Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa dwóch brogopaśników dla żubrów z wydzielonym miejscem dla cieląt na terenie Obrębu Ochronnego Rezerwat Białowieskiego Parku Narodowego

Zamawiający Białowieski Park Narodowy (Białowieża, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa dwóch brogopaśników dla żubrów z wydzielonym miejscem dla cieląt na terenie Obrębu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Białowieski Park NarodowyBiałowieża, Podlaskieopublikowano 21 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

BIAŁOWIESKI PARK NARODOWY

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 200664828

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Park Pałacowy 11

1.4.2.)Miejscowość

Białowieża

1.4.3.)Kod pocztowy

17-230

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.4.7.)Numer telefonu

+48 607330106

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

alicja.waszkiewicz@bpn.com.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bpn.com.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-30a65600-8e3e-421f-a84e-4648b8207b58

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00401591

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00192444

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

nr FENX.01.05-IW.01-0007/24 pn. Ochrona in-situ i ex-situ oraz zarządzanie żubrami przez BPN

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa dwóch brogopaśników dla żubrów z wydzielonym miejscem dla cieląt na terenie Obrębu Ochronnego Rezerwat Białowieskiego Parku Narodowego

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa dwóch brogopaśników dla żubrów z wydzielonym miejscem dla cieląt na terenie Obrębu Ochronnego Rezerwat Białowieskiego Parku Narodowego
Budowa dwóch brogopaśników obejmuje realizację następujących zadań: roboty ziemne pod podłoże i stopy fundamentowe, zbrojenie i betonowanie fundamentów wraz z podkładem, osadzenie wsporników pod konstrukcję drewnianą brogopaśników, wykonanie konstrukcji drewnianej ścian i więźby dachowej brogopaśników, wykonanie pokrycia dachu z desek na zakład na kontr łatach, papie asfaltowej i pełnym deskowaniu, wykonanie opierzenia ścian brogopaśników, wykonanie podłogi z desek wraz z klapą na zawiasach, wykonanie klepiska gliniasto-piaskowego wewnątrz brogo-paśników, montaż wyposażenia (drabinka, rygiel zabezpieczający, paśniki).
Szczegółowy opis przedmiotu postępowania stanowi dokumentacja projektowa – Załącznik nr A do SWZ (dokumentacja projektowa, przedmiary, STWiORB).

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-12

4.2.)Okres realizacji zamówienia

90 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Małgorzata Klimowicz "Życiorysy Natury"

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6030001622

4.3.4.)Miejscowość

Saki

4.3.5.)Kod pocztowy

17-250

4.3.6.)Województwo

podlaskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

146800 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00240896/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-17

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

146800 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Białowieski Park Narodowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białowieża.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.