętrzną procedurę dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa, które są dostępne na stronie https://wielgomlyny.bip.net.pl/ w zakładce "Sygnaliści - zgłoszenia zewnętrzne"

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

W postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

Opał-01/26

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia dotyczy zakupu wraz z dostawą oraz załadunkiem i rozładunkiem opału na sezon grzewczy 2026/2027. Główny kody CPV

09111000-0 - Węgiel i paliwa na bazie węgla 09111400-4 - Paliwa drzewne 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania i wyboru ofert częściowych. Przedmiot zamówienia został podzielony na cztery części: 2.1 Część I zamówienia, tj.: Zakup wraz z dostawą, załadunkiem i rozładunkiem ekogroszku (luzem) do: 1) Gminnego Ośrodka Zdrowia w Wielgomłynach, ul. Radomszczańska 7, 97-525 Wielgomłyny w ilości maksymalnie 50 ton, 2) Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Dąbrowskiego w Krzętowie ul. Stodolna 22, 97-525 Wielgomłyny w ilości maksymalnie 20 ton, 3) Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielgomłynach, ul. Rynek 1, 97-525 Wielgomłyny w ilości maksymalnie 10 ton. Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia w ramach tej części posiadał poniższe parametry: Wymagane parametry ekogroszku: - uziarnienie od 5 do 25 mm - wartość opałowa – min. 26 GJ/t - popiół do max 10%, - siarka do max 0,8 % - wilgotność do 10% . 2.2 Część II zamówienia, tj.: Zakup wraz z dostawą, załadunkiem i rozładunkiem ekogroszku (workowany) do: 1) Budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wielgomłynach, ul. Rynek 1, 97-525 Wielgomłyny w ilości maksymalnie 10 ton, 2) Budynku Gminnego Ośrodek Kultury i Sportu - filia GOKiS w Zagórzu - Zagórze 24A, 97-525 Wielgomłyny w ilości maksymalnie 7 ton, 3) Budynku świetlicy w Karczowie - Karczów 10, 97-525 Wielgomłyny w ilości 2 ton, 4) Budynków świetlic: Pratkowice 51, 97-525 Wielgomłyny, Niedośpielin 97, 97-525 Wielgomłyny, Trzebce 57, 97-525 Wielgomłyny, Rogi 41, 97-525 Wielgomłyny, w łącznej ilości maksymalnie 6 ton. Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia w tej części zamówienia posiadał poniższe parametry: Wymagane parametry ekogroszku: - uziarnienie od 5 do 25 mm - wartość opałowa – min. 26 GJ/t - popiół do max 10%, - siarka do max 0,8 % - wilgotność do 10% . 2.3 Część III zamówienia, tj.: Zakup wraz z dostawą, załadunkiem i rozładunkiem pelletu (Luz) do Publicznej Szkoły Podstawowej w Zagórzu, Zagórze 30, 97-525 Wielgomłyny w ilości maksymalnie 30 ton. Dostawy realizowane będą samochodem typu autocysterna (silos) przystosowanym do pneumatycznego rozładunku pelletu bezpośrednio do zbiornika magazynowego Zamawiającego. Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia w tej części zamówienia posiadał poniższe parametry: Wymagane parametry PELLETU: Wymagane parametry pelletu drzewnego: - pellet wymiar 6 lub 8 mm, - długość do 400 mm, - max. zawartość popiołu do 0,7%, - wartość opałowa 17-19 Mj/kg, - wilgotność do 10%, - zgodność z normą PN-EN 14961-2 Klasa A1, - certyfikat DINplus, ENplus A1 2.4. Część IV zamówienia, tj.: Zakup wraz z dostawą, załadunkiem i rozładunkiem pelletu (workowany) do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielgomłynach, ul. Częstochowska 2, 97-525 Wielgomłyny w ilości maksymalnie 5 ton. Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia w tej części zamówienia posiadał poniższe parametry: Wymagane parametry PELLETU: Wymagane parametry pelletu drzewnego: - pellet wymiar 6 lub 8 mm, - długość do 400 mm, - max. zawartość popiołu do 0,7%, - wartość opałowa 17-19 Mj/kg, - wilgotność do 10%, - zgodność z normą PN-EN 14961-2 Klasa A1, - certyfikat DINplus, ENplus A1

4.2.6.)Główny kod CPV

09111000-0 - Węgiel i paliwa na bazie węgla

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-04-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty, Zamawiający stosować będzie następujące kryteria oceny ofert dla każdej części osobno:
Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium (%) - pkt
1 Cena (C) 60% (60 pkt)
2 Termin płatności faktury (T) 40% (40 pkt)

Kryterium „Cena” (C) - waga 60% :
Kryterium „Cena” będzie rozpatrywana na podstawie ceny brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez Wykonawcę na Formularzu Ofertowym. Ilość punktów w tym kryterium zostanie obliczona na podstawie poniższego wzoru:

