ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup wsparcia producenta dla posiadanych urządzeń aktywnych sieci Cisco ACI

Zamawiający Centrum Informatyki Statystycznej (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Zakup wsparcia producenta dla posiadanych urządzeń aktywnych sieci Cisco ACI”. Termin składania ofert minął 28 sierpnia 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Centrum Informatyki StatystycznejWarszawa, Mazowieckieopublikowano 20 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 515 178 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
28 sierpnia 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Bezpłatne konsultacje techniczne20%Zapewnienie dodatkowego inżyniera skierowanego do realizacji zamówienia, posiadającego cer20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    20 sierpnia 2026

    Termin ofert: 28 sierpnia 2026 11:00

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia obejmuje zakup wsparcia producenta dla posiadanych urządzeń aktywnych sieci Cisco ACI na okres 12 miesięcy oraz świadczenie usług serwisu pogwarancyjnego i asysty technicznej Wykonawcy dla sprzętu i oprogramowania standardowego wskazanego w Załączniku nr 1 do SWZ.

    Źródło: SWZ
  • 2

    TerminZamawiający zapłaci wynagrodzenie w częściach na podstawie protokołów odbioru częściowego, przelewem na rachunek Wykonawcy w ciągu 21 dni od otrzymania prawidłowo wystawionych faktur, a termin realizacji całego przedmiotu umowy wynosi do 13 miesięcy od daty podpisania umowy.

    Źródło: 3
  • 3

    ZakresZgłoszenia o awariach mają być przyjmowane przez 24 godz. na dobę, przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, a w przypadku nieprawidłowego współdziałania dostarczonego oprogramowania Wykonawca ma w ciągu 8 godzin od zgłoszenia dokonać na własny koszt niezbędnych modyfikacji przywracających właściwe działanie środowiska.

    Źródło: 1
  • 4

    ZakresWykonawca ma w ramach ceny zapewnić 12 roboczogodzin asysty technicznej, rozliczanych na podstawie protokołów odbioru godzin asysty w okresach półrocznych liczonych od daty podpisania umowy.

    Źródło: 3
  • 5

    ZakresZamawiający wymaga wykupienia pogwarancyjnej usługi serwisowej na warunkach określonych przez Producenta, z dostępem do najnowszych wersji oprogramowania, bieżących poprawek i uaktualnień oraz możliwością samodzielnego pobierania aktualizacji przez dedykowaną stronę www.

    Źródło: 1
  • 6

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części i nie obejmuje opcji, a okres realizacji wynosi 13 miesiące.

  • 7

    ZakresWykonawca ma zapewnić aktualizacje oprogramowania, poprawki bezpieczeństwa, pomoc techniczną, obsługę zgłoszeń serwisowych, wsparcie w analizie i usuwaniu awarii oraz bieżące doradztwo techniczne.

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Centrum Informatyki Statystycznej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 142396858

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Niepodległości 208

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-925

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ciswaz@stat.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://cis.stat.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

informatyka

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup wsparcia producenta dla posiadanych urządzeń aktywnych sieci Cisco ACI

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-13d6eef0-5c83-4218-a193-11069a627c3c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00401252

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00077295/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Zakup wsparcia Producenta dla posiadanych urządzeń aktywnych sieci Cisco ACI

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-13d6eef0-5c83-4218-a193-11069a627c3c

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Zamawiający informuje, iż środkami komunikacji elektronicznej, przy użyciu których będzie komunikował się z Wykonawcami w przedmiotowym postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego są:
1) Poczta elektroniczna: ciswaz@stat.gov.pl
2) Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-13d6eef0-5c83-4218-a193-11069a627c3c

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-
Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
2. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
3. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do
komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i
udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk
„dodaj załącznik”). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w
sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub
podpisem osobistym , mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie
zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i
jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ
zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
4. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy”
na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji”
służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta
uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
5. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie
postępowania w zakładce „Komunikacja”.
6. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy
plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
16. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz
informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
17. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e- Zamówienia użytkownicy mogą
skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu 22 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz
udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Obowiązek informacyjny został określony w SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Ograniczenia stosowania został określony w SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

CIS-WAZ.271.8.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zakup wsparcia producenta dla posiadanych urządzeń aktywnych sieci Cisco ACI (lub rozwiązanie równoważne) która obejmuje

1) zakup wsparcia producenta dla posiadanych przez zamawiającego urządzeń aktywnych sieci Cisco ACI wymienionych w Załaczniku nr 1 do SWZ, na okres 12 miesięcy, zapewniającego Zamawiającemu dostęp do świadczeń producenta, w szczególności aktualizacji oprogramowania, poprawek bezpieczeństwa oraz pomocy technicznej, 2) świadczenie usług serwisu pogwarancyjnego i usług asysty technicznej Wykonawcy dla urządzeń aktywnych sieci obejmującej sprzęt i oprogramowanie standardowe Zamawiającego wymienione w Załaczniku nr 1 do SWZ, w tym zapewnienie sprawnej realizacji zgłoszeń serwisowych, wsparcia w analizie i usuwaniu awarii oraz bieżącego doradztwa technicznego w zakresie eksploatacji systemu, w szczególności w przypadkach wymagających współpracy z producentem.

