ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa wysokociśnieniowej sprężarki helu dla Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

Zamawiający Uniwersytet Warszawski (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa wysokociśnieniowej sprężarki helu dla Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego”. Termin składania ofert minął 28 sierpnia 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Uniwersytet WarszawskiWarszawa, Mazowieckieopublikowano 20 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 463 550 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
28 sierpnia 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin realizacji zamówienia40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    20 sierpnia 2026

    Termin ofert: 28 sierpnia 2026 11:00

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem wysokociśnieniowej sprężarki do gazowego helu umożliwiającej kompresję helu z balonu buforowego do wiązek butli ciśnieniowych, wraz z konfiguracją i testowym uruchomieniem u zamawiającego.

    Źródło: Specyfikacja Warunków Zamówienia
  • 2

    TerminTermin związania ofertą wynosi 30 dni do 26.09.2026 r., cena ma charakter ryczałtowy i musi obejmować wszystkie przewidywane koszty wraz z VAT, a maksymalny termin realizacji zamówienia wynosi 84 dni od daty zawarcia umowy.

    Źródło: Specyfikacja Warunków Zamówienia
  • 3

    RyzykoSprzedawca udziela gwarancji i rękojmi na dostarczony sprzęt, zapewnia naprawy w siedzibie kupującego lub transport do serwisu na własny koszt, a łączne maksymalne kary umowne nie mogą przekroczyć 25% wynagrodzenia brutto.

    Źródło: Załączniki do SWZ
  • 4

    RyzykoZmiany umowy obejmują m.in. wymianę sprzętu na równoważny lub lepszy przy wycofaniu z produkcji oraz przesunięcie terminu dostawy przy zdarzeniach nadzwyczajnych.

  • 5

    ZakresSprzedawca ma dostarczyć sprzęt w terminie wskazanym w umowie, następnie w terminie 10 dni roboczych od odbioru ilościowego bez zastrzeżeń wykonać instalację, konfigurację i testowe uruchomienie, a dzień podpisania protokołu odbioru jakościowego bez zastrzeżeń stanowi dzień realizacji przedmiotu umowy.

    Źródło: Załączniki do SWZ

Kontekst Atlasu

  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 2,8 oferty na postępowanie przy 163 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 45% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 10 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 1 oddalono.

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Warszawski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001258

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krakowskie Przedmieście 26/28

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-927

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

grzegorz.szczesny@fuw.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dzp.uw.edu.pl/postepowania-przetargowe/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa wysokociśnieniowej sprężarki helu dla Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-430b0e71-8ae3-4cd4-8592-5ada173c8cee

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400923

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-430b0e71-8ae3-4cd4-8592-5ada173c8cee

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-430b0e71-8ae3-4cd4-8592-5ada173c8cee

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Szczegółowe wymagania dot. korespondencji elektronicznej zawarte są w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

POUZ-361/233/2026/WF

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem wysokociśnieniowej sprężarki helu dla Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

4.2.6.)Główny kod CPV

42123100-8 - Sprężarki gazu

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

84 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin realizacji zamówienia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1.Zamawiający przewiduje zmiany postanowień zawartej Umowy w wypadku wystąpienia którejkolwiek z następujących okoliczności, tj

1) zmiany danych identyfikacyjnych Wykonawcy (nazwa, adres siedziby, nr rachunku bankowego), 2) w przypadku wycofania z produkcji Sprzętu o parametrach zaoferowanych w ofercie, Zamawiający może zaakceptować Sprzęt o parametrach równoważnych lub lepszych. Parametry nowego Sprzętu zostaną określone w aneksie do Umowy; 3) w przypadku wystąpienia sytuacji, o której mowa w pkt 2, Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu dostawy Sprzętu. Strony ustalą w aneksie do Umowy, termin dostawy Sprzętu o równoważnych lub lepszych parametrach; 4) w przypadku wystąpienia zwłoki w dostawie Sprzętu, spowodowanej wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej, stanu zagrożenia epidemicznego lub innego zdarzenia zagrażającego zdrowiu lub życiu ludzi o charakterze masowym, co zostanie potwierdzone oficjalnym komunikatem właściwych władz państwowych lub międzynarodowych lub producentów/dystrybutorów Sprzętu, Zamawiający dopuszcza zmianę terminu dostarczenia Sprzętu. Strony ustalą w formie aneksu do Umowy, nowy termin dostawy Sprzętu. 2. W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności, mających istotny wpływ na realizację Umowy, każda ze Stron Umowy może zawnioskować o jej zmianę. W celu dokonania zmiany Umowy Strona o to wnioskująca zobowiązana jest do złożenia drugiej Stronie propozycji zmiany w terminie 5 dni roboczych od dnia zaistnienia okoliczności będących podstawą zmiany.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-28 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

1. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Formularza do złożenia lub wycofania oferty udostępnionego na platformie e-Zamówienia. Sposób złożenia oferty opisany został w Instrukcji użytkownika dostępnej na platformie e-Zamówienia.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-28 11:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-26

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42123100-8Sprężarki gazu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
463 550 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 700 zł692 350 zł
Rozstęp międzykwartylowy
408 650 zł
Źródło próbki
CPV 42123· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
283 700 zł
Mediana
463 550 zł
Górny kwartyl
692 350 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 28.08.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Uniwersytet Warszawski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42123100-8 (Sprężarki gazu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.