AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Budowa alternatywnego źródła zaopatrzenia w wodę pitną dla obiektu schronowego w Dobczycach – etap I zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej dla obiektu schronowego”

Zamawiający Gmina Dobczyce (Dobczyce, Małopolskie) prowadzi postępowanie „Budowa alternatywnego źródła zaopatrzenia w wodę pitną dla obiektu schronowego w…”. Termin składania ofert upływa 7 września 2026, 10:00. Wadium: 10 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina DobczyceDobczyce, Małopolskie (powiat Myślenicki →)opublikowano 21 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 343 000 zł
Wadium
10 000 zł
Termin składania ofert
7 września 2026, 10:00
3d 23h
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi dla robót40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    21 sierpnia 2026

    Termin ofert: 7 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 7 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Okres gwarancji i rękojmi dla robót 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Budowa alternatywnego źródła zaopatrzenia w wodę pitną dla obiektu schronowego w Dobczycach – etap I zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej dla obiektu schronowego.

  • 4

    RyzykoWadium: 10 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dobczyce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555424

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 26

1.5.2.)Miejscowość

Dobczyce

1.5.3.)Kod pocztowy

32-410

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugim@dobczyce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.dobczyce.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa alternatywnego źródła zaopatrzenia w wodę pitną dla obiektu schronowego w Dobczycach – etap I zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej dla obiektu schronowego”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e9d399b3-d4df-4677-b193-57109ca6f143

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00402474

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina-dobczyce

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Postępowanie prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem
platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/gmina-dobczyce oraz we wskazanych w SWZ przypadkach
przy użyciu poczty elektronicznej: przetargi@dobczyce.pl . Szczegółowe informacje dotyczące przyjętego w postępowaniu sposobu komunikacji znajdują się w rozdziale 13 IDW (część I SWZ).

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania te zostały ogólnie
wskazane w pkt 13 IDW (część I SWZ) a szczegółowe informacje na temat wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę
na platformazakupowa.pl, dostępne są pod adresem https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
Jednocześnie Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu
sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji
elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r. poz. 2452), określa niezbędne
wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza
wersja,jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, c) zainstalowana dowolna,
inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer,
d) włączona obsługa JavaScript,
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
f) Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
g) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg.
czasulokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej
podlinkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
b) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE
L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
􀀁􀀁 administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Dobczyce z siedzibą w Dobczycach, Rynek 26;
􀀁􀀁 można kontaktować się z wyznaczonym Inspektorem Ochrony Danych pod adresem Gmina Dobczyce, ul. Rynek 26, 32-410
Dobczyce, e-mail: iod@dobczyce.pl lub pod telefonem 012 37 21 700; kontakt - inspektor ochrony danych osobowych w Gminie
Dobczyce z siedzibą w Dobczycach, Rynek 26 - e-mail: iod@dobczyce.pl, telefon (12) 37 21 700;
􀀁􀀁 Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o
udzielenie niniejszego zamówienia publicznego oraz jego rozstrzygnięcia, jak również zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego oraz jej realizacji, a także udokumentowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i jego archiwizacji;
odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będzie nieograniczony krąg osób lub podmiotów, którym udostępniona zostanie
dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 71 i nast. ustawy Pzp;
Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia;
obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym
określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje
niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
􀀁􀀁 w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do
art.
22 RODO;
􀀁􀀁 posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych ;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RI.271.1.30.2026.MACH

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
- budowa sieci wodociągowej wraz z odbudową nawierzchni drogowej (działka ewidencyjna nr 9/1) po pracach budowlanych. W ramach zadania inwestycyjnego zostanie wykonana sieć wodociągowa z rur Ø 200 PE – TS wraz z uzbrojeniem, planowane do wykonania jest około 550 mb sieci wodociągowej;
oraz
- budowa sieci kanalizacji sanitarnej (planowane do wykonania jest około 2,5 mb kanalizacji grawitacyjnie oraz około 251,60 mb kanalizacji tłocznej) wraz z przepompowniami przydomowymi

