Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 217 700 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
240 dni
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 1 217 700 zł – 1 911 629 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie kierownika budowy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi leśnej nr 06-09-000106/163 na terenie leśnictwa Dęba

Zamawiający Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opoczno (Opoczno, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi leśnej nr 06-09-000106/163 na terenie leśnictwa Dęba”, wybierając ofertę wykonawcy „Usługi maszynami drogowymi. Roboty drogowe” Konrad Szulc. Wartość umowy: 1 217 700 zł. Złożono 8 ofert.

Wartość umowy
1 217 700 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 27 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    21 sierpnia 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy „Usługi maszynami drogowymi. Roboty drogowe” Konrad Szulc (Glina), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 217 700,00 zł (umowę zawarto 21 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 1 217 700,00 zł do 1 911 629,42 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 240 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opoczno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590019212

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sitowa

1.5.2.)Miejscowość

Opoczno

1.5.3.)Kod pocztowy

26-300

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

opoczno@lodz.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://opoczno.lodz.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1334745

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi leśnej nr 06-09-000106/163 na terenie leśnictwa Dęba

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7b0d99a7-57de-4b16-88cb-2202d2f82d99

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00401464

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00511736/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa drogi leśnej nr 06-09-000106/169 na terenie leśnictwa Dęba - I etap

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00336760

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.2.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1308898,50 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi leśnej wewnętrznej nr 06-09-000106/163 (nr inw. L.05/40) w oddz. 102/151, 103/151, 104/153 na terenie leśnictwa Dęba, na działkach o nr ewid.: 721, 722, 732, 733, 734, 735, w obrębie Dęborzeczka, gmina Poświętne, powiat opoczyński.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy:
• I Etap : budowa drogi na odcinku km: od 0+000 km do 0+849,93 km
• II Etap : budowa drogi na odcinku km: od 0+849,93 km do 1+489,43 km

Zakres prac w etapie I obejmuje:
a) wykonaniu robót pomiarowych,
b) usunięcie karpin wraz z wywozem w miejsce wskazane przez leśniczego oraz usypanie w pryzmy, lub wraz z rozgarnięciem poza pasem drogowym,
c) usunięcie humusu oraz darniny wraz z rozgarnięciem poza pasem drogowym,
d) wykonanie robót ziemnych związanych z formowaniem korpusu drogi,
e) profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne,
f) wykonanie warstwy wzmacniającej z mieszanki kruszywa niezwiązanego o uziarnieniu 0-63 mm (wg WT-4 dla KR-1) - gr. 20 cm,
g) wykonanie warstwy separacyjnej z georusztu o sztywnych węzłach, wytrzymałość na rozciąganie 25/25 kN/m, (szer. 4,0m droga / 7,0m droga z mijanką),
h) wykonanie warstwy podbudowy z mieszanki kruszywa niezwiązanego o uziarnieniu 0-63 mm (wg WT-4 dla KR-1) - gr. 18 cm,
i) wykonanie warstwy nawierzchni z mieszanki kruszywa niezwiązanego o uziarnieniu 0-31,5 mm (wg WT-4 dla KR-1) wraz z zamiałowaniem frakcją 0-4 mm - gr. 9 cm,
j) wykonanie poboczy z kruszywa niezwiązanego o uziarnieniu 0-31,5mm,
k) roboty porządkowe

Zakres prac w etapie II obejmuje:
a) wykonaniu robót pomiarowych,
b) usunięcie karpin wraz z wywozem w miejsce wskazane przez leśniczego oraz usypanie w pryzmy, lub wraz z rozgarnięciem poza pasem drogowym,
c) usunięcie humusu oraz darniny wraz z rozgarnięciem poza pasem drogowym,
d) wykonanie robót ziemnych związanych z formowaniem korpusu drogi,
e) profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne,
f) wykonanie warstwy wzmacniającej z mieszanki kruszywa niezwiązanego o uziarnieniu 0-63 mm (wg WT-4 dla KR-1) - gr. 20 cm,
g) wykonanie warstwy separacyjnej z georusztu o sztywnych węzłach, wytrzymałość na rozciąganie 25/25 kN/m, (szer. 4,0m droga / 7,0m droga z mijanką),
h) wykonanie warstwy podbudowy z mieszanki kruszywa niezwiązanego o uziarnieniu 0-63 mm (wg WT-4 dla KR-1) - gr. 18 cm,
i) wykonanie warstwy nawierzchni z mieszanki kruszywa niezwiązanego o uziarnieniu 0-31,5 mm (wg WT-4 dla KR-1) wraz z zamiałowaniem frakcją 0-4 mm - gr. 9 cm,
j) wykonanie poboczy z kruszywa niezwiązanego o uziarnieniu 0-31,5mm,
k) roboty porządkowe
l) inwentaryzację geodezyjną powykonawczą.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1217700,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1911629,42 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1217700,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„Usługi maszynami drogowymi. Roboty drogowe” Konrad Szulc

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7731728725

7.3.4)Miejscowość

Glina

7.3.5)Kod pocztowy

97-220

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1217700,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

240 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233100-0Roboty w zakresie budowy autostrad,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
637 394 zł
Próbka: 867 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 435 zł1 626 016 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 320 582 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 435 zł
Mediana
637 394 zł
Górny kwartyl
1 626 016 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opoczno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opoczno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 217 700 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233100-0 (Roboty w zakresie budowy autostrad. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „Usługi maszynami drogowymi. Roboty drogowe” Konrad Szulc (Glina). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.