Termomodernizacja budynku wielorodzinnego przy ul. Rynek 13 w Pilchowicach
Zamawiający Gmina Pilchowice (Pilchowice, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Termomodernizacja budynku wielorodzinnego przy ul. Rynek 13 w Pilchowicach”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
8 wpisów- Ogłoszenie
21 września 2025
Termin ofert: 13 października 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
01 października 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
07 października 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
02 grudnia 2025
11 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
26 marca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
19 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
20 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
20 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA PILCHOWICE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276257831 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Damrota 6 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Pilchowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 44-145 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL229 - Gliwicki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 32/ 235 65 21 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | ug@pilchowice.pl |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ug@pilchowice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | bip.pilchowice.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-15b29bc7-e77b-43ec-9277-5438baa66239 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00401012 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-20 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Nie |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Premia MZG pochodzi z krajowego Funduszu Termomodernizacji i Remontów (fundusz celowy utworzony na podstawie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków) , natomiast Grant MZG jest finansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO). |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Termomodernizacja budynku wielorodzinnego przy ul. Rynek 13 w Pilchowicach |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynku mieszkalno-usługowego zlokalizowanego przy ul. Rynek 13 w Pilchowicach, na działkach o numerze ewidencyjnym 336/90, 343/90, 974/90, 553/89, stanowiących własność Gminy Pilchowice. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45262500-6 - Roboty murarskie i murowe 45321000-3 - Izolacja cieplna 45443000-4 - Roboty elewacyjne 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty 45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych 45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów 45410000-4 - Tynkowanie 45442100-8 - Roboty malarskie 45431000-7 - Kładzenie płytek 45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych 45422100-2 - Stolarka drewniana 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian 45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg 45247240-4 - Roboty budowlane w zakresie barier stałych 44510000-8 - Narzędzia 24540000-1 - Polimery winylu w formach podstawowych 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-11-06 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-07-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | FPHU Progress Marek Adamczyk |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6351625415 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wrocławska 21 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Gliwice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 44-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2328000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00569894/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-12 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | konieczność wykonania robót dodatkowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana wartości wynagrodzenia Wykonawcy do wartości 2 427 248,53 zł brutto |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 99248,53 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | konieczność wykonania robót dodatkowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana terminu realizacji zamówienia (zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp) |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 278004,31 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2705252,84 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.