AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

” Termomodernizacja i remont budynków mieszkaniowych przy ul. Kochanowskiego 1-3, 5,6,7 oraz ul. Szczecineckiej 4 w Tychowie

Zamawiający WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA Nieruchomości w Tychowie przy ul. Kochanowskiego 1-3 (Tychowo, Zachodniopomorskie) prowadzi postępowanie „” Termomodernizacja i remont budynków mieszkaniowych przy ul. Kochanowskiego 1-3, 5,6,7…”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 10:00. Wadium: 50 000 zł.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 317 938 zł
Wadium
50 000 zł
Termin składania ofert
11 września 2026, 10:00
7d 4h
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    20 sierpnia 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 10:00
  2. Zmiana ogłoszenia

    01 września 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji i remontu budynków mieszkaniowych przy ul. Kochanowskiego 1-3, 5, 6, 7 oraz ul. Szczecineckiej 4 w Tychowie, obejmujące roboty elewacyjne, wymianę stolarki, roboty dekarskie, instalacyjne i montaż pomp ciepła oraz fotowoltaiki.

  • 2

    TerminTermin realizacji przedmiotu umowy wynosi 12 miesięcy od daty podpisania umowy, a wykonawca w ciągu 10 dni ma wskazać kierownika budowy i kierownika robót branżowych z dokumentami potwierdzającymi kwalifikacje, w ciągu 5 dni dostarczyć polisę OC i dokument ubezpieczenia ryzyk budowlanych, a teren budowy otrzyma w ciągu 7 dni od podpisania umowy.

    Źródło: Projekt Umowy
  • 3

    ZakresPodwykonawstwo wymaga formy pisemnej, a umowa o roboty budowlane z podwykonawcą wymaga zgody zamawiającego; projekt umowy musi przewidywać termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy nie dłuższy niż 30 dni od doręczenia faktury lub rachunku.

    Źródło: Projekt Umowy
  • 4

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części, a okres realizacji wynosi 12 miesiące.

  • 5

    WarunkiWarunki udziału są rozbudowane: wymagane jest ubezpieczenie OC na sumę nie mniejszą niż 1 000 000,00 zł, wykazanie pięciu robót termomodernizacyjnych, pięciu montaży instalacji fotowoltaicznej o mocy nie mniejszej niż 39kW oraz pięciu robót przy montażu pomp ciepła, a także wskazanie osób z określonymi uprawnieniami i doświadczeniem.

Kontekst Atlasu

  • Lokalny rynek tej branży: w województwie zachodniopomorskim postępowania przyciągały średnio 3,7 ofert, w całym kraju 4,6.

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA Nieruchomości w Tychowie przy ul. Kochanowskiego 1-3

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 541091564

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kochanowskiego 5F/35

1.5.2.)Miejscowość

Tychowo

1.5.3.)Kod pocztowy

78-220

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

94 311 5295

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kontakt@spoldzielnia-przytorze.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://spoldzielnia-przytorze.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Wspólnota Mieszkaniowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

” Termomodernizacja i remont budynków mieszkaniowych przy ul. Kochanowskiego 1-3, 5,6,7 oraz ul. Szczecineckiej 4 w Tychowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9381408a-93ad-4a04-aa13-df8c625d906c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00401008

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego na lata 2021-2027, Priorytet 2: Fundusze Europejskie na rzecz zielonego Pomorza Zachodniego; Działanie 2.3: Zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9381408a-93ad-4a04-aa13-df8c625d906c

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1.Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie p.z.p., odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020r. poz. 344).
2. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p., podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie
podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w
szczególności w formatach .txt,.rtf,.pdf,.doc, .docx, .odt. Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w SWZ składa się, pod rygorem
nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
3. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski lub informacje Wykonawcy przekazują:
1) drogą elektroniczną poprzez Platformę, dostępną pod adresem:
https://ezamowienia.gov.pl
2) Korzystanie z platformy e-zamowienia przez Wykonawcę jest bezpłatne.

