Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Przeprowadzenie usługi szkolenia spadochronowego i szybowcowego dla uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie” SPRAWA NR 9/26/P

Zamawiający 41. Baza Lotnictwa Szkolnego (Dęblin, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przeprowadzenie usługi szkolenia spadochronowego i szybowcowego dla uczniów…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: 41. Baza Lotnictwa SzkolnegoDęblin, Lubelskie (powiat Rycki →)opublikowano 21 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

41. Baza Lotnictwa Szkolnego

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 061456920

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Brygady Pościgowej 5

1.4.2.)Miejscowość

Dęblin

1.4.3.)Kod pocztowy

08-521

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

41blsz.przetargi@ron.mil.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.41blsz.wp.mil.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d3038ac8-6d6f-4e99-babd-c51d7519f2fa

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00401534

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00168176

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

„Przeprowadzenie usługi szkolenia spadochronowego i szybowcowego dla uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie”
SPRAWA NR 9/26/P

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

ZADANIE II - teoretyczne i praktyczne szkolenie szybowcowe dla maksymalnie 22 (dwudziestu dwóch) uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie (po ukończeniu przez nich III klasy 4-letniego liceum) zgodnie z „Programem szkolenia szybowcowego SPL” (Sailing Pilot Licence) Wykonawcy, zatwierdzonym przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego;

Teoretyczne szkolenie szybowcowe należy zrealizować zgodnie z „Programem szkolenia szybowcowego SPL” (Sailing Pilot Licence) Wykonawcy, zatwierdzonym przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w wymiarze minimum 60 godzin lekcyjnych, przez ok. 9 dni. Teoretyczne szkolenie szybowcowe należy zakończyć wewnętrznym egzaminem oraz wystawieniem zaświadczenia o ukończonym szkoleniu teoretycznym, wymaganym do uzyskania licencji pilota szybowcowego SPL.

Szkolenie szybowcowe praktyczne obejmuje 10 (dziesięć) lotów samodzielnych szybowcem za wyciągarką. W trakcie lotów samodzielnych uczeń znajduje się w kabinie szybowca sam bez instruktora lub innej osoby nadzorującej. Szkolenie szybowcowe dla każdego ucznia zostanie zrealizowane zgodnie z „Programem szkolenia szybowcowego SPL” (Sailing Pilot Licence) Wykonawcy, zatwierdzonym przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Szkolenie szybowcowe praktyczne zostanie zrealizowane w okresie około 14 dni. Po zrealizowanym szkoleniu szybowcowym praktycznym Wykonawca wystawi zaświadczenia zgodnie ze wzorem zamieszonym w Rozporządzeniu Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 2 września 2013 r. w sprawie licencjonowania personelu lotniczego (Dz. U.2021. poz. 1713 t.j.).

Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia liczby uczniów biorących udział w szkoleniu w wyniku wystąpienia okoliczności losowych, które pomimo zachowania należytej staranności, były niemożliwe do przewidzenia (np. nieuzyskanie promocji do następnej klasy, choroba lub kontuzja ucznia uniemożliwiająca wzięcie udziału w szkoleniu lub uczeń nie uzyskał 50% punktów z wychowania fizycznego Lotniczej Akademii Wojskowej, a z zachowania otrzymał ocenę niższą niż dobry). Zamawiający zastrzega sobie również możliwość zmniejszenia liczby uczniów biorących udział w szkoleniu w przypadku braku zgody rodziców/opiekunów prawnych uczniów na udział w szkoleniu w związku z zagrożeniem, którego przewidzieć nie można na etapie planowania szkolenia szybowcowego. Z tego tytułu nie przysługują Wykonawcy wobec Zamawiającego żadne roszczenia, w tym w szczególności roszczenia pieniężne.

Szkolenie teoretyczne i praktyczne szybowcowe odbędzie się w okresie od podpisania umowy (jednak nie wcześniej niż od 01.07.2026r. do 25.08.2026r.)

Szczegółowe terminy szkoleń poszczególnych grup będą ustalone w trybie roboczym w okresie 7 dni po podpisaniu umowy.

Wykonawca w formularzu ofertowym będzie zobowiązany do podania ceny usługi obejmującej wszystkie elementy niezbędne do realizacji przedsięwzięcia zgodnie z wymaganiami zamawiającego oraz projektowanymi postanowienia umowy.

Cena oferty powinna obejmować wszystkie elementy cenotwórcze realizacji zamówienia opisane w SWZ oraz opisie przedmiotu zamówienia, warunki i obowiązki umowne określone w projektowanych postanowieniach umowy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa niniejsza SWZ oraz:
ZADANIE II (teoretyczne i praktyczne szkolenie szybowcowe):
a) Załącznik Nr 1 do SWZ tj. formularz ofertowy;
b) Załącznik Nr 3a do SWZ tj. szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania II;
c) Załącznik Nr 3b do SWZ tj. projektowane postanowienia umowy dla zadania II.

3.9.)Główny kod CPV

80412000-5 - Usługi szkół pilotażu

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-08-25

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Aeroklub Podkarpacki - Szkoła Lotnicza

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6840002501

4.3.3.)Ulica

Żwirki i wigury 8

4.3.4.)Miejscowość

Krosno

4.3.5.)Kod pocztowy

38-400

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

189200,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00258190/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-14

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

189200,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

41. Baza Lotnictwa Szkolnego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dęblin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80412000-5 (Usługi szkół pilotażu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.