4.2.6.)Główny kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Bezpłatne konsultacje techniczne

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Zapewnienie dodatkowego inżyniera skierowanego do realizacji zamówienia, posiadającego certyfikat potwierdzający kwalifikacje do administracji, konfiguracji, utrzymania i wsparcia technicznego infrastruktury objętej przedmiotem zamówienia

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

zdolności technicznej lub zawodowej:
1) posiada co najmniej 3 - letnie doświadczenie w świadczeniu usług wsparcia technicznego lub obsłudze sieci logicznej Data Center zbudowanej w architekturze sieci programowalnych SDN,
2) posiada wiedzę i umiejętności pozwalające na przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania sieci SDN oraz brała udział w co najmniej jednym projekcie związanym z wdrożeniem lub świadczeniem usługi wsparcia sieci SDN (umowie lub kontrakcie),
3) posiada aktualny certyfikat lub inny dokument wystawiony przez Producenta Cisco lub inny podmiot akredytowany przez Producenta Cisco, potwierdzający kwalifikacje tej osoby w zakresie administracji, konfiguracji, utrzymania i wsparcia technicznego posiadanych przez Zamawiającego urządzeń aktywnych sieci Cisco ACI objętych przedmiotem zamówienia.
W przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego Wykonawca musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jedną osobą posiadającą aktualny certyfikat lub inny dokument wystawiony przez producenta tego rozwiązania albo inny podmiot akredytowany przez tego producenta, potwierdzający kwalifikacje tej osoby w zakresie administracji, konfiguracji, utrzymania i wsparcia technicznego rozwiązania równoważnego, odpowiadające co najmniej zakresowi czynności objętych zamówieniem.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym
niż 5 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim nie zostały one zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych:
1) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem - jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
2) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego - zawarte w Załączniku nr 8 do SWZ, sporządzonym w oparciu o postanowienia § 2 i § 3 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy
3) Oświadczenie o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia, stanowi Załącznik nr 5 do SWZ - w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowe.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym
niż 5 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim nie zostały one zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych:
a) Wykaz usług wykonanych w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, wraz z dowodami określającymi, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - w celu wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa Rozdziale VI pkt 2. ppkt 2.4.1 SWZ - (Załącznik nr 6 do SWZ).
b) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, potwierdzający spełnianie warunku określonego w rozdziale VI pkt 2 ppkt 2.4.2 SWZ, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – (Załącznik nr 7 do SWZ.)

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Wykaz elementów ICT objętych ofertą, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik 9 do SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Wykaz elementów ICT objętych ofertą, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik 9 do SWZ.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

W przedmiotowym postępowaniu Zam: 1.8 art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r., poz. 514 ze zm.).
„Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych wyklucza się:
1.8.1 Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
1.8.2 Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 1124 ze zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
1.8.3 Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art.3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 120 ze zm.), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3”

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty w postaci elektronicznej
2. Zamawiający, uzna za spełniony warunek zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia gdy co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia spełni dany warunek samodzielnie. Niedopuszczalne jest łączenie elementów/zakresów tegoż warunku w ramach doświadczenia posiadanego przez poszczególnych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – celem wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu w całości.
Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, Zamawiający żąda wykazu zamówień - dotyczy takich dostaw, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył
lub uczestniczy

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia opisane sa w § 13 załacznik nr 3 do swz
1. Strony przewidują możliwość zmiany treści umowy w przypadku, gdy:
1) niezbędna jest zmiana sposobu wykonania umowy, o ile zmiana taka jest korzystna dla Zamawiającego oraz konieczna w celu prawidłowego wykonania przedmiotu umowy;
2) niezbędna jest zmiana zakresu umowy z uwagi na decyzje podjęte przez organ nadzorujący Zamawiającego;
3) w przypadku wystąpienia siły wyższej, o której mowa w § 9 umowy;
4) gdy niezbędna jest zmiana terminu wykonania umowy z uwagi na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii, stanu wojennego, stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej;
5) w innych przypadkach określonych w art. 454-455 i art. 458 ustawy Pzp.
2. Strona wnosząca o zmianę umowy, o której mowa w ust. 1 pkt 1-5, zobowiązana jest do przekazania na piśmie warunków zmiany wraz z uzasadnieniem w terminie 3 dni od daty zaistnienia okoliczności i od proponowanego terminu wprowadzenia zmiany.
3. Ponadto, zmiana umowy może nastąpić w przypadku zmian:
1) obowiązującej stawki podatku od towarów i usług,
2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,
3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne,
4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa ustawie z dnia 4 października 2018 roku o pracowniczych planach kapitałowych,
- jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę dopuszczalna jest zmiana umowy w sposób dostosowujący umowę do nowo obowiązujących przepisów.
4. W przypadku zmiany przepisów, o której mowa w ust. 3 pkt. 1, aneks każdorazowo wchodzić będzie w życie z dniem wejścia w życie tych przepisów. W tym przypadku, wartość netto wynagrodzenia Wykonawcy (tj. bez podatku od towarów i usług) nie zmieni się, a określona w aneksie wartość brutto wynagrodzenia zostanie wyliczona z uwzględnieniem stawki podatku od towarów i usług, wynikającej ze zmienionych przepisów.
5. Jeżeli zmiany, o których mowa w ust. 3 pkt 2 - 4 będą miały wpływ na koszty wykonania przedmiotu umowy Wykonawca, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów dokonujących tych zmian, może zwrócić się do Zamawiającego o odpowiednią zmianę wynagrodzenia, w szczególności Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć pisemne oświadczenie o wysokości dodatkowych koszów wynikających z wprowadzenia tych zmian wraz z określeniem ich wpływu na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-28 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-13d6eef0-5c83-4218-a193-11069a627c3c

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-28 11:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-26

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48000000-8Pakiety oprogramowania i systemy in…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
515 178 zł
Próbka: 174 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
253 774 zł1 528 513 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 274 739 zł
Źródło próbki
CPV 48000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
253 774 zł
Mediana
515 178 zł
Górny kwartyl
1 528 513 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 28.08.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Centrum Informatyki Statystycznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.