Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W postępowaniu złożona została tylko jedna oferta przez Wykonawcę Rafał Ślusarski Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno-Inżynierskie PROSTA PROJEKT, ul. Kielecka 37, 26-020 Piotrkowice, NIP: PL 6551120200, z ceną brutto 222.617,70 zł. Zamawiający zabezpieczył środki finansowe na realizację przedmiotowego zamówienia w wysokości 55.350,00 zł. Cena ofertowa jest ponad czterokrotnie wyższa od zabezpieczonych środków finansowych

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

PEŁNIENIE NADZORU INWESTORSKIEGO PRZY REALIZACJI INWESTYCJI PN. BUDOWA PARKU KIESZONKOWEGO PRZY UL. POWSTANIA WARSZAWSKIEGO W KOLE (2)

Zamawiający Gmina Miejska Koło (Koło, Wielkopolskie) opublikował wynik postępowania „PEŁNIENIE NADZORU INWESTORSKIEGO PRZY REALIZACJI INWESTYCJI PN. BUDOWA PARKU…”.

Zamawiający: Gmina Miejska KołoKoło, Wielkopolskie (powiat Kolski →)opublikowano 21 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 197 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W postępowaniu złożona została tylko jedna oferta przez Wykonawcę Rafał Ślusarski Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno-Inżynierskie PROSTA PROJEKT, ul. Kielecka 37, 26-020 Piotrkowice, NIP: PL 6551120200, z ceną brutto 222.617,70 zł. Zamawiający zabezpieczył… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Koło

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311620880

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stary Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Koło

1.5.3.)Kod pocztowy

62-600

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@kolo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.kolo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminamiejskakolo.ezamawiajacy.pl/pn/gminamiejskakolo/demand/308845/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

PEŁNIENIE NADZORU INWESTORSKIEGO PRZY REALIZACJI INWESTYCJI PN. BUDOWA PARKU KIESZONKOWEGO PRZY UL. POWSTANIA WARSZAWSKIEGO W KOLE (2)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-369332ca-657d-4749-966a-d2ae943b4243

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00401673

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040998/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.12 Pełnienie funkcji Inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji inwestycji pn. Budowa parku kieszonkowego przy ul. Powstania Warszawskiego w Kole (zaprojektuj, wybuduj

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie finansowane w ramach Priorytetu 02 „Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski”. Działania 02.06 „Zwiększanie odporności na zmiany klimatu i klęski żywiołowe w ramach ZIT”. Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00362899

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.14.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na pełnieniu kompleksowego nadzoru inwestorskiego przy realizacji inwestycji pn. Budowa parku kieszonkowego przy ul. Powstania Warszawskiego w Kole realizowanej w systemie zaprojektuj, wybuduj.
2. Inwestycja zlokalizowana jest w Kole na dz. nr 11/1, 12 , 13/1, 41, 42 ark. mapy 34.

3. DANE OGÓLNE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

1) Inwestycja obejmuje w szczególności prace związane z rewitalizacją przestrzeni parku miejskiego, w tym m.in.:

a) wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich wymaganych opinii, uzgodnień i pozwoleń,
b) roboty budowlane i konstrukcyjne,
c) wykonanie oraz pielęgnacja zieleni, w tym nasadzenia drzew, krzewów i roślinności ozdobnej,
d) elementy małej architektury oraz infrastruktury towarzyszącej.

2) Szczegółowy zakres prac objętych inwestycją określony jest w Programie Funkcjonalno- Użytkowym stanowiącym załącznik do SWZ.
3) Zamawiający wymaga, aby nadzór inwestorski był sprawowany przez osobę/osoby posiadające:

a) uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, bez ograniczeń lub w zakresie umożliwiającym realizację przedmiotu zamówienia oraz aktualny wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, potwierdzony aktualnym zaświadczeniem o przynależności do izby. Wymagane wykształcenie wyższe, co najmniej 10-letnie doświadczenie zawodowe, w tym 5-letnie doświadczenie w nadzorowaniu robót konstrukcyjno-budowlanych.
b) uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w specjalności drogowej oraz aktualny wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, potwierdzony aktualnym zaświadczeniem o przynależności do izby. Wymagane wykształcenie wyższe, co najmniej 10-letnie doświadczenie zawodowe, w tym 5-letnie doświadczenie w nadzorowaniu robót drogowych.
c) kwalifikacje i doświadczenie w zakresie zieleni. Wymagane wykształcenie wyższe o kierunku „ogrodnictwo” lub „architektura krajobrazu” oraz min. 3 lata doświadczenia w pracy polegającej na kierowaniu lub nadzorowaniu wykonywania nasadzeń zieleni lub wykształcenie średnie ogrodnicze lub architektura krajobrazu oraz min. 5 lat doświadczenia w pracy polegającej na kierowaniu lub nadzorowaniu wykonywania nasadzeń zieleni.

4) Do podstawowych obowiązków Wykonawcy należeć będzie w szczególności:

a) Etap projektowania:

- reprezentowanie Zamawiającego poprzez sprawowanie kontroli zgodności dokumentacji projektowej z Programem Funkcjonalno- Użytkowym oraz z wytycznymi Inwestora;
- sprawdzanie kompletności dokumentacji projektowej, opiniowanie jej wykonania zgodnie z PFU, obowiązującymi przepisami i umową zawartą z wykonawcą robót;
- udział w spotkaniach i naradach dotyczących etapu projektowania.

b) Etap realizacji inwestycji:

- uczestniczenie w przekazaniu wykonawcy placu budowy;
- reprezentowanie Zamawiającego poprzez sprawowanie kontroli zgodności realizacji inwestycji z:

- dokumentacją projektową;
- pozwoleniem na budowę / zgłoszeniem robót;
- obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi oraz zasadami wiedzy technicznej;

a) obecność na budowie potwierdzona wpisem do dziennika budowy, w tym udział w spotkaniach i naradach koordynacyjnych, sporządzanie wymaganych protokołów i notatek;
b) potwierdzanie faktycznie wykonanych prac oraz kontrola usunięcia wad;
c) nadzorowanie wszelkich prób, badań, kontroli i sprawdzeń wymaganych przepisami prawa;
d) nadzorowanie dokonania wszelkich czynności formalnych wynikających z uzgodnień z poszczególnymi instytucjami podczas bieżącej realizacji robót;
e) kontrola ilości i terminowości wykonania robót;
f) nadzorowanie innych robót, które wynikają z dokumentacji;
g) sprawdzenie jakości wykonanych robót, wbudowanych wyrobów,
a w szczególności zapobieganie stosowania wyrobów wadliwych niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie;
h) bieżąca kontrola jakości wykonywanych robót oraz dokumentów: atestów i świadectw jakości dla materiałów wbudowywanych, kompletowanie na bieżąco dokumentacji powykonawczej;
i) sprawdzenie zgodności urządzeń, materiałów i elementów z wymaganymi certyfikatami i świadectwami wyrobów, deklaracjami zgodności;
j) sprawdzanie i odbiór robót zanikających i ulegających zakryciu;
k) udział w odbiorach częściowych i końcowych robót oraz potwierdzanie ich wykonania;
l) kontrola prawidłowości realizacji robót związanych z zielenią, w szczególności:

- zgodności nasadzeń z dokumentacją projektową;
- jakości materiału roślinnego;
- prawidłowości wykonania zabiegów pielęgnacyjnych;

m) monitorowanie zgodności projektu z zasadą DNSH oraz zrównoważonego rozwoju w zakresie:

