Przebudowa drogi gminnej w m. Biezdrowo-Osady
Zamawiający Gmina Wronki (Wronki, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Przebudowa drogi gminnej w m. Biezdrowo-Osady”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA WRONKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 570791460 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Ratuszowa 5 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wronki |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 64-510 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL418 - Poznański |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@wronki.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.wronki.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00402287 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-21 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00378811 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają nw. warunki. A. Warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości minimum 5.000.000,00 złotych (słownie: pięć milionów złotych 00/100). Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie informacji z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem. B) Warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolność technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: 1) dysponuje jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi z każdej z branż wyszczególnionych poniżej, które zostaną skierowane do realizacji zamówienia: a) w specjalności inżynieryjnej drogowej (lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi), która będzie podczas realizacji zamówienia pełniła funkcję kierownika budowy; b) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi); c) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi). d) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych (lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi). Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie wypełnionego przez Wykonawcę wykazu osób, którego wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ. 2) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na ułożeniu nawierzchni asfaltowej o długości minimum 1500 mb. Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie wykazu wykonanych robót budowlanych złożonego przez Wykonawcę (załącznik nr 5 do SWZ) wraz z załącznikami – dowodami. Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają nw. warunki. A. Warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości minimum 5.000.000,00 złotych (słownie: pięć milionów złotych 00/100). Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie informacji z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem. B) Warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolność technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: 1) dysponuje jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi z każdej z branż wyszczególnionych poniżej, które zostaną skierowane do realizacji zamówienia: a) w specjalności inżynieryjnej drogowej (lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi), która będzie podczas realizacji zamówienia pełniła funkcję kierownika budowy; b) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi); c) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi). d) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych (lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi). Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie wypełnionego przez Wykonawcę wykazu osób, którego wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ. 2) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na ułożeniu nawierzchni asfaltowej o długości minimum 500 mb. Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie wykazu wykonanych robót budowlanych złożonego przez Wykonawcę (załącznik nr 5 do SWZ) wraz z załącznikami – dowodami. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-08-24 08:00 Po zmianie: 2026-08-27 08:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-08-24 08:15 Po zmianie: 2026-08-27 08:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-09-22 Po zmianie: 2026-09-25 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.