Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
146 800 zł
Umowa zawarta
12 maja 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 146 800 zł – 199 802 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa dwóch brogopaśników dla żubrów z wydzielonym miejscem dla cieląt na terenie Obrębu Ochronnego Rezerwat Białowieskiego Parku Narodowego

Zamawiający Białowieski Park Narodowy (Białowieża, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa dwóch brogopaśników dla żubrów z wydzielonym miejscem dla cieląt na terenie Obrębu…”, wybierając ofertę wykonawcy Małgorzata Klimowicz "Życiorysy Natury". Wartość umowy: 146 800 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Białowieski Park NarodowyBiałowieża, Podlaskieopublikowano 13 maja 2026
Wartość umowy
146 800 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Małgorzata Klimowicz "Życiorysy Natury" (Saki).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 146 800,00 zł (umowę zawarto 12 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 146 800,00 zł do 199 801,69 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

BIAŁOWIESKI PARK NARODOWY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 200664828

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Park Pałacowy 11

1.5.2.)Miejscowość

Białowieża

1.5.3.)Kod pocztowy

17-230

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

+48 607330106

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

alicja.waszkiewicz@bpn.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bpn.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bialowieskipn.ezamawiajacy.pl/pn/bialowieskipn/demand/278762/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa dwóch brogopaśników dla żubrów z wydzielonym miejscem dla cieląt na terenie Obrębu Ochronnego Rezerwat Białowieskiego Parku Narodowego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-30a65600-8e3e-421f-a84e-4648b8207b58

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00240896

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00088659/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa 2 brogopaśników z wydzielonym miejscem karmowym dla cieląt na terenie Obrębu Ochronnego Rezerwat BPN

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

nr FENX.01.05-IW.01-0007/24 pn. Ochrona in-situ i ex-situ oraz zarządzanie żubrami przez BPN

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00192444

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.26.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa dwóch brogopaśników dla żubrów z wydzielonym miejscem dla cieląt na terenie Obrębu Ochronnego Rezerwat Białowieskiego Parku Narodowego
Budowa dwóch brogopaśników obejmuje realizację następujących zadań: roboty ziemne pod podłoże i stopy fundamentowe, zbrojenie i betonowanie fundamentów wraz z podkładem, osadzenie wsporników pod konstrukcję drewnianą brogopaśników, wykonanie konstrukcji drewnianej ścian i więźby dachowej brogopaśników, wykonanie pokrycia dachu z desek na zakład na kontr łatach, papie asfaltowej i pełnym deskowaniu, wykonanie opierzenia ścian brogopaśników, wykonanie podłogi z desek wraz z klapą na zawiasach, wykonanie klepiska gliniasto-piaskowego wewnątrz brogo-paśników, montaż wyposażenia (drabinka, rygiel zabezpieczający, paśniki).
Szczegółowy opis przedmiotu postępowania stanowi dokumentacja projektowa – Załącznik nr A do SWZ (dokumentacja projektowa, przedmiary, STWiORB).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

146800 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

199801,69 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

146800 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Małgorzata Klimowicz "Życiorysy Natury"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6030001622

7.3.4)Miejscowość

Saki

7.3.5)Kod pocztowy

17-250

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

146800 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Białowieski Park Narodowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białowieża.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 146 800 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Małgorzata Klimowicz "Życiorysy Natury" (Saki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.