3.7.)Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne

https://ezamowienia.gov.pl

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz.UEL 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest Spółdzielnia „Przytorze” z siedzibą przy ul. Kochanowskiego 1-3 , 78-220 Tychowo,
2) 2) Wyznaczono inspektora ochrony danych, z którym można się kontaktować poprzez e-mail: Marian Szabla, tel. 94 311 5295 lub pisemnie na adres: Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości przy ul. Kochanowskiego 1-3, 78-220 Tychowo
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym
postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Termomodernizacja i remont budynków mieszkaniowych przy ul. Kochanowskiego 1-3,5,6,7 oraz ul. Szczecineckiej 4 w Tychowie” ;
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Pzp,
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art.78 ust.1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas
trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym
określonym w przepisach ustawy Pzp , związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art.22
RODO.
8) Posiada Pani/Pan przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego
wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w
szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie lub daty postępowania o udzielenie zamówienia);
a) na podstawie art.16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie
może skutkować zmianą wydatku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp, oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
b) na podstawie art.18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych os. z zastrzeżeniem okresu
trwania postępowania o udzielenie zamówienia lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art.18 ust.2 RODO (prawo do
ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowanie w odniesieniu do przechowywania, w celu fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na
ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
c) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych , gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art.17 ust.3 lit.b,d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art.20 RODO;
c) na podstawie art.21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art.6 ust.1 lit.c RODO;
10) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych
osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

1/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie wykonania termomodernizacji i remontu budynków mieszkaniowych przy ul. Kochanowskiego 1-3, 5, 6, 7 oraz ul. Szczecinieckiej 4 w Tychowie.
2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia dotyczy wykonania robót budowlanych w następującym zakresie:
a) Wykonanie robót związanych z elewacją,
b) Wymianą stolarki okiennej w mieszkaniach,
c) Wymianę stolarki okiennej klatek schodowych,
d) Wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej,
e) Wykonanie robót dekarskich,
f) Wykonanie robót związanych z instalacją elektryczną,
g) Wykonanie robót sanitarnych związanych z montażem pom ciepła,
h) Montaż instalacji fotowoltaicznej.
3. Wykonanie remontu poszycia dachowego na budynkach wspólnot nr 6 , 5 ,1-3, 7 przy ulicy Jana Kochanowskiego w Tychowie.
4. W związku z planowaną instalacją paneli fotowoltaicznych wymagany jest remont poszyć dachowych na poszczególnych budynkach obejmie następujący zakres prac: usunięcie pęcherzy które powstały na dachach, wskutek przedostania się wody pod papę co spowodowało wytworzenie się gazów i powstanie pęcherzy. Naklejenie łat dylatacyjnych na większe pęknięcia papy przed pokryciem nową papą wierzchniego krycia. Przygotowanie starego podłoża pod nową papę ,polegające na usunięciu mchu i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i gruntowanie podłoża emulsją gruntującą mającą na celu zwiększenie czepności starego podłoża z nowym pokryciem dachowym z papy wierzchniego krycia. Naprawa pęknięć na kominach, polegająca na zatopieniu siatki elewacyjnej , osadzeniu narożników oraz pomalowaniu tych kominów farbą silikonową . Wymiana rynien na nowe na zmienionym systemie mocowania haków rynnowych. Wycięcie starych pasów nadrynnowych ,montaż nowych pasów nadrynnowych i podrynnowych wraz z montażem deski czołowej ,służącej do montażu rynny.
5. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają dokumenty:
1) Projekt umowy,
2) Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami (audyty energetyczne, przedmiary robót, STWiORB).