- na każdym etapie realizacji Wykonawca ma obowiązek zapewnić zgodność z dokumentem „Zgodność przedsięwzięć finansowanych ze środków Unii Europejskiej, w tym realizowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, z zasadą „nie czyń znaczącej szkody” - zasadą DNSH PODRĘCZNIK DLA BENEFICJENTA";
- wykonanie zamówienia w pełnej zgodności z „Wytycznymi Technicznymi dotyczącymi stosowania zasady „nie czyń poważnych szkód” na podstawie rozporządzenia ustanawiającego Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności 2021/C 58/01”; Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 z dnia 12 lutego 2021 r.;
- wykonanie zamówienia w pełnej zgodności z dokumentem „Ocena zasady DNSH oraz zrównoważonego rozwoju” - załącznik nr 10 do Prognozy Oddziaływania na Środowisko projektu programu FEPW. Dostępne na stronie: https://www.fepw.gov.pl/strony/dowiedz-sie-wiecej-o-programie/oddzialywanie-na-srodowisko/;
- sprawowanie nadzoru i kontroli nad zapewnieniem, że dostarczany sprzęt i wyposażenie są pakowane w opakowania zawierające co najmniej 30% materiałów z recyklingu oraz w całości nadające się do ponownego przetworzenia;

a) wydawanie kierownikowi budowy poleceń, potwierdzonych wpisem do dziennika budowy;
b) żądanie od kierownika budowy dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych prac, a także wstrzymania dalszych robót w przypadku, gdyby ich kontynuacja wywoływała zagrożenia bądź powodowała niedopuszczalną niezgodność z projektem;
c) prowadzenie nadzoru inwestorskiego, w przypadku wystąpienia robót dodatkowych, zamiennych, bez żądania dodatkowego wynagrodzenia;
d) żądanie od wykonawcy robót dołączenia do protokołu odbioru robót budowlanych, stanowiącego załącznik do faktury, deklaracji zgodności, certyfikatów na zastosowane materiały, dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych i urządzeń technicznych występujących w tych protokołach;
e) weryfikacja dokumentów złożonych przez Wykonawcę robót budowlanych dotyczących ewentualnej waloryzacji ceny umowy;
f) weryfikacja dokumentów złożonych przez Wykonawcę robót budowlanych dotyczących ewentualnego wcześniejszego przerwania robót przed zakończeniem realizacji przedmiotu umowy;
g) weryfikacja dokumentacji powykonawczej oraz udział w procedurze rozliczenia inwestycji.

c) Wykonawca zobowiązany będzie również w ramach zaproponowanego wynagrodzenia w okresie nie dłuższym niż 10- letniej gwarancji do:

- uczestnictwa w przeglądach gwarancyjnych i rozwiązywania sporów;
- uczestnictwa w odbiorze usuniętych usterek, wad ujawnionych w przeglądach gwarancyjnych;
- sporządzania dokumentacji z przeglądów gwarancyjnych obejmujących: wykaz usterek i wad, wskazania przyczyn powstania usterek i podanie zaleceń odnośnie ich usunięcia, sporządzanie kosztorysu dot. powstałych usterek i wad;
- nadzoru nad robotami wykonywanymi przez wykonawcę w ramach usunięcia stwierdzonych wad i usterek;
- udziału w pogwarancyjnym odbiorze robót;
- w okresie gwarancji udzielonej przez wykonawcę robót, usługodawca musi być dostępny na żądanie zamawiającego w celu nadzorowania wykonywanych robót i odbioru;
- świadczenia innych czynności niezbędne do prawidłowego pełnienia nadzoru inwestorskiego.

4.5.3.)Główny kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W postępowaniu złożona została tylko jedna oferta przez Wykonawcę Rafał Ślusarski Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno-Inżynierskie PROSTA PROJEKT, ul. Kielecka 37, 26-020 Piotrkowice, NIP: PL 6551120200, z ceną brutto 222.617,70 zł. Zamawiający zabezpieczył środki finansowe na realizację przedmiotowego zamówienia w wysokości 55.350,00 zł. Cena ofertowa jest ponad czterokrotnie wyższa od zabezpieczonych środków finansowych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71247000-1Nadzór nad robotami budowlanymi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
197 000 zł
Próbka: 63 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
73 201 zł418 107 zł
Rozstęp międzykwartylowy
344 906 zł
Źródło próbki
CPV 71247000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
73 201 zł
Mediana
197 000 zł
Górny kwartyl
418 107 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Koło prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koło.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71247000-1 (Nadzór nad robotami budowlanymi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.