Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W przedmiotowym postępowaniu wyznaczono termin składania ofert na dzień 20.08.2026 r. do godziny 10:00. W wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta. Zgodnie z treścią art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty

Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Roboty budowlane polegające na remoncie zdegradowanego podjazdu nr 1 dla niepełnosprawnych prowadzącego na portiernię budynku B w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mącznej 3 we Wrocławiu

Zamawiający Gmina Wrocław - Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) opublikował wynik postępowania „Roboty budowlane polegające na remoncie zdegradowanego podjazdu nr 1 dla…”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W przedmiotowym postępowaniu wyznaczono termin składania ofert na dzień 20.08.2026 r. do godziny 10:00. W wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta. Zgodnie z treścią art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia,… Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wrocław - Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 932684540

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mączna 3

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

54-131

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mcus@mcus.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mcus.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-994b80e2-2f35-4304-a2a3-fd51c4d59477

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


pomoc społeczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty budowlane polegające na remoncie zdegradowanego podjazdu nr 1 dla niepełnosprawnych prowadzącego na portiernię budynku B w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mącznej 3 we Wrocławiu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-994b80e2-2f35-4304-a2a3-fd51c4d59477

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400756

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00047889/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Roboty budowlane polegające na remoncie 1 szt. zdegradowanego podjazdu dla niepełnosprawnych prowadzącego na portiernię budynku B w DPS przy ul. Mącznej 3 we Wrocławiu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00372048

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MCUS.DZP.373-25/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

91709,38 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Roboty budowlane polegające na remoncie zdegradowanego podjazdu nr 1 dla niepełnosprawnych prowadzącego na portiernię budynku B w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mącznej 3 we Wrocławiu.
2. Dom Pomocy Społecznej przy ul. Mącznej 3 zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2022, poz. 1225) znajduje się w grupie ZLII – budynki przeznaczone przede wszystkim do użytku ludzi o ograniczonej zdolności do poruszania się, Przedmiot Umowy ma być wykonany w oparciu o Dokumentację, o której mowa w § 1 pkt 1 lit. a, b, c oraz wizję lokalną w miejscu prowadzenia Robót budowlanych.
3. Zakres rzeczowy Przedmiotu Umowy określają:
1) Projekt wykonawczy;
2) Przedmiary robót;
3) STWiORB (bez części 5):
- (Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) – „ST – 0 Część ogólna”,
- Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) – „SST -1 Roboty rozbiórkowe i ziemne”,
- Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) – „SST -2 Roboty betonowe”,
- Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) – „SST -3 Posadzka z kamienia”,
- Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) – „SST -4 Okładzina z gresu”,
- Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) – „SST -6 roboty montażowe”,
4) Projekt Wykonawczy.
4. Informacje dotyczące zatrudnienia: Zamawiający wymaga zatrudnienia osób, w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. Informacje dotyczące zatrudniania osób na podstawie umowy o pracę zostały zawarte w §14 Projektu umowy.
5. Przedmiot zamówienia będzie wykonany w oparciu o umowę oraz Dokumentację, o której mowa w § 1 pkt 1 lit. a, b, c Projektu umowy oraz wizję lokalną w miejscu prowadzenia Robót budowlanych.
6. W przypadkach, gdy przedmiot zamówienia opisywany jest przez Zamawiającego poprzez odniesienie do norm, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp oraz art. 101 ust. 3 ustawy Pzp - Zamawiający niniejszym wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a każdemu występującemu w dokumentach zamówienia takiemu odniesieniu towarzyszą wyrazy "lub równoważne".
7. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projekcie umowy.
8. Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania.
9. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części w ramach bieżącego postępowania i tym samym nie dopuszcza składanie ofert częściowych.
UZASADNIENIE:
1) Podział przedmiotowego zamówienia na części jest niemożliwy ze względu na jego jednorodny charakter oraz ścisłe powiązanie funkcjonalne i techniczne poszczególnych elementów zamówienia. Realizacja zamówienia przez jednego Wykonawcę zapewnia zachowanie spójności technologicznej, jednolitych standardów jakości oraz sprawną koordynację prac.
2) Podział zamówienia na części mógłby skutkować nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz organizacyjnymi, w szczególności w zakresie koordynacji wielu Wykonawców, rozdzielenia odpowiedzialności oraz ryzyka powstania opóźnień. Ponadto mógłby prowadzić do zwiększenia kosztów realizacji zamówienia i utrudnienia w egzekwowaniu odpowiedzialności za prawidłowe wykonanie całości świadczenia.
3) W związku z powyższym Zamawiający uznaje, iż brak podziału zamówienia na części jest uzasadniony i zgodny z zasadą efektywnego gospodarowania środkami publicznymi.
10. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, o których mowa
w art. 92 ustawy Pzp.
11. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
12. Wykonawca udzieli Zamawiającemu rękojmi za wady i gwarancję jakości na roboty budowlane będące przedmiotem niniejszego postępowania na zasadach i na okres wskazany w Projekcie umowy.
13. Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej przez Wykonawcę, jednak umożliwia Wykonawcom zapoznanie się z miejscem, którego dotyczy realizacja przedmiotu zamówienia.
14. Wizja lokalna może odbyć się w okresie od dnia ogłoszenia niniejszego postępowania do dnia poprzedzającego dzień otwarcia ofert, po uprzednim uzgodnieniu terminu z Zamawiającym drogą elektroniczną.
15. Uzgodnienie terminu wizji lokalnej możliwe jest za pośrednictwem następujących osób:
1) Katarzyna Bajak, e-mail: katarzyna.bajak@mcus.pl
2) Sylwia Bojda, e-mail: sylwia.bojda@mcus.pl
16. Podczas wizji lokalnej nie będą udzielane wyjaśnienia dotyczące treści Specyfikacji Warunków Zamówienia ani przyjmowane zapytania w tym zakresie. Wszelkie pytania dotyczące postępowania należy kierować do Zamawiającego zgodnie z trybem określonym w ustawie Prawo zamówień publicznych.
17. Udział w wizji lokalnej jest nieobowiązkowy. Wykonawca samodzielnie podejmuje decyzję o konieczności dokonania wizji lokalnej w celu właściwego przygotowania oferty.
18. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za rzetelne zapoznanie się z warunkami realizacji zamówienia na podstawie udostępnionej dokumentacji oraz, według własnego uznania, wizji lokalnej.
19. Wszelkie koszty związane z udziałem w wizji lokalnej, w tym koszty dojazdu, pokrywa Wykonawca we własnym zakresie, bez prawa ich zwrotu przez Zamawiającego.
20. Zamawiający zastrzega sobie możliwość sporządzenia protokołu z wizji lokalnej, podpisywanego przez osoby uczestniczące.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu wyznaczono termin składania ofert na dzień 20.08.2026 r. do godziny 10:00. W wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta. Zgodnie z treścią art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wrocław - Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.