Wykonanie instalacji klimatyzacji wraz z modernizacją centrali wentylacyjnej I/Kraków – Nowa Huta
Zamawiający Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie instalacji klimatyzacji wraz z modernizacją centrali wentylacyjnej I/Kraków –…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 458 993 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
14 listopada 2025
Termin ofert: 2 grudnia 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
13 stycznia 2026
8 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
21 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ODDZIAŁ W KRAKOWIE |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Oddział w Krakowie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 00001775600395 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Pędzichów 27 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kraków |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 31-080 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL213 - Miasto Kraków |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia.krakow@zus.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zus.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-51178aa5-e5e0-4bfc-8215-c4a68a74c76b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00401404 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-21 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00531440 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykonanie instalacji klimatyzacji wraz z modernizacją centrali wentylacyjnej I/Kraków – Nowa Huta |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie instalacji klimatyzacji wraz z modernizacją centrali wentylacyjnej - I/Kraków - Nowa Huta, os. Teatralne 8. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45331210-1 - Instalowanie wentylacji 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych 45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego 45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia 45312310-3 - Ochrona odgromowa 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-01-12 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-05-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | INWEST Realizacja Inwestycji Tomasz Pracowity |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8791056017 |
| 4.3.3.) | Ulica | Kordeckiego |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Toruń |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 87-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 721829,18 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00027321/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-04-09 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 721829,18 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.