Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
34 026 zł
Umowa zawarta
16 lipca 2026
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie kierownika budowy40%Samodzielność wykonania zadania40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbiórka obiektów budowlanych i utylizacja wyrobów zawierających azbest

Zamawiający Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opoczno (Opoczno, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbiórka obiektów budowlanych i utylizacja wyrobów zawierających azbest”, wybierając ofertę wykonawcy WYBURZENIA M.Kwiatkowska Sp. z o.o. Wartość umowy: 34 026 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
34 026 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WYBURZENIA M.Kwiatkowska Sp. z o.o. (Gorzów Wielkopolski), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 34 025,76 zł (umowę zawarto 16 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opoczno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590019212

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sitowa

1.5.2.)Miejscowość

Opoczno

1.5.3.)Kod pocztowy

26-300

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

+ 48 44 755 18 70

1.5.8.)Numer faksu

+ 48 44 755 18 90

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

opoczno@lodz.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://opoczno.lodz.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1263223

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbiórka obiektów budowlanych i utylizacja wyrobów zawierających azbest

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f377c539-78cd-4e65-bc26-44f2480ac96c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00347287

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00511736/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Rozbiórki obiektów budowlanych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00222665

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.2.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

332322,56 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem tej części zamówienia jest rozbiórka następujących obiektów budowlanych:
1) Brudzewice Kolonia 44 i Brudzewice Kolonia 45, obręb Kolonia Brudzewice, gm. Poświętne, działka nr ewid. 497/7:
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00230)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00232)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00248)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00311)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00685)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00281)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00320)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00291)
- Maszt antenowy (nr inw. 621-00346)
- Ustęp drewniany (nr inw. 108-00178)
- Ustęp drewniany (nr inw. 108-00220)
- Zbiorniki na nieczystości ciekłe (bez numeru)
2) Anielin 82, obręb Anielin , gm. Poświętne, działki nr ewid. 297, 298
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00278)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00277)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00172)
- Magazyn murowany (nr inw. B187/DEWIZ)
3) Januszewice 100, obręb Januszewice, gm. Opoczno, działka nr ewid. 621/2
- Wiata (nr inw.104-01017)
4) Bukowiec Opoczyński, obręb Bukowiec, gm. Opoczno, działka 913/1
- Magazynek (nr inw. 104-01020)
5) Myślibórz, obręb Myślibórz, gm. Żarnów, działka nr ewid. 820
- Zbiornik ppoż. (nr inw. 104-01274)
6) Dęba 90, obręb Dęba, gm. Poświętne, działki nr ewid. 716/6, 716/3
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-01218)

Zakres prac dla tej części zamówienia obejmuje:
- rozbiórkę wszystkich elementów obiektu
- wywóz i utylizację materiałów z rozbiórki (bez wyrobów zawierających azbest) wraz z przekazaniem Zamawiającemu kart przekazania odpadów (KPO) na wszystkie materiały pochodzące z rozbiórki (bez wyrobów zawierających azbest)
- ułożenie płyt eternitu rozebranych z ww. obiektów na paletach i zabezpieczenie folią

4.5.3.)Główny kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.5.)Wartość części

258429,55 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem ten części zamówienia jest utylizacja wyrobów zawierających azbest powstałego z rozbiórki następujących obiektów budowlanych:
1) Brudzewice Kolonia 44 i Brudzewice Kolonia 45, obręb Kolonia Brudzewice, gm. Poświętne, działka nr ewid. 497/7:
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00230) – ok. 16,65 m2 (ok. 0,250 Mg)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00232) – ok. 286 m2 (ok. 4,290 Mg)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00248) – ok. 22,4 m2 (ok. 0,336 Mg)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00311) – ok. 78 m2 (ok. 0,570 Mg)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00685) – ok. 286 m2 (ok. 3,222 Mg)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00281) – ok. 70,2 m2 (ok. 1,053 Mg)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00320) – ok. 57 m2 (ok. 0,855 Mg)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00291) – ok. 282,72 m2 (ok. 4,241 Mg)
- Ustęp drewniany (nr inw. 108-00178) – ok. 1,38 m2 (ok. 0,021 Mg)
- Ustęp drewniany (nr inw. 108-00220) – ok. 1,38 m2 (ok. 0,021 Mg)
2) Anielin 82, obręb Anielin , gm. Poświętne, działki nr ewid. 297, 298
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00278) – ok. 45 m2 (ok. 0,675 Mg)
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-00277) – ok. 18,4 m2 (ok. 0,276 Mg)
- Budynek gospodarczy- ustęp - (nr inw. 108-00172) – ok. 8,5 m2 (ok. 0,128 Mg)
3) Januszewice 100, obręb Januszewice, gm. Opoczno, działka nr ewid. 621/2
- Wiata (nr inw.104-01017) – ok. 168 m2 (ok. 2,520 Mg)
4) Dęba 90, obręb Dęba, gm. Poświętne, działki nr ewid. 716/6, 716/3
- Budynek gospodarczy (nr inw. 108-01218) – ok. 169,28 m2 (1,098 Mg)

Zakres prac dla tej części zamówienia obejmuje:
- zabezpieczenie wyrobów zawierających azbest na czas transportu
- załadowanie i transport własnym środkiem transportu wyrobów zawierających azbest na składowisko odpadów niebezpiecznych,
- przekazanie Zamawiającemu kart przekazania odpadów (KPO) na wyroby zawierające azbest.

4.5.3.)Główny kod CPV

90650000-8 - Usługi usuwania azbestu

4.5.5.)Wartość części

73893,01 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 2

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

34025,76 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

34025,76 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

34025,76 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WYBURZENIA M.Kwiatkowska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5993174356

7.3.4)Miejscowość

Gorzów Wielkopolski

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

34025,76 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111300-1Roboty rozbiórkowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
384 273 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
158 165 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
614 192 zł
Źródło próbki
CPV 45111300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
158 165 zł
Mediana
384 273 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opoczno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opoczno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 34 026 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WYBURZENIA M.Kwiatkowska Sp. z o.o. (Gorzów Wielkopolski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.