C min
C = ----------------- x 60 pkt x 100%
C o

gdzie: C – liczba punktów przyznana ofercie ocenianej w kryterium „Cena”
C min – cena brutto oferty najtańszej
C o – cena brutto oferty ocenianej


Kryterium – „termin płatności faktur (T) - waga 40%”
W Kryterium „Termin płatności (T)” ocenie zostanie poddany zaoferowany przez Wykonawcę w Formularzu oferty termin płatności faktur z tytułu realizacji przedmiotu zamówienia podany w dniach. Maksymalna liczba punktów – 10. Punkty będą przyznawane wg poniższych zasad:
- za zaoferowanie 14-dniowego terminu płatności – 0,00 pkt
- za zaoferowanie 21-dniowego terminu płatności – 20,00 pkt
- za zaoferowanie 30-dniowego terminu płatności – 40,00 pkt

UWAGA: Oferty, w których nie zostanie zaznaczony termin płatności faktury (nie zostanie podany w Formularzu ofertowym) lub będzie on krótszy niż 14 dni zostaną odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp.

Zamawiający uzna za najkorzystniejszą ofertę Wykonawcy którego oferta nie będzie podlegać odrzuceniu oraz otrzyma największą liczbę punktów wyliczoną zgodnie ze wzorem:
K = C + T
gdzie: K – łączna ilość punktów dla ocenianej oferty
C – liczba punktów przyznana ofercie ocenianej w kryterium „Cena”
T - liczba punktów przyznanych ofercie ocenianej w kryterium „termin płatności faktur”.

Oferty będą oceniane w odniesieniu do najkorzystniejszych warunków przedstawionych przez Wykonawców w zakresie w/w kryterium. Oferta wypełniająca w najwyższym stopniu wymagania określone w powyższym kryterium otrzyma maksymalną liczbę punktów. Pozostałym Wykonawcom, spełniającym wymagania kryterialne przypisana zostanie odpowiednio mniejsza (proporcjonalnie mniejsza) liczba punktów.
Zamawiający zastosuje zaokrąglanie każdego wyniku do dwóch miejsc po przecinku.
Jeżeli nie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybierze ofertę z najniższą ceną, a jeżeli spośród tych ofert zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wzywa Wykonawców którzy złożyli te oferty do złożenia określonym terminie ofert dodatkowych.
Wykonawcy składając oferty dodatkowe nie mogą zaoferować cen wyższych niż w złożonych wcześniej w ofertach.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin płatności faktury

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy, spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunków w powyższym zakresie.
2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunków w powyższym zakresie.
3. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa:
Zamawiający nie stawia warunków w powyższym zakresie.
4. Zdolność techniczna lub zawodowa:
Zamawiający nie stawia warunków w powyższym zakresie.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Nie wymagane

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Nie wymagane

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Nie dotyczy

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia o którym mowa w pkt. 7.1. SWZ składa każdy z wykonawców.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. W przypadku gdy wykonawcę reprezentuje pełnomocnik wraz z ofertą winno być złożone pełnomocnictwo dla tej osoby określające jego zakres. Pełnomocnictwo winno być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy.
4. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być sporządzone i przekazane Zamawiającemu zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
5. Jeżeli zostanie wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1.Strony dopuszczają zmianę istotnych postanowień niniejszej umowy zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych w następującym zakresie

1) gdy zajdzie konieczność wprowadzenia zmian w sposobie wykonania przedmiotu umowy w wyniku wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy; 2) zmiany terminów oraz zasad płatności na skutek wystąpienia przyczyn zewnętrznych, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy; 3) zmian innych postanowień umownych tylko w uzasadnionych przypadkach, których nie można przewidzieć w chwili zawarcia umowy. 2. W okolicznościach wskazanych w ust. 1, jeżeli będą one miały wpływ na pierwotny zakres zobowiązania Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zmian tego zakresu oraz sposobu, terminu wykonania umowy i wynagrodzenia Wykonawcy. 3. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę, ale nie stanowią jednocześnie zobowiązania Zamawiającego do wyrażenia takiej zgody. 4. Zmiany postanowień zawartej umowy mogą nastąpić wyłącznie za zgodą Stron, wyrażoną w formie pisemnego aneksu, pod rygorem nieważności.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-01 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://wielgomlyny.ezamawiajacy.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-01 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111000-0Węgiel i paliwa na bazie węgla
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
256 940 zł
Próbka: 38 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
157 309 zł473 190 zł
Rozstęp międzykwartylowy
315 882 zł
Źródło próbki
CPV 09111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
157 309 zł
Mediana
256 940 zł
Górny kwartyl
473 190 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): RID Radosław Kapiczyński Daniel Kapiczyński Sp. Jawna150 tys. zł7 ofertwynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 02.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Wielgomłyny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wielgomłyny.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111000-0 (Węgiel i paliwa na bazie węgla). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.