4.2.6.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Punktowo

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji i rękojmi dla robót

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają określone warunki udziału w postępowaniu zgodnie z art. 112 ustawy Pzp:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;
4) zdolności technicznej lub zawodowej – zgodnie z pkt 9.2.1) IDW i 9.2.2) IDW, cytowanymi poniżej;
1) Warunek, o którym mowa w punkcie 9.1.4) [IDW – część I SWZ] a dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej:

 jedną robotę budowlaną obejmującą budowę/ przebudowę/ rozbudowę sieci wodociągowej o średnicy min. 200 mm i łącznej długości minimum 200 mb wraz z odtworzeniem terenu.

Uwaga 1: W przypadku, gdy ww. zakres referencyjnych robót budowlanych będzie stanowił część/element robót o szerszym zakresie, Wykonawca zobowiązany jest wyodrębnić rodzajowo roboty, o których mowa powyżej.
Uwaga 2: Parametry robót wykonanych w ramach doświadczenia zdobytego przez Wykonawcę nie podlegają sumowaniu co oznacza, iż wymaga się wykonania co najmniej robót budowalnych opisanych powyżej o wymaganych albo wyższych parametrach.
Uwaga 3: W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wystarczającym będzie jeśli co najmniej jeden wykonawca spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane doświadczenie.
oraz
2) Warunek, o którym mowa w pkt 9.1.4) [IDW – część I SWZ] a dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.;

1)) Specjalista nr I – Kierownik budowy – 1 osoba:
 Kwalifikacje: do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (kierowania robotami budowlanymi) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń;
 Doświadczenie zawodowe: co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót.

2)) Specjalista nr II – Kierownik robót w branży elektrycznej – 1 osoba:
 Kwalifikacje: do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (kierowania robotami budowlanymi) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (dopuszcza się uprawnienia w ograniczonym zakresie);
 Doświadczenie zawodowe: co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót;

3)) Specjalista nr III – Kierownik robót w branży drogowej – 1 osoba:
 Kwalifikacje: do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie (kierowania robotami budowlanymi) w specjalności inżynieryjnej drogowej (dopuszcza się uprawnienia w ograniczonym zakresie);
 Doświadczenie zawodowe: co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót;

