ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

USŁUGA NAPRAWY POJAZDÓW DLA 31. WOG ORAZ JEDNOSTEK I INSTYTUCJI WOJSKOWYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W ZGIERZU, LEŹNICY WIELKIEJ, ŁODZI, KUTNIE

Zamawiający 31 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Zgierz, Łódzkie) prowadził postępowanie „USŁUGA NAPRAWY POJAZDÓW DLA 31. WOG ORAZ JEDNOSTEK I INSTYTUCJI WOJSKOWYCH ZNAJDUJĄCYCH…”. Termin składania ofert minął 31 sierpnia 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: 31 Wojskowy Oddział GospodarczyZgierz, Łódzkie (powiat Zgierski →)opublikowano 21 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 853 659 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
31 sierpnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Liczba osób skierowanych do realizacji zamówienia40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    21 sierpnia 2026

    Termin ofert: 31 sierpnia 2026 10:00
  2. Wynik: bez wyboru

    04 września 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Liczba osób skierowanych do realizacji zamówienia 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: USŁUGA NAPRAWY POJAZDÓW DLA 31. WOG ORAZ JEDNOSTEK I INSTYTUCJI WOJSKOWYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W ZGIERZU, LEŹNICY WIELKIEJ, ŁODZI, KUTNIE.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał TCL Sp. z o.o. przy 2 ofertach.
  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 12 orzeczeń KIO; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 4 oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

31 Wojskowy Oddział Gospodarczy

1.3.)Oddział zamawiającego

Sekcja Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 101067256

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Konstantynowska 85

1.5.2.)Miejscowość

Zgierz

1.5.3.)Kod pocztowy

95-100

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

31wog.zp@ron.mil.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://31wog.wp.mil.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Obrona

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

USŁUGA NAPRAWY POJAZDÓW DLA 31. WOG ORAZ JEDNOSTEK I INSTYTUCJI WOJSKOWYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W ZGIERZU, LEŹNICY WIELKIEJ, ŁODZI, KUTNIE

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6c215299-c015-4fd5-9c36-db719d5a8dff

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00401411

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360881

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360881

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z Rozdziałem VIII SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

90/ZP/26

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa naprawy pojazdów dla 31. WOG oraz jednostek i instytucji wojskowych znajdujących się w Zgierzu, Leźnicy wielkiej, Łodzi, Kutnie. Przedmiot zamówienia obejmuje także naprawę pojazdów, które uległy awarii w wyniku eksploatacji. Lista pojazdów oraz zakres ich naprawy zostały wyszczególnione w Załączniku
Nr 1 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

50112100-4 - Usługi w zakresie napraw samochodów

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zgodnie z art. 441 ustawy PZP, Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia realizacji usług naprawy pojazdów z zastosowaniem prawa opcji do 200% wartości zamówienia podstawowego w sytuacji wystąpienia większej ilość awarii niż szacowana w dniu zawarcia umowy.

Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego skorzystanie rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego.

Realizacja zamówienia opcjonalnego nastąpi po takich samych cenach jednostkowych, jak w zamówieniu podstawowym, zgodnie z ofertą złożoną przez Wykonawcę.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-12

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

L.p. Rodzaj kryterium Liczba punktów (waga)
1 Cena roboczogodziny 60
2 Liczba osób skierowanych do realizacji zamówienia 40

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Liczba osób skierowanych do realizacji zamówienia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

d) zdolności technicznej lub zawodowej:
d.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują co najmniej 2 stanowiskami do naprawy pojazdów powyżej 3,5t.

Wykonawca, na wezwanie Zamawiającego, zobowiązany będzie złożyć Wykaz narzędzi (Załącznik Nr 4 do SWZ).

d. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują co najmniej 2 osobami skierowanymi do realizacji zamówienia, posiadającymi kwalifikacje w zawodzie mechanika lub/i elektromechanika oraz co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego.

Wykonawca, na wezwanie Zamawiającego, zobowiązany będzie złożyć Wykaz osób (Załącznik Nr 5 do SWZ).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania
o udzielenie zamówienia, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, elektronicznym podpisem zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym:
1) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia
16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową albo oświadczenia
o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia, o którym mowa stanowi Załącznik Nr 8 do SWZ.
2) Oświadczenie w celu potwierdzenia aktualności informacji przedstawionych
w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust.1 - zgodnie z Załącznikiem Nr 9 do SWZ

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu
Wykonawca złoży:

1) Wykaz narzędzi przewidzianych realizacji zamówienia (stanowisk), zgodnie
z warunkiem postawionym w rozdziale V – według Załącznika Nr 4 do SWZ. Należy uzupełnić wszystkie kolumny tabeli.
2) Wykaz osób przewidzianych do realizacji zamówienia, zgodnie z warunkiem postawionym w rozdziale V – według Załącznika Nr 5 do SWZ. Należy uzupełnić wszystkie kolumny tabeli oraz podstawę dysponowania - dokument regulujący współpracę pomiędzy Wykonawcą a wykazaną osobą.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Nie

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-31 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę wraz z załącznikami należy umieścić na platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360881

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-31 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-29

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50112100-4Usługi w zakresie napraw samochodów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
853 659 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
332 164 zł2 054 823 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 722 660 zł
Źródło próbki
CPV 50112· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
332 164 zł
Mediana
853 659 zł
Górny kwartyl
2 054 823 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).