„Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy przyszkolnej hali sportowej wraz z parkingiem podziemnym dla Centrum Mistrzostwa Sportowego przy ul. Mazurskiej 40 w Szczecinie”
Zamawiający Gmina Miasto Szczecin (Szczecin, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy przyszkolnej hali sportowej wraz z…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 259 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=705, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA MIASTO SZCZECIN |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Biuro ds. Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Szczecin |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 811684232 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac Armii Krajowej 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Szczecin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 70-456 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL424 - Miasto Szczecin |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@sim.szczecin.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11760.asp |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-96106955-2e5f-4f3a-9536-c807824d9232 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00401579 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-21 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00227103 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy przyszkolnej hali sportowej wraz z parkingiem podziemnym dla Centrum Mistrzostwa Sportowego przy ul. Mazurskiej 40 w Szczecinie” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn | „Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy przyszkolnej hali sportowej wraz z parkingiem podziemnym dla Centrum Mistrzostwa Sportowego przy ul. Mazurskiej 40 w Szczecinie”, polegające na wykonaniu kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej dla budowy przyszkolnej hali sportowej dla Centrum Mistrzostwa Sportowego przy ul. Mazurskiej 40 w Szczecinie, wraz z uzyskaniem wszelkich uzgodnień, opinii, decyzji pozwoleń, zatwierdzeń wymaganych obowiązującymi przepisami prawa oraz aktualnym stanem faktycznym, w tym wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę dla w/w zadania, oraz pełnienie nadzoru autorskiego. Planowana budowa położona jest na działce nr 38/4, obręb 1032 „Śródmieście 32”, powiat Szczecin, Gmina Miasto Szczecin (identyfikator działki: 326201_1.1032.38/4). |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-08-22 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 7 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Remigiusz Owczarek działalność gospodarcza w formie Spółki Cywilnej pod nazwą: Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane „Ekobud” s.c. Ewa i Remigiusz Owczarek |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | Ewa Owczarek prowadzący działalność gospodarczą wyłącznie w formie Spółki Cywilnej pod nazwą: Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane „Ekobud” s.c. Ewa i Remigiusz Owczarek, |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8331206194 |
| 4.3.3.) | Ulica | Dmosin Drugi |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Dmosin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 95-061 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 405900 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00433440/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-17 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z koniecznością rozszerzenia zakresu przedmiotowego Umowy o wykonanie dodatkowych prac projektowych niezbędnych do należytego wykonania Umowy, które nie były możliwe do przewidzenia w dniu podpisania Umowy, Strony na podstawie Protokołu Konieczności nr 1 z dnia 19.03.2026 r. oraz art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) w związku z § 18 ust. 2 pkt 2 i 6, ust. 4 pkt 3 i 5, ust. 5 pkt 2 i 4 Umowy postanawiają dokonać zmiany umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W rezultacie wskazanych wyżej zmian wartość Umowy ulegnie podwyższeniu o kwotę 72 000,00 zł netto, tj. 88 560,00 zł brutto. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 88560,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z koniecznością rozszerzenia zakresu przedmiotowego Umowy o wykonanie dodatkowych prac projektowych niezbędnych do należytego wykonania Umowy, które nie były możliwe do przewidzenia w dniu podpisania Umowy, Strony na podstawie Protokołu Konieczności nr 1 z dnia 19.03.2026 r. oraz art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) w związku z § 18 ust. 2 pkt 2 i 6, ust. 4 pkt 3 i 5, ust. 5 pkt 2 i 4 Umowy postanawiają dokonać zmiany umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W rezultacie wskazanych wyżej zmian termin realizacji Umowy ulegnie przedłużeniu o 70 dni. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z przedłużającym się procesem uzyskania warunków technicznych przyłączenia projektowanego obiektu do sieci elektroenergetycznej, odmową uzgodnienia dokumentacji projektowej wykonanej zgodnie z pierwotnie wydanymi warunkami technicznymi, koniecznością uzyskania nowych warunków przyłączenia oraz przeprojektowania dokumentacji projektowej w zakresie zasilania projektowanego obiektu, Strony na podstawie Protokołu Konieczności nr 2 z dnia 14.07.2026 r. oraz art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026r. poz. 793) w związku z § 18 ust. 2 pkt 4) w zw. z § 23 ust. 3 Umowy, przedłużają termin realizacji Umowy o 61 dni. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W związku z powyższym zmienia się treść § 8 ust. 1 Umowy, który otrzymuje następujące brzmienie: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 453870,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.