Uwaga 1: Przez ww. uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie uprawnienia budowlane,
o których mowa w Ustawie Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa a pozwalające na pełnienie samodzielnej funkcji w budownictwie w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia.
Dopuszcza się uprawnienia równoważne – dla osoby, która posiada uzyskane przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane, uprawnienia lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie i zachowała uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie.
W przypadku wykonawców zagranicznych, dopuszcza się równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 22 grudnia 2015 roku o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1646 ze zm.).
Wymagane w tym punkcie okresy doświadczenia zawodowego, należy liczyć do upływu terminu składania ofert. Wymagany minimalny 2-letni okres doświadczenia zawodowego należy rozumieć jako okres dwudziestu czterech (24) miesięcy wykonywania czynności w charakterze kierownika budowy/robót w danej specjalności w trakcie faktycznej realizacji robót.
Dane dotyczące doświadczenia zawodowego specjalisty powinny jasno wynikać z treści ujawnianej w załącznikach do oferty Wykonawcy, dlatego wymaga się podania dat rozpoczęcia i zakończenia robót, którymi kierował dany specjalista. Wykazanie różnych robót, przebiegających w tym samym okresie, którymi kierował dany specjalista zostanie potraktowane, jak wykonanie jednej roboty w danym okresie, innymi słowy przyjmuje się, iż dublujące się okresy doświadczenia zawodowego nie podlegają sumowaniu.
Uwaga 2: W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wystarczającym będzie jeśli co najmniej jeden wykonawca spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dysponuje osobami o w/w kwalifikacjach i doświadczeniu. Jak również dopuszcza się łączne wykazanie spełnienia warunku.
Uwaga 3: Dopuszcza się łączenie funkcji Specjalistów przez jedną osobę pod warunkiem posiadania przez tę osobę wymaganych dla tych łącznych funkcji kwalifikacji i umiejętności, w takim przypadku okresy doświadczenia zawodowego właściwe dla łączonych funkcji, mogą się pokrywać.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do IDW;
2) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2A do IDW jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotu/podmiotów udostępniającego/ udostępniających zasoby;
Zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia:
3) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu
o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonym wraz z ofertą, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania– zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do IDW;
4) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych
w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonym wraz z ofertą, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania - wzór zobowiązania stanowi Złącznik nr 7A do IDW.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do IDW lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów;
2) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do IDW;
3) Wykaz osób, skierowanych do pełnienia funkcji Kierownika Budowy oraz Kierowników Robót – w toku realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - sporządzony w oparciu o wzór stanowiący Załącznik nr 5A do IDW.
4) Wykaz robót obejmujący roboty budowlane wykonane nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem rodzaju robót, ich wartości (tam gdzie jest to wymagane zgodnie z ustanowionymi warunkami), daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, wraz z załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, - sporządzony w oparciu o wzór stanowiący Załącznik nr 4 do IDW.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Na potwierdzenie, że oferowane roboty budowlane spełniają określone przez zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria, wraz z ofertą Wykonawca składa rysunki techniczne, karty katalogowe proponowanych materiałów lub atesty lub certyfikaty lub inne dokumenty techniczne opisujące parametry tych materiałów, wydane dla materiałów wymienionych w pkt 3.2 IDW [Wymagania dla oferowanych materiałów] i wskazanych w treści Załącznika nr 1B do oferty.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Rysunki techniczne, karty katalogowe proponowanych materiałów lub atesty lub certyfikaty lub inne dokumenty techniczne opisujące parametry tych materiałów podlegają uzupełnieniu.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, wnieść wadium w kwocie:
10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100 ) przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert).
11.2 Forma wadium.
Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2024 r. poz. 419).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek Zamawiającego:
BS Dobczyce
Nr rachunku 87 8602 0000 0000 0000 0752 0015
z dopiskiem: Wadium – zamówienie znak RI.271.1.30.2026.MACH „Budowa alternatywnego źródła zaopatrzenia w wodę pitną dla obiektu schronowego w Dobczycach – etap I zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej dla obiektu schronowego.”

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 3 % ceny podanej w ofercie.
Wybrany Wykonawca zobowiązany jest wnieść/ustanowić zabezpieczenie należytego wykonania umowy przed wyznaczonym terminem podpisania Umowy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiany umowy są dokonywane na zasadach wskazanych w przepisach ustawy Pzp, w tym na zasadach i w trybie wskazanych w Części II SWZ (§ 22 Zmiana Umowy).

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-07 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformazakupowa.pl pod adresem : https://platformazakupowa.pl/pn/gmina-dobczyce

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-07 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-06

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1)
    wykonanie i rozliczenie Umowy do dnia 15.12.2026 r., z tym zastrzeżeniem, że termin wykonania Umowy odnosi się do faktycznego wykonania robót budowlanych wraz z dokonaniem czynności odbioru końcowego robót budowlanych i przedłożenia wszystkich wymaganych Umową dokumentów rozliczeniowych;
  2. 2)
    uzyskanie, w imieniu i na rzecz Zamawiającego, zaświadczenia o niezgłoszeniu sprzeciwu do zgłoszenia zakończenia budowy w terminie do dnia 20.01.2027 r.

    Z uwagi na wymagania programowe konieczne jest aby rzeczowa realizacja robót objętych przedmiotem zamówienia oraz ich rozliczenie nastąpiła do dnia 15.12.2026 r., stąd, z uwagi na ograniczenia formularza, w pkt 4.2.10) niniejszego ogłoszenia wskazano tę datę.
    Zamówienie będzie realizowane z dotacji celowej pozyskanej w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 - 2026.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 07.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Dobczyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dobczyce.
Tak. Wadium określono na 10 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.