Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W w/w postępowaniu wpłynęła jedna oferta na wartość 528 395,70 zł przy czym kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosiła 350 000,00 zł. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W związku z tym zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r.-Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji sanitariatów w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Bełchatowie

Zamawiający Powiat Bełchatowski (Bełchatów, Łódzkie) opublikował wynik postępowania „Wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji sanitariatów w budynku I Liceum…”.

Zamawiający: Powiat BełchatowskiBełchatów, Łódzkie (powiat Bełchatowski →)opublikowano 21 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W w/w postępowaniu wpłynęła jedna oferta na wartość 528 395,70 zł przy czym kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosiła 350 000,00 zł. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT BEŁCHATOWSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648422

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Pabianicka 17 lokal 19

1.5.2.)Miejscowość

Bełchatów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-400

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@powiat-belchatowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-belchatowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339599

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji sanitariatów w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Bełchatowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3bfc9fdd-8f2b-4209-a82e-49b60b524feb

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00401991

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00051608/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji sanitariatów w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Bełchatowie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00330193

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WI.272.28.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na kompleksowej modernizacji sanitariatów w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Bełchatowie.

Celem zamówienia jest poprawa standardu higieniczno - sanitarnego oraz estetyki pomieszczeń toalet szkolnych, dostosowanie ich do aktualnych przepisów techniczno - budowlanych, norm BHP oraz zapewnienie pełnej funkcjonalności dla uczniów i personelu placówki

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45211310-5 - Roboty budowlane w zakresie łazienek

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421141-4 - Instalowanie przegród

45442100-8 - Roboty malarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W w/w postępowaniu wpłynęła jedna oferta na wartość 528 395,70 zł przy czym kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosiła 350 000,00 zł. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W związku z tym zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r.-Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Bełchatowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bełchatów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.