4.2.6.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

42511110-5 - Pompy grzewcze

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Według przyjętego kryterium

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące

1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów ;Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu; 3) w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej; Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1 000 000,00 złotych. 4) w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej a) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: - co najmniej pięć (5) robót budowlanych z których każda polegała na wykonaniu termomodernizacji budynku mieszkalnego. Łączna wartość wykonanych robót ogółem nie może być mniejsza niż 500 000,00 złotych brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych brutto), - co najmniej pięć (5) montaży instalacji fotowoltaicznej o mocy nie mniejszej niż 39kW każda z wykazanej instalacji; - co najmniej pięć (5) robót instalacyjnych polegających na montażu pomp ciepła w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Łączna wartości wykonanych robót instalacyjnych nie może być mniejsza niż 500 000,00 złotych brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych brutto); b) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował na potrzeby realizacji zamówienia: -Kierownikiem budowy, posiadający uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń i minimum 5 – letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy konstrukcyjno-budowlanych, licząc od dnia nadania uprawnień. Doświadczenie zawodowe, jako kierownik budowy w realizacji co najmniej 2 robót budowlanych obejmujących swoim zakresem budowę i/lub przebudowę/ i lub rozbudowę obiektu budowlanego o wartości robót nie mniejszej, niż 500 000,00 złotych każda. Biegłą znajomość języka polskiego. -Kierownik robót, posiadający uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, bez ograniczeń. Co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika robót instalacyjnych. Doświadczenie zawodowe, jako kierownik robót instalacyjnych w realizacji co najmniej 2 robót budowlanych obejmujących swoim zakresem budowę i/lub przebudowę / i lub rozbudowę obiektu budowlanego o wartości robót branżowych (objętych uprawnieniami) nie mniejszej, niż 500 000,00 złotych każda. Biegłą znajomość języka polskiego. -Kierownikiem robót, posiadający uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń. Co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika robót instalacyjnych. Doświadczenie zawodowe, jako kierownik robót instalacyjnych w realizacji co najmniej 2 robót budowlanych obejmujących swoim zakresem budowę i/lub przebudowę / i lub rozbudowę obiektu budowlanego o wartości robót branżowych (objętych uprawnieniami) nie mniejszej, niż 500 000,00 złotych każda. Biegła znajomość języka polskiego.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli
wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych
środków dowodowych.
1) Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076), z innym wykonawcą,
który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o
przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
2) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w
zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej
oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych,
jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
1) dokumentów potwierdzających, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej
działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia.
2) Wykazu robót budowlanych - zrealizowanych w okresie ostatnich 5 (pięciu) lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, daty, wartości oraz miejsca wykonania i
podmiotów, na rzecz których roboty budowlane zostały wykonane, w zakresie wymaganym do spełnienia warunków udziału w
postępowaniu – wzór dokumentu stanowi Załącznik nr 4 do SWZ,
3) Wykazu osób - skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich
kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także
zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami – wzór dokumentu stanowi Załącznik nr 5 do SWZ

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Potwierdzenie odbycia wizji lokalnej

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wykonawca przystępujący do przetargu jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości

50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy 00/100). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert pod rygorem odrzucenia oferty. 3. Wadium może zostać wniesione w jednej lub kilku z poniższych form: 1) Pieniądzu, 2) Gwarancjach bankowych; 3) Gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019r., poz. 310, 836 i 1572). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na rachunek bankowy Zamawiającego: 62 8562 0007 0050 0438 2000 0010.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w SWZ składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenia, z którego wynika, które roboty budowlane/ dostawy/ usługi wykonują poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców
wspólnie ubiegających się o zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Strony przewidują możliwość dokonywania zmian zgodnie z art. 454 ustawy Prawo zamówień publicznych . Szczegółowy rodzaj i zakres zmiany został opisany w SWZ i Projekcie Umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-04 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowiania.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-04 10:10

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-03

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
317 938 zł
Próbka: 146 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 964 zł635 324 zł
Rozstęp międzykwartylowy
439 360 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 964 zł
Mediana
317 938 zł
Górny kwartyl
635 324 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 11.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA Nieruchomości w Tychowie przy ul. Kochanowskiego 1-3 prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tychowo.
Tak. Wadium określono na 50 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.